3 Ocak 2011 Pazartesi

Ermal Kuqo & A.J.Ogilvy

Dünkü derbinin kritik eşleşmesi buydu. Likholitov'un sakatlığı nedeniyle forma giyemediği karşılaşmada boyalı bölgede, başta Ogilvy olmak üzere, eşleştiği tüm rakiplerine karşı hakimiyet kuran Ermal Kuqo, 28 dakikada 10-15 saha içi isabetiyle tam 22 sayı üreterek karşılaşmanın en skoreri olurken yanına eklediği 2'si hücum olmak üzere 6 ribaund ve 1 asistle bu performansı daha da değerli hale getirdi. Kariyerinin son döneminde oynamadan geçirdiği sezonların acısını tahmin ettiğimiz gibi Oktay Mahmuti'nin G.Saray'ında çıkarıyor Ermal Kuqo. Sezon başından bu yana takımın ve devamında ligin en dikkat çekici performanslarından biri ona ait bana kalırsa. Hırsını, 'bale' hareketlerini, oyun aklını izlemek büyük keyif. Florya'da kurulmakta olan sistemde en önemli dişlilerden biri de o.

4 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

E ama başlıkta yazıldığı gibi bir Ogilvy kısmı yok yazıda? Sanki double-double yapmış bir oyuncu için de bu maça özel bir iki cümle yazılabilirmiş.

Emre dedi ki...

Keçinin olmadığı yerde koyuna mı , yoksa koyunun olmadığı yerde keçiye mi ne bir şey deniyordu. İşte Ermal o şey bence...

Bilge dedi ki...

vallahi sivrilik olsun diye söylemiyorum, ama basit hatalar hariç Ogilvy bence Ermal'den daha iyi oynadı, hele Liko'nun olmadığını düşünürsek. GS gibi takıma o kadar sayı atmak kolay değil.
Bu Ogilvy 2 yıl sonra falan NBA gözdesi olur, savunmayı toplayıp acemilikleri atınca.

Tatü dedi ki...

Sırtı dönük oynayabilen 1-2 türk uzundan biri ve haklı olarak bunun için çok değerli ermal. Umarım istikrar yakalar.