29 Ocak 2011 Cumartesi

Eurobasket 2011 Kuraları Yarın Çekiliyor

Bu yıl 31 Ağustos - 18 Eylül 2011 tarihleri arasında Litvanya’nın evsahipliğinde gerçekleştirilecek olan Avrupa Basketbol Şampiyonası’nın kura çekimi, 30 Ocak Pazar günü Litvanya’nın Vilnius kentinde TSİ 19:30’da başlayacak. Kura çekimine Vilnius’deki Litvanya Uluslararası Drama Tiyatrosu’nun evsahipliği yapacak.

Türkiye'nin Fransa, Rusya ve Hırvatistan ile birlikte 2. torbadan katılacağı kura çekiminde takımların torbalara dağılımı şöyle:

1. Torba: İspanya - Sırbistan - Yunanistan - Slovenya
2. Torba: Fransa - Hırvatistan - Rusya - Türkiye
3. Torba: Almanya - Litvanya - Karadağ - Belçika
4. Torba: Büyük Britanya - Makedonya - İsrail - Gürcistan
5. Torba: İtalya - Bulgaristan - Polonya - Bosna Hersek
6. Torba: Ukrayna - Letonya - 1. Eleme Takımı - 2. Eleme Takımı

4 Yorum Yapılmış:

Özcan Yüksel dedi ki...

3. torbadaki litvanya ev sahibi olmasını da gözönüne alırsak çok tehlikeli.. 5. torba açısından ise italya pozisyonuna göre tehlikeli bir takım. NBA oyuncuları Belinelli, Bargnani ve Gallinari'nin bu şampiyonada yer alması bekleniyor.

Tüm şampiyona genelinde ise İspanya, YUnanistan, Litvanya ve Türkiye favori durumdalar final bu 4 takımdan 2si ile oynanır

yanpaslar dedi ki...

ilk torbadan yunanistan sırbistan.3. torbadan Litvanya 5. torbadan İtalya gelmez umarım.

Gurcay dedi ki...

3. torbada ev sahibi Litvanya diğer takımlara göre fazla güçlü kalıyor. Litvanya çıkmasın, diğer torbalardan kim gelse fark etmez.

lazfatih61 dedi ki...

herkes litvanya diyo ama ben o torbadan almanyanın gelmesini istemiyorum her ne kadar ev sahibi litvanya olsada, ilk torbadanda sırbıstan genç ve dinamik takım, aslında bizim takım 1.torbada olması lazım