19 Ocak 2011 Çarşamba

F.Bahçe'den Penny Taylor Açıklaması

Ratgeber'in yapmış olduğu açıklamanın ardından F.Bahçe Spor Kulübü'nden Penny Taylor hakkında nihayet resmi bir açıklama geldi. Yazılı açıklamada oyuncunun Diana Taurasi'de yasaklı madde çıkması sonrasında onu takıma öneren kişi olarak kendisini sorumlu tuttuğu söyleniyor. Ayrıca Beşiktaş Cola Turka maçı sonrası yaşanan numune krizinde de oyuncunun Taurasi olayının haksızlık olduğunu düşünerek, kendisinin de haksızlığa uğrayacağı düşüncesiyle teste girmek istemediği ama idareciler tarafından ikna edildiği de yer alıyor bu açıklamada. Daha önce öğrendiğimiz testlerin Köln'de açılma durumu da resmi ağızlardan ilk kez açıklanmış aynı zamanda. Bu kadar süre beklemede kaldıktan sonra daha doyurucu bir açıklama bekliyordum ben kendi adıma, onu da not düşmüş olayım. Açıklamanın tam metni şu şekilde:

Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı oyuncularından Penny Taylor, Dünya’nın önde gelen basketbolcularından biri olarak kabul edilen Diana Taurasi’de yasaklı madde tespit edilmesi üzerine sonuçların doğruluğuna inanmamış; ardından da Taurasi’nin Fenerbahçe’ye gelmesine katkıda bulunduğunu ve oyuncuda yasaklı maddeye rastlanması nedeniyle kendisini sorumlu tuttuğunu ifade etmiştir.

Penny Taylor, Beşiktaş CT ile Caferağa Spor Salonu’nda oynanan lig karşılaşmasında doping kurasının kendisine çıkması üzerineyse teste girmeyi reddetmiştir.

Penny Taylor, doping testine girmemenin cezasının olduğunun kendisine defalarca hatırlatılması, yöneticilerimizin ve idarecilerimizin devreye girmesi sonucunda, testlerinin Köln Laboratuarı’nda yapılmasını istemiştir. Bu durum Türkiye Basketbol Federasyonu ile paylaşılmış, oyuncunun kendi isteğiyle alınan numuneler, Köln Laboratuarı’na gönderilmiştir.

WNBA’de Phoneix Mercury forması altında uzun yıllar takım arkadaşı olan Diana Taurasi’nin haksızlığa uğradığı inancını taşıyan, kendisinin de bu tür bir haksızlıkla karşılaşacağını düşünen Penny Taylor, basketbol kariyerine Türkiye’de devam etmeme kararı alarak deplasmandaki Botaş maçı kafilesine katılmak istememiştir.

Yöneticilerimizin ve idarecilerimizin yoğun ikna çalışmaları sonucunda Botaş kafilesine maç günü dahil olan Avustralyalı oyuncu, 13 Ocak 2011 Perşembe Lotos Gdynia maçında forma giymiş, buna karşın 17 Ocak 2011 Pazartesi günkü antrenmana hiçbir gerekçe göstermeksizin katılmayarak Amerika’ya gitmiştir.

Kamuoyuna duyurulur,

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

10 Yorum Yapılmış:

Selami dedi ki...

Kulüp Penny hakkında yasal olarak ne gerekiyorsa yapmalıdır,en ağır tazminat davaları açılmalı,bir sonraki sezon Avrupa'da oynayamaması için ne gerekiyorsa yapmalıdır,bu iş bu kadar basit olamaz,koca bir sezon çöpe atıldı,yazıklar olsun,bu arada kulübün bu konuda açıklamanın geç yapılması dışında herhangi bir kusuru olduğunu da düşünmüyorum,anladığım kadarıyla Taurasi ciddi baskı yaptı,o da bu baskıya yenildi.

sinan dedi ki...

Avrupa'da oynamaması diye birşey olamaz. oyuncu sözleşmesinde yazan tazminatını öder konu kapanır. Ayrıca oyuncu ABD ye gitmiş Avustralya'ya değil. FB SK bugün maç oynanacağından resmi açıklama yapmak zorunda kaldı. maç olmasaydı bugün açıklamayı bugün yine yapmazlardı.

Bilge dedi ki...

Belki de gerçekten Taurasi'nin suçsuz olduğuna inanıyor ya da biliyor. Bu da bir ihtimal.

bonzo dedi ki...

Dejavu açıklamada ne eksik söyle de tartışalım. Kulülerinde kapalı kapı arkasında bazı olayları olur, herşey herkesle paylaşılmaz ama değil mi?

Tatü dedi ki...

Bazı yorumları okuyunca ne polianna arkadaslar var diyorum:) Bu bir ihtimal değil ama kesinlikle polianna:)

tuna54 dedi ki...

sanki bir lise takımının basketbol takımından bahsediliyor ve insanların buna inanması bekleniyor.hiç bugune kadar böyle birşey duyulmuşmudur bu seviyelerde,onu ben getirdim suçlu hissediyorum mantığı.çıkan madde belli.maddeye ulaşmak eczane kadar yakın.garip açıklamalarla konu kapanıp gidicek.

sertkan dedi ki...

penny in bu doping olayında paniklemesi taurasi hakkında bişeyler mi biliyor diye beni kıllandırdı açıkçası

jbck dedi ki...

Salsa Basket ekibi bunlar güzel hoş haberlerde bizim kraliçelerle ilgili bir yazı bekliyoruz. 10 da 10 yapan bütün olanlara rağmen bugün en önemli rakiplerinden birini daha deviren.

Bir de bahisler açılsın.

Fenerbahçe vs. Galatasaray Medical Park

sinan dedi ki...

FB-GS maçı gerçekten güzel maçlar izleyeceğiz ama fb nin daha fazla avrupalı yabancı oyuncuları olduğu için oldukça şanslı görünüyor. Bakalım GS den hamleler gelecek mi?

Sarıkaya dedi ki...

Sesli düşünmemiz engellenmez!:-))