29 Ocak 2011 Cumartesi

G.Saray C.C: 80 - P.Karşıyaka: 67 (Eksik Cimbom'a 10 Dakika Yetti)

Hafta arasında Avrupa Kupası mücadelesi veren iki ekibin İstanbul'daki mücadelesi öncesinde son dönemde özellikle sakatlıkların etkisiyle form düşüklüğü yaşayan bir G.Saray ve EuroChallenge Cup'da liderliğe yükseldiği gibi ligde de son 9 maçta 7 galibiyet elde etmiş bir Pınar Karşıyaka bekliyordu bizi. Tahmin edildiği üzere yüksek mücadele içinde geçti karşılaşma. 38-35 G.Saray üstünlüğü ile tamamlanan devrenin ardından 26.dakikayı da 48-48 berabere geçtik. Bu anda koç Mahmuti'den önemli bir hamle geldi. Jerry Johnson-Evren Büker değişikliğiyle 1 numaraya Evren geçti ve Evren-Göksenin-Shipp-Shumpert-Kuqo beşiyle parkede kaldı G.Saray. Bu ana kadar deplasmanda önemli bir karakter koyarak direnç gösteren Karşıyaka, bu beş karşısında çaresiz kaldı. Ki hafta içinde oynadıkları ve kazandıkları önemli KRKA maçının fizyolojik ve psikolojik etkilerini de gördük bu sekansda. Takip eden 10 dakikanın skoru 22-6 G.Saray lehine oluştu, bitime 3 dakika kala 70-54 ile maçtaki en yüksek farkı gördük.

Tutku Açık, Caner Topaloğlu ikilisinin sakatlıklarının devam ettiği G.Saray'da gıda zehirlenmesi geçiren Rancik de süre almadı bugün.Rochestie de kontenjana takılan isim oldu. Fakat bu 10 dakikalık bölümde savunmayı insanüstü bir boyuta çekerek hücumda özellikle Kuqo'nun yürek koymasıyla, Göksenin'in muazzam baskısıyla sonuca gitti G.Saray. Bu dönemde Evren Büker'in 1 numarada oynuyor olması da önemli bir detay zira hafta içinde de onu 1 numarada denedi koç. Geçen yıl Cem Akdağ ile o bölgede harika bir performans göstermişti Evren. Kuqo'nun ve Shumpert'ın 16'şar, Haluk Yıldırım'ın 20 dakikada 7/7 ile 14 sayı ürettiği G.Saray'da tribünlerden en büyük alkışı alan isim ise tam 31 dakika sahada kalarak maçı 5 sayı - 2 ribaund - 2 asist - 3 top çalmayla tamamlayan Göksenin Köksal oldu. Maçı koparan seride Ahmet Erdoğan'dan çaldığı topu smaçla bitirerek yangını başlatan isim olması kadar G.Saray altyapısından uzun zaman sonra çıkan ilk oyuncu olması da alkışların temel nedeniydi bana kalırsa. Sonlarda ufak bir sakatlık atlattı ama sanıyorum ki ciddi birşey yok. Bugün en büyük alkışı hakeden oydu kesinlikle.

Karşıyaka ise 25 dakika ayakta kaldığı ve bu sezon diğer yılların aksine deplasmanda nasıl oynaması gerekiyorsa öyle oynadığı bir deplasmanda son bölümde yıkıldı. Bunun sebebi de hafta arasında oynanan karşılaşma olabilir kanısındayım açıkçası. 3. çeyrekteki o savunma direncine karşılık veremeyerek koptular maçtan. Oysa, o ana kadar bu sezon deplasman fobisini yıkan ve dışarda da kazanabilen Karşıyaka gibi oynuyorlardı. Holston 19, maça iyi başlayan Osiris 15, Kaptan Smith de 13 sayıyla çift haneye çıkan isimler oldular ama galibiyete yetmediler. Emre Bayav'ın maç başındaki 2 sayı -1 ribaund - 3 asist-1 blokluk başlangıcı da kariyerinin en iyi maç başlangıcı olabilir ama devamını getiremedi.

Bu galibiyetle birlikte 13. galibiyetini alan G.Saray, nefeslenme imkanı bulurken yakaladığı 13 farkla da olası bir beraberlik durumunda avantajı cebine koyduğu gibi yine olası bir play-off eşleşmesi durumunda serinin beraberlikle başlamasını sağladı. Karşıyaka ise bu sezonki 7, deplasmanlarda ise 6. mağlubiyetini almış oldu.

G.Saray Cafe Crown (80): Joshua Shipp 6 (10 ribaund), Jerry Johnson 9 (4 ribaund- 3 asist), Göksenin Köksal 5 (2 ribaund- 2 asist), Preston Shumpert 16 (5 ribaund- 3 asist), Luksa Andric 8 (7 ribaund), Haluk Yıldırım 14 (1 ribaund- 3 asist), Evren Büker 6 (2 ribaund- 4 asist), Ermal Kurtoğlu 16 (3 ribaund- 2 asist)

P.Karşıyaka (67):
Osiris Eldridge 15 (4 ribaunt- 1 asist), Uluğ Kaçaniku (2 ribaunt), Birkan Batuk 7 (3 ribaunt- 2 asist), Jovo Stanojevic 9 (4 ribaunt), David Holston 19 (4 ribaunt– 4 asist), Andre Smith 13 (6 ribaunt – 1 asist), Ahmet Erdoğan (2 asist), Alper Saruhan (5 ribaunt – 1 asist), Emre Bayav 4 (3 ribaund- 4 asist)

4 Yorum Yapılmış:

FernandoLive dedi ki...

gs için çok önemli bir maçtı bir ara 9 sayı geriye düştüğü maçı shumpert ver ermalin sayılarıyla maça ortak oldular son dklarda ise haluk yıldırımın attığı kritik sayılarla kötü başladıgı bir maçı 13 sayı farkı ile bitirmeyi başardı...

arif dedi ki...

Benim gördüğüm Shumpert iyi bir yüzde tutturursa ve iyi oynarsa kazanıyor GS yoksa kaybediyor winner oyuncu eksikliği var.

Buğra dedi ki...

Galatasaray CC maçı bizden daha çok istedi ve kazandı... özellikle ikinci yarıda aceleyle karışık hücumda yanlış tercihler kullandık , son haftaların formda ismi Jovo'yu yeterince kullanamadık ... sonucta kaybettik artık salı günkü belçika maçına konsantre olup kazanmamız lazım...

Sinan Doğan dedi ki...

mutlak suretle kazanmamız gereken bir maçtı ve kazandık. Bundan sonraki 2 Avrupa maçı ve ligdeki Tofaş deplasmanını da kazanıp ondan sonraki çok zorlu sürece moralli girmemiz lazım