19 Ocak 2011 Çarşamba

G.Taştimur: Mersin Karşısında Mutlaka Galip Gelmeliyiz

Olin Edirne başantrenörü Gökhan Taştimur, Cumartesi günü Edirne Mimar Sinan Arena’da Efes Pilsen ile oynanan Beko Basketbol Ligi ilk yarı son maçından sonra yaptığı açıklamada maçı kaybetmelerinin nedeninin tecrübesizlikleri ve Efes Pilsen’in yüksek isabetli uzak şutları olduğunu ifade etti. Taştimur maç değerlendirmesinde şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta aldığımız başarılı neticeden sonra Edirne basketbol camiasının beklentileri artmış ve bu Efes Pilsen maçında ortaya çıkan müthiş atmosfere neden olmuştu. Bu beklenti ve müthiş atmosfer takımımız üzerinde de artı bir heyecan yaratmış idi. Fakat biz her zaman olduğu gibi bu maçta da kendi basketbolumuzu sahaya yansıtmaya çalıştık. Zaman zaman başarılı olurken zaman zaman da tecrübe eksikliğimiz yüzünden sorunlar yaşadık. Bu maçın sonucunu Efes Pilsen’in 16’da 11 gibi %70 istatistiki bir oranla kullandığı uzak mesafe 3 sayılık atışları belirledi. Efes Pillsen’in son 5-6 maçına baktığımızda uzak mesafe atışlarının %30’ların altında kaldığını görüyoruz. Bence bu maçın neticesini belirleyen bu oldu. Tabii buna maçın son dakikalarında Vujcic’in hücum ribauntlarında çok başarılı oluşu bizim de genel istatistiklerimizin altında kalan atışlarımızı eklememiz gerekiyor. Ama açıkçası maçın sonucu bizim açımızdan o kadar fazla önem teşkil etmiyor. Daha ilk senemizde bizden böylesine yüksek bir seviyede ve sitayişle bahsedilmesi maçın neticesinden gerçekten daha önemlidir. Oynadığımız basketbol olsun, Edirne’deki müthiş atmosfer olsun, kulübümüzün, yöneticilerimizin, genel menejerimizin yaptıkları organizasyonlar ve vizyon bize basketbol dünyasında çok ciddi ivme kazandırmıştır.”

Gökhan Taştimur Efes Pilsen maçının geride kaldığını ve şimdi önlerinde çok önemli bir Mersin BŞB maçı olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Efes Pilsen maçı geride kaldı. Hafta sonu sahamızda oynayacağımız ikinci yarının ilk maçı olan Mersin Büyükşehir Belediye maçının hazırlıklarına başladık. Mutlaka kazanmamız gereken olmazsa olmaz bir maç bu bizim için. Çünkü ilk yarıda aldığımız başarılı sonuçlar bizden beklentileri yükseltirken sorumluluklarımızı da artırdı. Mersin Büyükşehir Belediye gerçekten kuvvetli bir ekip. Şu an bulundukları yeri bir talihsizlik olarak görüyorum. Aynı yerde biz de olabilirdik. Mersin Büyükşehir Belediye gerek yabancıları, gerekse de tecrübeli yerli oyuncuları ile kaliteli bir takım. İki takım da eminim ki Edirneli basketbolseverlere çok keyif alacakları bir maç izletecekler. Basketbol açısından çok keyif verici bir maç olacağını düşünüyorum. Şimdi bütün dikkatlerimizi bu maça vermiş bulunuyoruz.”

Taştimur, Efes Pilsen maçında muhteşem bir görüntü sergileyen Olin Edirne taraftarlarını da unutmayarak “Efes Pilsen maçında olsun Galatasaray Cafe Crown maçında olsun basketbolumuzun düzeyine, kulübümüzün vizyonuna birebir uyum gösteren ve basketbol dünyasına örnek olabilecek bir duruş sergileyen taraftarlarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Mersin Büyükşehir Belediye maçında da aynı ciddiyet ve muhteşem desteklerini sahadaki oyuncularımızın sorumluluklarına paralel bir şekilde göstereceklerine olan şüphesiz inancım ile onlara saygı ve sevgilerimi gönderiyorum. Şehirde bir çığ gibi büyüyen basketbol sevgisi ve takımımıza olan ilgiye layık olabilmek için kulübümün, benim ve oyuncularımın ellerimizden geleni yaptığımıza emin olmalarını diliyorum.” dedi.

Henüz Yorum Yapılmamış