11 Ocak 2011 Salı

Hüseyin Beşok Beşiktaş'ta

Dün sıcağı sıcağına vermiştik haberi. Bugün iş resmiyet kazandı. Hem Beşiktaş, hem de Hüseyin bu transfer için oldukça istekliydi zaten. Kambala transferi sonrası Hüseyin'i elden çıkarma konusunda sakınca görmeyen Aliağa da transfere onay verince Şube Direktörü Hasan Bozkurter, transferin resmiyet kazandığını açıkladı. Anlaşma önümüzdeki sezon opsiyonlu olmak üzere 1+1 şeklinde.

Ergin Ataman'ın Beşiktaş'taki yeni döneminde gerçekleştirdiği ilk transfer bu aynı zamanda. Sezon başında olsa sorgulanacak bir tercih olurdu kuşkusuz fakat şu günde, şu vaziyette yapılacak sınırlı hamlelerden biriydi Hüseyin Beşok hamlesi. Pota altına yapılan yerli takviyesinin ardından şimdi gözler yapılacak yabancı eklemesinde. O da bu hafta sonuna kadar netleşecektir diye tahmin ediyorum.

8 Yorum Yapılmış:

roland deschain of gilead dedi ki...

beşiktaş'ın sezon ortasında yaptığı oyuncu, koç vs değişiklikleri erteleme maçı olan Erdemir maçına nasıl yansıyacak acaba, bu konuda fikri olan var mı?
Mesela tekrar edilen gröningen maçında, ilk maçta sakat olan cüneyt'i oynatamamıştı beşiktaş.
bu tekrar değil erteleme ama yine de benzeri bir yaptırım var mı?

basketçi dedi ki...

erteleme tarihinde kodroda olan tüm oyuncular oynayabilir sakatlık burda söz konusu olamaz ama
maçın oynanması gereken tarihten sonra lisansı çıkartılan oyuncular erteleme maçında yer alamazlar
antrenörler için bu durum hiçbirşekilde geçerli değildir, koç takımın başında yer alabilir

ChirkeFh dedi ki...

Aliağada yerli oyuncu kalmadı uzun oyuncu olarak leventten başka aliağada mutlaka rotasyon icin bi uzun alması gerekir

koray dedi ki...

Aliağa bonservis aldı mı acaba ?

sinan dedi ki...

aliağa artık ligden düşme tehlikesi ile karşı karışa çok amtörce yapılan bir hata.

Cakarta35 dedi ki...

kambala sanırım yeter diyorlar?

ali dedi ki...

arkadslar sızden rıcam var hep soruyorum kımse cevaplamıyor yaw:).) enes kanterın turkıyede oynıyabılme olasılıgı varmı yanı hukıkı acıdan yada fb kulubu tarafından bır engel bır sozlesme yada maddı sartlar varmı onu soruyorum kımse cevaplamıyor enes bjk nın tam ıstedıgı bır ouncu neden hıc gundeme gelmıyor bu sebeblerden dolayımı onu sormak ıstedım

sinan dedi ki...

@ali
enes herkesin aradığı oyuncu :) ancak bundan sonra Enes'in Türkiye'de basketbol oynayacağını sanmıyorum Avrupa'ya gelecektir ve 2 yıl oynayacaktır. Oynamazsa zaten Seçmelere giremez oynayıp kendini ispat etmesi gerek. Sanıyorum Enes Avrupa'da bir kulüpte oynarsa 500 bin dolar civarı bir bonsevris ödemek zorunda FBÜ ye. Türkiye ligleride dahil buna.