3 Ocak 2011 Pazartesi

Igor Milosevic Trabzonspor'da

Sezon başından bu yana transfer hareketliliğinin sürdüğü takımlardan Trabzonspor'da son hamle sorunlu oyun kurucu pozisyonu için gerçekleştirildi. Geçen hafta içinden bu yana gündemde olan, beklenen bir isimdi zaten. Bordo mavili takım, Yunan pasaportu da bulunan Sırp oyun kurucu Igor Milosevic ile sezon sonuna kadar anlaşma sağladı. Yeni bir Sırp oyuncu ve yine Beobasket. Bu alışık olduğumuz detayı da atlamayalım bu transferde.

Milosevic'in takıma katılmasıyla birlikte dışarda kalacak yabancı oyuncuya da koç Sakota karar verecek artık. Bu hafta deplasmanda alınan Erdemir galibiyetinde 27 sayısıyla başrol oynayan Snow, bu noktada bana en yakın gözüken isim açıkçası. Ama dediğim gibi karar koça ait, bakalım ne yönde bir yaptırım olacak. Bu arada Rasic, Cakic, Dragojlovic ve koç Sakota derken 5. Sırp da Trabzon'da artık. Ufaktan bir aile oldular diyebiliriz.

5 Yorum Yapılmış:

Utku61 dedi ki...

Yerli rotasyonu kıt olan bir takıma zaten yapılsa yapılsa yabancı takviyeleri yapılır.

Bari Telekomdan Orhan Hacıyevayı alsalarda yerliden yana bir katkı almış olurduk. Her maç yabancıların 94 sayının 89 unu atmaz..

bigben dedi ki...

Sadece Snow mu? Kaptan Jamison'ın da gönderileceği söyleniyor. Ayrıca Vlade'nin sakatlığı da "basit" dediler, 3 maç kaçırdı.

Milosevic, en çok Rasic'i sevindirmiştir. 37-38 dk PG oynuyor adamcağız. Şimdi rahatlayacaktır. Tepic'le, McCalebb'le, Teodosic'le oynadığı gibi bir rolde daha faydalı olacaktır.

Takımıyla sorun yaşayan oyuncular dışında yerli hamlesi yapmamız zor. Piyasada oyuncu yok.

ATA TS 3461 dedi ki...

Artık yerli transferler yapılmalı diyorum.Cemal Nalga,Serkan Erdoğan ve Dusan Cantekin ts'ye yararlı olur.Dusan Cantekin Mersin bb'de pek faydalı olamadı ama Sakota ile iyi işler yapıcağını zannediyorum

bigben dedi ki...

@ ATA TS ^+&!

Dusan, Sırbistan'a gitti. Zaten Mersin'de kiralıktı; yurt içinde ikinci takıma gidemiyor. Cemal'in cezasının dolmasına bir yıl daha var. Serkan da bu yaz iki yıllık imzaladı. Kolay kolay dönmez...

Bu arada, SPORMAX bu hafta Aliağa'yla oynayacağımız maçı yayınlar inşallah. Fitch-Kambala-Rasic-Wright seyredelim...

ali dedi ki...

serkan olabılır jaskevıcusta ımzamıstı ama 3 mac oynadı fb ye ımza attıUtku61 ya katılıyorum ben ts nın srezon basından berı demıstım ts nın yerlı rotasyonu berbart reno la bırlıkte bu lıgın en kotu yerlı oyuncularına sahıpler