20 Ocak 2011 Perşembe

Jerome Randle Türk Telekom'da

Yabancı transferindeki son hakkını iyi kullanabilmek için arayışlarına devam eden Türk Telekom, Aliağa'dan Jerome Randle ile anlaştı. Kulübünün de onay vermesiyle Başkent ekibine transferi gerçekleşen Randle'ın işlemleri transferin son günü olan yarın tamamlanmaya çalışılacak. Eğer işlemler tamamlanabilirse pazar günü Akatlar deplasmanında forma giyebilecek Randle. Benzer sistemlerde, birbirine yakın oyunları oynayan bir takıma geçiş yapması sebebiyle uyum sorunu yaşayacağını da düşünmüyorum açıkçası. Telekom'un hızlı basketbolu için biçilmiş kaftan. Bu transferle birlikte Türk Telekom'un 8. yabancıyla sözleşme imzalama hakkı da dolmuş olacak. Son kurşun Randle yani.

Son olarak Jarvis Hayes'i kadroya katan Aliağa ise böylece yola 4 yabancıyla devam etmiş olacak. Randle'ı bırakma sebeplerinden biri de bu olarak yorumlanabilir sanırım. Fitch'in bulunduğu takımda topu ondan daha fazla kullanmak isteyen bir ismin varlığı Fitch mantığına da aykırıydı zaten. Sezon başında transfer edilen ve alınan Beşiktaş galibiyeti sonrası koç Halil Üner tarafından Euroleague oyuncuları olabilir şeklinde nitelenen bitirim ikili Randle ve Coleman ile yollar henüz sezon ortasında ayrılmış oldu böylece. Sezonun 2.yarısında oyun kurucu pozisyonunda Kaan Üner'in süreleri artacaktır.

6 Yorum Yapılmış:

ali dedi ki...

suprız oldu bu transfer ıyı oyuncu ısallah katkı saglar hayırlsı olsun telekoma

Adsız dedi ki...

Fahri Kaan Üner varken başka oyun kurucuya gerek var mı ? Takım tam Halil Üner'in çiftliği oldu. Kaan Üner hangi 1. lig takımında bu kadar süre bulabilirdi ? Aliağa bunu hak etmiyor...

engin Karsiyakali dedi ki...

ikiz kardeşide gelmiş takıma :) bir takımda 3 üner yardımcı koç olarakta behçet üner gelcekmiş:)

ali dedi ki...

telekoma sezon sonuna kadar kıralanmıs sezon sounda gerı doncek alıgaya kaynak basketdergısı

dejavu dedi ki...

Şu anda kiralık haricinde transfer olmuyor zaten. Bildiğim kadarıyla da sözleşmesi bir yıllık Randle'ın. Sezon sonunda Aliağa'ya dönme durumu oluşacağını sanmıyorum açıkçası.

Çağlar..

Cakarta35 dedi ki...

engine... yok 4 kişi var aileden yanlış duymuşsun bu arada takımada ortak oldu bilgin olsun