10 Ocak 2011 Pazartesi

Kepez'de Oyuncular Sabah İdmanına Çıkmadılar

Sezon başından bu yana parasal konularda sıkıntı yaşayan Kepez Belediyesi'nde gecikmeli de olsa beklenen gelişme oldu ve oyuncular sabah idmanına çıkmadılar. Yaklaşık 3,5 aylık maaşlarının içeride olmasına rağmen canla başla oynayan, ligdeki iddialarını koruyan Kepezli oyuncular, dayanamaz noktaya gelince bu sabah idmanına çıkmayıp, boykot ettiler. Yönetimin ne yapacağını biz de merakla takipteyiz.

4 Yorum Yapılmış:

Randis dedi ki...

Başkan istifa diyebilirmiyiz? 2 senedir beceremiyosa bu işi biraksinda başka birileri gelsin

Mental dedi ki...

Her sene en az birkaç kulüp tarafından oyuncuların parasını ödemeyerek mahdur edilmelerine dur demek lazım. Bence bu iş federasyonla çözülür nasıl mı?

1.Kulüpler sezona başlarken transfer bütçeleri kadar tutar için banka teminatı alacak ve federasyona verecek,

2. Oyuncularla yapılan sözleşmeler federasyona gönderilecek ve federasyon oyuncuların parasını kendisi ödeyecek

3. Oyuncuların sözleşmelerinde aldığı ücreti az gösterip vergi kaçıranlar ile buna imkan veren idareci, oyuncu ve menejer hakkında ağır müeeyideler uygulanması konusunda yasa çıkartılacak

4. Federasyon oyunculara ödediği parayı kulüplerden tahsil edecek ödemeyi zamanında yapmayan kulübe ihtar çekilecek ardından da gene ödeme konusunda sorun yaratıyorsa teminat bozularak oyuncuların mağdur olmaları engellenecek..

Bu ülkede onbinlerce idareci veya iş adamı var ama binlerce basketbolcu yok.. Toplasan 1. ve 2. ligte 500 basketbolcumuz var.. Onlarında bakmakla yükümlü olduğu insanlar ve sorumlulukları var.. Kimsenin hesapsız kitapsız iş yapmasının bir anlamı yok..

Federasyonda oyuncuların bu mağduriyetine ses çıkarmıyorsa evlerine ekmek götüremeyen her oyuncunun vebalini de taşıyor demektir. Yetkililer oturduğu koltuğun hakkını veremiyorsa zorla kimseye iş yaptırılmıyor orda..

erhan dedi ki...

hergün bir oyuncusu bırakıp gitti takımı yönetim buna bişey dememiş; her sıkıntıya rağmen aziz hocamda başarılı olunca çocuklar aslanlar gibi mücadele edince sorun yok gibi tabi... yazık başkan sana rahatça gidebiliyosan evine... olmuş 3.5 ay... hala neyin bahanesini üretebilirsinizki!!! şayet o takımın idarecileri de neye yarar onu da düşünmek lazım... maç kazanınca şakşak yapmak değildir yöneticilik.!!!

Giray Özkan dedi ki...

Bugün İtalya futbol liginde ödeme yapmayan bir takımın 5 puanı silindi.Bu tip yaptırımlar bizde de olmalı...