16 Ocak 2011 Pazar

Kepezli Oyunculardan Bu Kez Oturma Eylemi

Maaşlarını alamadıkları gerekçesiyle 1 haftadır idmanlara çıkmayan, buna rağmen yönetimden kimsenin ilgisini çekemeyen Kepezli oyuncular, dün idmansız bir şekilde çıktıkları maçta Başakşehir'i 87-72 devirdiler ve yollarına devam ettiler. Maç sonunda Kepezli oyuncuların sahanın ortasına oturarak mevcut durumu protesto edişlerine dair foto yukarıda. Belki bu şekilde dikkat çekmeyi başarırlar.

4 Yorum Yapılmış:

Ömer dedi ki...

İspanya'da bir futbol takımının yaptığı eylemin bir benzerini yaparak, maçta hava atışını kazanıp, topu yere koysalar ve ilk hücumu kullanmasalar daha ilginç olurdu. :) 24 saniyelik protesto.

Volga Can Özben dedi ki...

Bence düşüncen yanlış çünkü bu insanların yapmaya çalıştığı şey ilginçlik değil, seslerini duyurmak. 3.5 aydır maaş alamıyorlar. Çoğunun borcu var. Bence yapılabilecek en doğru şeyi yaptılar. Ayrıca maçı kazanmalarıyla gerekli mercilere gerekli mesajı verdiklerini düşünüyorum.

Ömer dedi ki...

Benim adamların protestosuna hiç bir lafım yok, saygım da sonsuz. Ancak bir açıdan haklısın, ilginç olurdu yazarak senin düşündüğün gibi düşünülmesine imkan vermişim. Halbuki ben de daha çok ses getirebileceklerini söylemek istemiştim. Maç sonu yapılan oturma eyleminden daha fazla sonuç elde ediebilirdi demek istedim. Yanlış kelimeyi seçmişim 'ilginç olurdu' diyerek.

hooper dedi ki...

Turkiyemizin nufusuna oranla sporda basarisinin azliginin aslinda en buyuk sebeplerinden biri de bu bence.
Organizasyonu iyi olan kuluplerin azligi.
Kepez dediginiz kulup 3 yil birinci lig oynamis bir kulup ama maalesef oyunculari ve teknik heyeti disinda birinci sinif bir kulup olmayi basaramamistir.
Bir suru yalanci, spordan anlamayan, rant pesinde insanlar tarafindan yonetildiginden sirti bi turlu yerden kalkamamistir. Kalkamazda. Bence kalkmamali da.
Dusunsenize bu takim oyle yada boyle bir sekilde birinci lige cikmayi basarsa bunun cefasini kim cekmis olacak, zefasini ise kim surecek.
Bu utanmazlar boyle bi basariyi siyasi reklam olarak bile kullanmayi denerler.
Iste Turkiyemizden manzaralar.