22 Ocak 2011 Cumartesi

Kimani Ffriend Bornova'da

Tyler Smith'in uzun süreli sakatlığı, Michael Roll'un boğazındaki kist nedeniyle Amerika'ya dönmesi, Torin Francis'in Eurocup takımına geçişi derken uzun zamandır ciddi sıkıntılar içinde Bornova. Son 7 maçlarında yalnızca 1 galibiyet alabildiler ve gidişatları pek de hoş değil açıkçası. Bu durumu düzeltebilmek adına transfer çalışmaları ise devam ediyor İzmir ekibinde. Mardy Collins'i denemek için İzmir'e getiren Bornova'da 2. transfer hamlesi de dün itibariyle gerçekleşti. Daha önce ligimizde Beşiktaş ve Mersin BŞB formaları ile boy göstermiş Kimani Ffriend, sezonun devamında Bornova kadrosunda yer alacak. Hem Beşiktaş döneminde hem de Mersin kariyerinde olumlu izler bırakan bir uzun Kimani. Beşiktaş'ta oynadığı dönemde taraftarların kendisini 'Basketbolun Nouma'sı' olarak adlandırdığını da hatırlatmak lazım, keyifli bir adamdı. Halen de öyledir herhalde. Sezon başında Aliağa ile anılmıştı adı ama gerçekleşmemişti bu transfer. Bosman olmak için uğraştığını ama beceremediğini de ekleyeyim. Son olarak Ukrayna'nın Khimik takımıyla idmanlara çıkan Ffriend, Bornova adına güzel transfer. Hayırlı olsun.

Mersin'de oynadığı dönemin modasına uyan Kimani'nin tozlu raflardan çıkardığım fotoğrafıyla kapatalım postu.

6 Yorum Yapılmış:

Özcan Yüksel dedi ki...

savaşçı bir oyuncudur ancak bornovanın hücum sistemi bu sene tamamıyla değişeceğe benziyor. Aclan hoca iyi transferleri ve takım kimyasını iyi birleştirmesiyle tanınıyor. Bornova ligin 2. yarısında 5ten fazla galibiyet alabilirse eğer bu tamamıyla koçun başarısı olarak kayda geçmelidir..

Adsız dedi ki...

transferler ne zaman bitiyor

Cakarta35 dedi ki...

helal aydınlı deveci brothere

fuat dedi ki...

çağlar selda nickiyle girilen yorumla ilgili düşüncelerini alabilir miyiz? izmirli torbacılar yaşadı ne demek allah aşkına? şu yorum işinde artık eşeğin kulağına su kaçmaya başladı cidden.

dejavu dedi ki...

Çok beğendim yorumu, ten points.

Gözden kaçmış işte baba, kaldırdım. İğneleme yerine uyarı mesajı bırakmanız yeterli.

Sevgiler,
Çağlar..

fuat dedi ki...

? iğneleme derken?.. gözden kaçtığını ne bilelim. buraya koyduğuna göre, sorun olmadığını düşünmüşsündür diye yorumladım. sonuçta uyarı mesajının belli bir formu yok. aslında bir ispiyon butonu eklense bu işler daha rahat çözülür :P neyse eyvallah...