5 Ocak 2011 Çarşamba

Medyaspor'a Göre B Numunesi de Pozitif

Diana Taurasi'nin B numunesinin 2 veya 4 Ocak'ta açılacağı söylenmişti F.Bahçe resmi sitesi tarafından. Bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmasa da Medyaspor'dan Oğuz Yenihayat, B numunesinin de pozitif olduğunu söylüyor. Oyuncunun avukatı Jacobs ise dün Türk basınında çıkan haberlere itibar edilmemesi gerektiğini ve yasal durumun henüz netliğe kavuşmadığını açıkladı. Hafta sonuna kadar bu konu netleşecektir diye tahmin ediyorum. Bu süreci en başından beri çok yakından takip eden sevgili Oğuz Yenihayat'ın haberini buraya da geçmiş olalım biz şimdilik.

8 Yorum Yapılmış:

efesliturgut dedi ki...

İki gün önce Ntvspor'da B numunesi pozitif diye haber yapılmadı mı;haberi girmede siz mi geç kaldınız yoksa yanlış mı haber girildi...

sinan dedi ki...

FB,Angel MCCountry'i transfer ettiğine göre Taurasi'de doping olayını kendileride kabullenmiş görünüyorlar.

Sinan Doğan dedi ki...

Bende B numunesi pozitif çıktı diye biliyorum bu haber neyin nesi anlamadım doğrusu...

onur dedi ki...

Hürriyet yazdı, Lig Radyo program yaptı, NTV haber yaptı vs. Aslında ben de "yahu neden çıngar kopmadı, kimse yazmıyor" diyordum kendime? Sanırım ya daha resmi sonuç açıklanmadı ya da sihirli bir değnek kondu basının başına olayı yazmamaları için...

Sarıkaya dedi ki...

TBF WADA'nın gizlilik ilkesi uyarınca, açıklamıyordur herhalde.

Selami dedi ki...

Pazar günü oynanan Beşiktaş maçı öncesi FB TV'de '' Takımda Taurasi ve Devran Tanaçan dışında eksik oyuncu bulunmuyor'' dedi,fakat bugün oynanancak Botaş maçının haberinde ise '' takımda Devran Tanaçan dışında eksik oyuncu bulunmuyor'' dedi. Bu da şu anlama geliyor Taurasi takımdan şutlanmış,zaten sözleşmesinde dopingle ilgili madde var,kulübün tek taraflı fesih hakkı var,çok yakında yeni oyuncu açıklanır,fakat Taurasi'nin yerini tutmaz,bir çuval inciri berbat etti,takıma ve kulübe ihanet etti.

Özcan Yüksel dedi ki...

4 ocakta numune hacettepeye gönderilecek denmişti daha sonra cuma günü kesin sonuçların tahlillerden sonra açıklanması bekleniyoır denmişti ancak daha dün 4 ocakta pozitif çıktı diye bütün haber ajanslarında haber verildi.

Test sonuçları kesin olarak açıklanmadı ancak demek ki sızdırıldı kesin rapor verilmeden önce. Resmi açıklamadan sonra kulüp de resmi açıklamasını yapar.

Muhtemelen gönderileceğine dair karar çok önceden alınmıştır kesin sonuç bekleniyordur. Belki az ceza alırsa ona göre farklı bir plan vardır 1-2 güne belli olur

Adsız dedi ki...

Federasyon güven kaybediyor bu haber nasıl sızdırılır?Zaten Hacettepe Üniversitesi zamanında test yapma yetkisi elinden alınmış bir kurum.Böyle haberler de çıktıkça gel de bu işin içinde bir iş arama.