24 Ocak 2011 Pazartesi

Mersin BŞB Anthony Grundy İle Anlaştı

Ercüment Sunter'in göreve gelişinin ardından 1-2 numaraları oynayabilen, skorer bir Amerikalı arayışını sürdüren Mersin BŞB'de, bu isim Anthony Grundy olarak belirlendi. 1979 doğumlu ve 1.91 boyundaki oyuncu, iki hafta önce ayrıldığı AEK'da maç başına 14.4 sayı - 3 asist - 2 ribaund -1.9 top çalma ortalamalarıyla mücadele etti. Aynı ligde iki sezon önce yakaladığı 21.5 sayı ortalamasıyla 'Sayı Krallığı' ünvanını da elde eden Grundy, hafta sonu oynanacak kritik Antalya BŞB maçında sahada olacak. Her maç çok önemli Mersin için, acilen galibiyet gerekiyor. Grundy hamlesiyle birlikte son kurşun da atılmış oldu böylece.

Takımdaki 5. yabancı olacak Grundy'nin takıma katılmasının ardından Mersin'in her hafta bir oyuncuyu tribüne çıkartması ya da yolları ayırması da olasılıklar arasında tabii. Christmas ya da Grier ikilisinden birine vurabilir sanırım piyango. 5. yabancı için gerekli miktarı federasyona yatırıp yola bu şekilde devam etmek de bir diğer ihtimal.

3 Yorum Yapılmış:

ali dedi ki...

ıyı transfer takımdakı 5, cı yabancı dıcegınıze bosman dısındakı 4 cu yabancı desenız daha ıyı olmazmıydı zaten yabancı kuralı 5 3 avrupa kıtası dısından 2 su bosman degılmı

selda dedi ki...

gecmis istatistikleri cok iyi gorunuyor ama bu saatten sonra agziyla kus tutsa yine de mersin e yarar mi sizce? cok gec kalındı transfere.
bu transfer sonrasi kimin kellesi vurulacak yılbasi mi yoksa vincet in mi? elbetteki

Emren dedi ki...

bence Mersin'in sıkıntısı 1 veya 2 numarada değildi,esas sıkıntı 4 ve numarada...ne Asım ne Nedim'i savunurken diğer takımlar sıkıntı yaşamıyor,öenmli olan hücumda 4 veya 5 numaraya ikili sıkıştırma geldiğinde Saceles veya Christmas'a boş şut yaratibilmek...Savunmada da pota altını karartacak biri lazımdı...Görününen o ki Mersin düşmeyecek,maddi anlamda da sıkıntı yok gözüküyor,takım ruhu yakalanamadı bir türlü...Christmas'a veya Stimac'a bence piayngo vuracak...