15 Ocak 2011 Cumartesi

MP Trabzonspor: 80 - Pınar Karşıyaka: 77 (Trabzon'un İyi Gidişatı Sürüyor)

Trabzonlu basketbolseverler bugün çekişmeli bir maça şahit oldular. Koç değişikliğiyle kendine gelen Trabzonspor, evinde Karşıyaka'yı devirdi gösterdiği mücadeleyle. İlk çeyrekte iki takım birbirine net üstünlük kuramadı. Ama ikinci çeyrekte önce Trabzon'un yakaladığı ivmeyle farkı çift hanelere çıkarması, ardından Karşıyaka'nın devre sonuna doğru 11-0'lık bir seriyle maçı tekrar ortaya getirmesi büyük heyecan yaratmış oldu. Üçüncü çeyrekteki Karadeniz fırtınasına David Holston önderliğinde direnç gösterdi Karşıyaka ve maçtan kopmadı. Son çeyrekte de karşılıklı basketlerle maçta heyecan yükseldi. Son dakikalarda Andre Smith'in şutlarından yararlanamadı Karşıyaka ve deplasmanda mağlup oldu.

Karşıyaka'da Holston'ın etkili performansı devam ediyor. Osiris Eldridge'in suskun kalması da büyük bir etken oldu. Trabzon'da ise çıkış sürüyor. Yazı iyi geçiren Aleks Rasic yavaş yavaş ritmini buluyor sonunda. Ligimizin sayı kralı Michael Wright'tan da ortalama bir performans görüyoruz. Ayrıca Hadi Özdemir'in performansı da yerli rotasyonu için çok önemli. Yükseliş sürüyor Karadeniz ekibinde.

Medical Park Trabzonspor (80): Igor Milosevic 4 (3 ribaund-3 asist), Aleksandar Rasic 16 (7 ribaund-5 asist), Michael Wright 15 (7 ribaund-1 asist), Hadi Özdemir 9 (4 ribaund-2 asist), Ersin Görkem 8 (4 ribaund-1 asist), Goran Cakic 8 (4 ribaund-2 asist), Derrick Obasohan 14 (3 ribaund-1 asist), Alvin Snow 6 (1 ribaund-3 asist).

Pınar Karşıyaka (77): Osiris Eldridge 6 (2 ribaund-2 asist), Uluğ Kaçaniku 1 (2 ribaund), Birkan Batuk 11 (2 ribaund-2 asist), Jovo Stanovic 12 (8 ribaund-3 asist), David Holston 23 (1 ribaund-6 asist), Andre Smith 17 (9 ribaund), Ali Erdoğan 1 (1 ribaund-3 asist), Alper Saruhan 3 (5 ribaund), Emre Bayav 3

11 Yorum Yapılmış:

muratdinc dedi ki...

Bu sezon ilk sürpriz galibiyetine imza attık.

Haftaya Bornova maçı ile devamı da gelir galibiyetlerin.

3 İzmir takımından 3 galibiyet alacağız inşallah.

Bu arada Jamison ve Vlade'nin durumlarını da merak etmiyor değiliz.

Dodo'dan tavuk açıklaması değil bu oyuncuların durumu hakkında açıklama bekliyoruz.

bigben dedi ki...

Rasic, sistem oturdukça ön plana çıkmaya başladı. Son üç maçlık performansı sırasıyla:

14 sayı - 4 asist - 6 ribaund
18 sayı - 5 asist - 6 ribaund
16 sayı - 5 asist - 7 ribaund

* Bir de pivotlarımız ne alemde? Hani Telekom maçından sonra basit bir sakatlık geçirdi denilen Dragojlovic var ya, 5 maç kaçırdı. 9 maç da Jamison... Pivotsuz oynuyoruz.

ATA TS 3461 dedi ki...

Takım yavaş yavaş rayına oturuyor.Başa baş geçen güzel bir maçtı tabi buna TS'nin kazanması ayrı bir zevkti.Her oyuncu elini taşının altına koyduğu zaman bu gibi galibiyetleri daha çok görürüz ama bir iki kaliteli yerli şart

Utku61 dedi ki...

Maç gerçekten son ana kadar heyecanlı bir şekilde geçti. İlk kez rakip takım taraftarı diyeceğim ama KafKaf'lı dostlarımız bizim rakibimiz değil dostumuz olduğu için aramızdalardı. Güzel görüntüler sergilediler umarım memnun ayrılmışlardır.Holston o küçük boyuna rağmen nele yaptı öyle yahu. Yani bir ara maç koptu diyecektik ki sahneye çıktı peş peşe sanırım 3 tane 3'lük attı.Skor dağılımı iyiydi bizim takımda.Hadi'nin sayı katkısı&savunma katkısı çok iyiydi. Artık ikinci yarının ilk 3 maçından da galibiyet bekleyip sonraki zorlu 4 maçtan alabileceğimiz en iyi skorları almaya bakacağız. Herhalde ligi orta sıralarda bir yerde biteririz.

ali dedi ki...

7 yabancıdan hangı 2 sı gıdıcek merak edıyorum

ilkay dedi ki...

2 Türk oyuncuyla maçı tamamlamış Trabzon.6 da yabancı oyuncu var kadroda.

Bir de sakat yabancılardan bahsediliyor.Trabzonun kaç yabancısı var bilen var mı?

dilek dedi ki...

Hakan Demir'i anlayamıyorum. Senin elinde haftanın oyuncusu seçilmiş Onur Kentli varken nasıl oynatmazsın ? Seyircinin gördüğünü nasıl göremezsin ?

Buğra dedi ki...

maçı izleyemedik neler olup bitti bilemiyoruz ama son 1 dakika içinde 3 tane üçlükten yararlanamdığımız görülüyor. Trabzonspor'u galibiyetinden dolayı tebrik ederiz. Tribünlerde de güzel bir atmosfer oluşmuş. ikinci maçta da aynı şekilde karşılığını bulacaktır...

bigben dedi ki...

Bu arada, böylesine bir maçı yayınlamayan Spormax'e ne desek boş! Koca pazar günü saçma sapan futbol maçlarını seyrettirdiler bize. Haftasonun bir gününe 6 maçı yığıp, diğer günü boş bırakmak yüksek zeka ürünü ;)

AVRAM USTA dedi ki...

dilek Onur Kentli için henüz bu seviyede mücadele erken.BJK maçını ölçü alamazsın , her taraf ta sertlik koymadı oyunda.Koyulmaz da zaten.Birinci Lig seviyesinde sert bir oyunda o kadar genç bir oyuncuyu oyuna sürersen ya sakatlarsın yada daha başlamadan çocuğu bitirirsin.Buna bir de deneyim faktörünü koymak gerekir.Zaten kadroda yeterince genmç oyuncuı var daha fazla sayıda genç oyuncuyu sahada
tutmak , takımın tüm oyun dengesini bozar.MAç bu derece yakıcı iken Onur u sahaya sürmeye kalkmak Onur'u yakmak olur.Furkan bile iki tam sezon sonunda ilk beş yapmaya başladı.İlk yılı sadece son maçta sahaya çıktı , ikinci sezonunda süre almaya başladı ve bu sezon tam ramdıman ile yayarlanılıyor.Onur uzun zaman oynayabilecek bir oyuncu ama eksikleri de çok henüz.

Tatü dedi ki...

Avram usta dilek dalga geçiyor haftanın oyuncusu şeçilmesi acı bir tat bırakmış onda sindirememiş, yada onurla kişisel bir problemi var orasını bilemem sende ciddiye alıp cevap veriyorsun:)