23 Ocak 2011 Pazar

MP Trabzonspor: 95 - Bornova Bel: 83 (Trabzon Seriyi Dört Maça Çıkardı)

İkisi deplasmanda olmak üzere son 3 maçını kazanan Trabzonspor, sakatlıklar sonrası yaptığı yeni hamlelerle yeni bir düzen oturtmak niyetinde olan Bornova'yı ağırladı. Yeni transferler Kiman, Ffriend ve Collins'in ilk beşte yer aldığı Bornova'da sakatlığını atlatan Tyler Smith de maça başlayan beşteydi. Thomas Nagys ise maç kadrosunda yoktu. Maça iyi başlayan ev sahibi ilk periyodu 24-18, devreyi de 46-35 önde tamamladı. Rasic, Snow ve Cakic'in 2'şer faul aldığı ilk periyotta maçın devamı için bir soru işareti oluşturdu aslında bu durum ama devrede 8 farklı oyuncudan en az 1 basket bulmayı başardı Trabzonspor. 4 farklı oyuncu da asist üretti ilk 20 dakikada. Karadeniz'deki temel değişiklik de bu esasen.

Yeni transferlerin ilk maçında ilk dakikadan itibaren kovalayan taraf rolünü üstlenen Bornova, 3.periyodun bitime 3 dakika kala skoru 56-52'e getirmeyi başardı. Uzun zaman sonra ilk kez farkı 4 sayıya kadar indirseler de takip eden 6 dakikada 22-7'lik bir Trabzonspor serisine şahitlik ettik. Ersin Görkem'in üçlüğü sonrası bitime 7 dakika kala skor 78-59'a geldi ve kapı kapandı. Söz konusu 22-7'lik seride Wright 9, Ersin Görkem 6 sayısıyla fark yaratan oyuncular oldular. Wright, 19'u 2.yarıda olmak üzere 25 sayıyla maçın en skoreri olurken Ersin Görkem, 18 sayısıyla en büyük yardımcısıydı bugün. Rasic ve Snow 12'şer sayılık oyunlarıyla son haftalardaki formlarını devam ettirirlerken Hadi Özdemir'den gelen 10 sayı-5 ribaund- 6 asist-2 blok-1 top çalmalık oyun maçın X faktörü olarak galibiyette aslan payını aldı.

Bornova'da ise yeni transfer Kimani Ffriend ayağının tozuyla çıktığı bu karşılaşmanın ilk 11 dakikasında tam 10 sayı üreterek etkili olabileceğinin sinyallerini gönderdi. Maçı da 19 sayıyla tamamlayarak takımının en skoreri olmayı başardı henüz ilk maçında. Bir diğer yeni transfer Collins ise 3/18 gibi berbat bir yüzdeyle merhaba dedi Bornova kariyerine. Üstelik sadece 21 dakika sahada kalarak. Bu takım için 2 yıldır en önemli parça konumundaki Tyler Smith de hiç oyundan çıkmadan 17 sayı-7 asist-9 ribaund ile yine triple-double kıyılarında gezindi. Soner'in 17 sayı-7 asist-6 ribaundlık oyunu da yine haftanın not düşülmesi gereken detaylarından. Ümit Sonkol'un 17 sayı-11 ribaundlık double-double'ını da atlamayalım. Bütün bu iyi rakamlara karşın evine mağlubiyetle dönüyor Bornova. Üstelik ribaundlarda 43-32, hücum ribaundlarında da 18-5'lik muazzam bir üstünlük sağlamışken. Mağlbuiyet serisi 7 maça çıkmış oldu böylece, çanlar çalmaya devam ediyor. Haftaya ne yapıp edip Reno'yu mağlup etmek isteyeceklerdir.

Trabzonspor ise arka arkaya 4., toplamda ise 7. galibiyetini aldı. Sakota'lı dönemin hesabı 7 maçta 5 galibiyete yükseldi böylece. Toparlanmış vaziyetteler artık ve Trabzon'u zor deplasman olarak kafalara yerleştirmeye başladılar. Galibiyet kadar değerli olan bir diğer gelişme de bu aslında. Aşağı tarafın girdabından bir nebze olsun kurtuldular. Haftaya Tofaş deplasmanı, ardından içerde Reno ile oynayacaklar.

M.P. Trabzonspor (95): İlker Türel, Igor Milosevic 8 (1 ribaund- 4 asist), Aleksandar Rasic 12 (2 ribaund- 4 asist), Michael Wright 25 (6 ribaund- 1 asist), Hadi Özdemir 10 (5 ribaund- 6 asist), Ersin Görkem 18 (4 ribaund), Goran Cakic 4 (4 ribaund), Derrick Obasohan 6 (2 ribaund), Alwin Snow 12 (2 asist)

Bornova Belediyesi (83): Umutcan Özyıldırım, Murat Kaya 3 (2 ribaund), Pertev Öngüner 3, Erdi Gülaslan, Kimani Ffriend 19 (6 ribaund), Ümit Sonkol 17 (11 ribaund), Çağdaş Erdoğan, Maurice Rodney Collins 8 (4 ribaund), Tyler Smith 16 (9 ribaund- 7 asist), Soner Şentürk 17 (6 ribaund- 7 asist)

5 Yorum Yapılmış:

ali dedi ki...

sımıt oynuyor yenı amerıcalı nba den gelen kamenı var bıde nargıs ozamn roll gıdıcek cunku 4 amerıcalı olcak demı bır dakka yaw kamenı nın cırf pasportu varmı bosmanmı bır tane ıspanya mıllı takımında 2001 de oynayan zencı vardı sora bjk ye geldı onla karıstırdım sanırım

Utku61 dedi ki...

Maçın yıldızı Hadi bence. Cakic ile alınamayan katkı 2 faul sonrası kenara gelip Hadi'nin oyuna girmesiyle Hadinin geçen haftalardan kalma tavan yapan formunun da devamını izlemiş olduk. 28 dakika sahada kaldı Kamani ye iki tane müthiş blok yaptı. Yabancı alacaksak katkı verenini alacaksın Cakic geldiği günden beri bende soru işareti olarak duruyor. 86-66 fark bir ara rehavetten yine düştü o ara yine alakasız işler kalkıştık ama olsun takımda özgüven ve istek yüksek. D-Nice bile oyunda olduğu sürece ilk geldiğinde yapmadığı savunmayı yapmaya başladıysa çok şey değiştini gösteriyor takımda.

devrim umut dedi ki...

Bornova,Aliaga,Mersin zihniyettindeki takimlari ligimizde istemiyoruz.

bigben dedi ki...

Pivotsuz geçen kaçıncı maç? Sezon öncesi sakatlıklar, sezon başı sakatlıklar, sezon ortası hala sakatlıklar... Araya girmeden Tofaş'ı da yenersek, bir nebze rahatlarız.

Welsh Pederikovski dedi ki...

Biri cıkar muessese kulubu istemiyoruz Biri cıkar futbol takımı daha onde olan camiaları basketbolu kirletmesini istemiyoruz der biri cıkar belediye takımları istemiyoruz der.Yaklaşımlar etkileyici