12 Ocak 2011 Çarşamba

Nejat Sayman Bıraktı, Cihansever Yeşildağ Getirildi

TB2L'nin en zor günler geçiren takımlarından biri olan İTÜ'de, aynı sezonda 4. yeni koç göreve gelmiş bulunmakta. Beykoz'u bırakıp İTÜ'ye geçen Nejat Sayman'ın kulüple karşılıklı olarak anlaşarak görevi bırakmasının ardından bayrağı İTÜ'lü bir isim devraldı: Cihansever Yeşildağ. Son olarak geçen yıl Cem Akdağ ile birlikte G.Saray Cafe Crown'da çalışan tecrübeli antrenör, mutfağında yetiştiği kulübün teklifini düşünmeden kabul etmiş.

Açıkçası İTÜ ile ilgili fikrim sabittir benim hep. Kendi içinde kendi dinamikleri olan, dışarıdan birisinin çok kolay kabullenilmediği, o dışarıdan gelen kişinin de adapte olmakta epey zorlandığı bir kulüp. Futboldaki Trabzonspor'a benzetiyorum ben onları. O nedenle kendi adamlarının dışında kimseyi sokmamalılar kulübe, tabii eğer gerçekten başarıyı istiyorlarsa. Bu bağlamda Cihansever Yeşildağ ismi doğru bir tercih. Oranın dinamiklerini, yapısını, isteklerini bilen biri.

3 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Yanlış hatırlanmıyorsam bu sene 2.lige her gruptan 4'er takım küme düşücek İTÜ'nün ve Cihansever Hoca'nın işi zor görünüyor.

selcuk dedi ki...

yazık koskoca ıtuyu kume dusuruyolar goz gore gore

HotRod dedi ki...

iki gruptan 3er takım direkt düşecek,
sonradan 4.olan takımlar ise, EBBL'den gelen finalistler ile playout oynayacaklar..

ve evet, İTÜ, göz göre göre..