12 Ocak 2011 Çarşamba

Nikola Prkacin Pertevniyal'de

Sezon başında G.Saray Cafe Crown staffı için adı geçmişti Prkacin'in ama gerçekleşmemişti bu birliktelik. O halen parke üzerinde oyuncu olarak kalmayı istiyor çünkü. 2. lig ekiplerinden, Efes Pilsen'in pilot takımı Pertevniyal ile anlaştı 1975 doğumlu Prkacin. Son olarak ülkesinde KK Zagrep'te forma giymişti. Fiziksel durumunun bu arayla birlikte daha da kötüye gittiği kesin ama onu izleyecek olmak yine de büyük keyif. Genç oyuncuların onunla yanı takımda yer alacak olması da onlar için müthiş bir tecrübe olacak. Yıllar sonra Kelepçe ile ikisini aynı anda sahada görmek ise tarifsiz. Denk getirip bir Pertevniyal maçını izlemek, bu anı da ölümsüzleştirmek lazım aslında.

7 Yorum Yapılmış:

ilkay dedi ki...

Efesin Balkanlardan genç oyuncu devşirme sistemi, genç antrenör devşirme sistemine dönüşecek heralde.

Uzun yıllar basketbolümüze genç yetenek katamayan Efes altyapısı bu hamleyle neyi hedefliyor bilmiyorum.
Ama sorun altyapıdan geçen bunca oyuncuda olamayacağına göre sisteme çekidüzen verileceği yönünde güzel bir işaret olabilir.

tlgylc dedi ki...

gerçekten fenerbahçe ğlkerli olarak süper bi haber bence yaşı geçmiş olsa bile genşlerin ondan öğrenecek çok şeyleri var.

Gurcay dedi ki...

Demek doğruymuş...

Pertevniyal'de Radu da oynuyor. TB2L'de 2 yabancı oynatılabiliyor mu?

Tatü dedi ki...

Hem banvitli hem fbülkerli olmakta ayrı bir durum:)

tlgylc dedi ki...

bandırma mekan,istanbul vatan gibi diyelim ;) sonuç itibariyle her kapı için BASKETBOL BASKETBOL ve yine BASKETBOL ;)

Tatü dedi ki...

O zaman sorun yok;) Bende kadıköyde doğdum büyüdüm sayılır sonra karşıyakaya yerleştim tümden karşıyakalı oldum:) fenerbahçeyede sempatim devam ediyordu ama aziz başkan antipatim ve ksk basketbol seyircisinden etkilenmem sebebiyle tamamen ksk li oldum denebilir:) Şimdi burada bazı doğma büyüme göztepeli arkadaşlar var hangi takımlısın diyorum beşiktaşlıyım diyor bırak beşiktaşı daha marmara bölgesine gitmemiş e hani gözgözlüydün diyorum ikisinide tutuyorum diyor bunlar ilgincime gidiyor.

Sarıkaya dedi ki...

Ben de Beşiktaşlıyım ama Avrupa'da Liverpool'lu!:-)) Yok hayır! lafım aslında, "Avrupada Efesliyiz!" diyenlere.. Ne diyeyim yurdum insanı!:-))

Yanlışlık olmasın, elitist pelitist bi' pozisyonum yok. İçerden konuşuyorum!..