3 Ocak 2011 Pazartesi

Olin Edirne: 76 - Tofaş: 56 (Olin 2.Yarıdaki Savunmasıyla Farka Gitti)

Karşıyaka deplasmanında galibiyeti son anlarda kaçıran Olin Edirne, geçen hafta Beşiktaş Cola Turka'yı Bursa'da takım halinde yüzdeli hücum ederek farklı mağlup eden Tofaş'ı ağırladı bugün. İlkan, Onur, Ruzic üçlüsünün ikişer faul aldığı ve hatta Reha Öz'ün de 3 faul aldığı ilk periyodu 20-18 geride kapatan ev sahibi, Seibutis'in devreye girmesiyle soyunma odasına 37-35 önde girmeyi başardı. Devrede yenen 35 sayının ardından 2.yarıda o bildiğimiz Olin savunması kendini gösterdi. Ve ilk 5 dakikada sadece 4 sayı yiyerek yakalanan 12-4'lük seriyle skoru 49-39'a taşıyarak kontrolü ele geçirdi Edirne temsilcisi. Bu ana kadar oyun içerisinde kalmayı başaran Tofaş'ın direncini de kırmış oldu aslında bu seri ve ayağa kalkamadılar buradan. Final periyodunun ilk 7.30'unda sayı yemeden, 2. 20 dakikada yalnızca 21, final periyodunda da yalnızca 6 sayıya izin veren Olin, bu galibiyetle birlikte 7. galibiyeti almayı başardı. Edirne'deki 6. galibiyet, önemli bir detay. Beşiktaş hariç her takıma karşı kazandılar Edirne'de şu ana kadar.

Seibutis'in 21 sayı-9 asist - 4 ribaund ile yine yıldızlaştığı maçta Can Akın'ın 16 sayı-5 asistlik oyunu önemli. Aynı şekilde son haftalarda hücumda ses vermeye başlayan Doliboa da 15 sayı ile bu ikiliye önemli bir destek verdi. Samardziski ise 9 sayı-14 ribaund ile maçı tamamlarken pota altında önemli bir savaş verdi demek yanlış olmaz herhalde. 1-8 serbest atış yüzdesi ise felaket. Erdal Bibo'nun kenardan gelerek yakaladığı 8 sayı-2 asist - 2 ribaund da Olin kimyası adına kritik bir katkıydı. Bursa cephesinde ise çok çok düşük yüzdeler mevcut. %31 ikilik, %16 üçlük yüzdeleri herşeyi özetliyor. İlk devreyi kafa kafaya oynayıp, 25. dakikaya kadar da oyun içinde kalmalarının nedeni ise serbest atış çizgisinden yakaladıkları 21-22'lik muazzam yüzde. Kaçıran tek isim Can Özcan. 56 sayının 21'i çizgiden yani. Deplasmanlarda kazanamamaya devam ediyor Tofaş. Toplamda 8, deplasmandaki 7. mağlubiyet.

Olin Edirne (76): Can Akın 16 (2 ribaund- 5 asist), Erdal Bibo 8 (2 ribaund- 2 asist), Vidas Ginevicius 5 (2 ribaund), Renaldas Seibutis 21 (4 ribaund- 9 asist), Caner Ercan (1 ribaund), Predrag Samardjiski 9 (14 ribaund- 2 asist), Reha Öz 2 (7 ribaund- 2 asist), Seth Doliboa 15 (4 ribaund- 1 asist).

Tofaş (56): Jason Rowe 7 (1 ribaund- 5 asist), Orçun Göllü (1 ribaund), Austin Nichols 12 (4 ribaund- 2 asist), Can Altıntığ 3 (1 ribaund- 1 asist), Rashid Mahalbasic 2 (2 ribaund), İnanç Koç 7 (4 ribaund- 3 asist), Tomislav Ruzic 13 (5 ribaund), İlkan Karaman 4 (3 ribaund- 1 asist), Fırat Töz (1 ribaund), Kenan Siphai 2 (1 ribaund), Onur Aydın 4 (4 ribaund- 1 asist)

8 Yorum Yapılmış:

kotanbaz dedi ki...

Galibiyet çok güzel, artık buna alıştık Mimar Sinan'da.
Belirtmek istediğim başka bir konu var ki, salonda bulunan arkadaşlardan destek alacağıma inanıyorum.

O da salonumuzda bulunan güvenlik görevlilerinin bu işi yapacak kapasiteye sahip olmadıklarıdır. Emin olun ki o salonda bir tek güvenlik ya da polis olmasa da sorun yaşanmaz. Taraftar oyuna gayet mükemmel bir şekilde etki ederken, taraftarın bu desteğini resmen baltalıyor polis ve güvenlik görevlileri.

Hakeme küfürsüz bir biçimde itiraz eden seyirciye ''Hakemin işine niye karışıyorsun diyen güvenlik görevlisi mi olurmuş ?'' Zaten gerekli cevabı bütün salon kendisine verdi. Edirne'de her şey yolunda gidiyor bence. Keşke daha fazla maç yayınlansa da haklı olduğumuz anlaşılabilse.

Her neyse... Umarım GS'ye sürpriz yapabiliriz :)

bay dedi ki...

sevgili edirneli arkadaşlar, bugün olin edirne kazandı ancak bu takımın başında gökhan taştimur olduğu sürece korkarım bu kulüp kapanmaya mahkum, çunkü onun sistem sistem dediği şey aslında para harcatmaktan başka bişey değil...

seckinm dedi ki...

Nihat İziç'in kullandığı Tofaş pert oldu. 12 yaralı var :)

Galip dedi ki...

Bu olaylara maruz kalan bir taraftar olarak çok üzüldüm; biz rakiplemi mücadele edeceğiz yoksa özel güvenlikçilerlemi anlayamadım...
En çok sinirlendiğim şey ise kesinlikle kimsenin küfür etmediği halde özel güvenlikçi kendini ve görevini bilmez bir (genelleştirmek istemiyorum)elemamının küfür etmeyin demesi oldu...

playmaker dedi ki...

edirne tek bü gün kazanmadı bir ,iki seeen takımın maliyetini biliyormusun,senin amacın sen ve ya yakının işsiz mi kaldı,doğru olmayan yorumunu şimdi niye yapıyosun manidardır provakasyon yapma başka kapıya.

Mental dedi ki...

@Kotanbaz @Galip
Bence o itiraz eden güvenlikçiler Bursalı olabilir:))
@Bay
Sanırım sende rakip takımlardan birisinin tetikçisisin... Çünkü Gökhan hocanın sistemini birçok basketbol adamı takdir ederken ve hele ki bütçe konusunda basketbol ligindeki tüm takımlar içinde komik bir rakama bu kadroyu kurup bu şekilde başarıyı sağlamışken böyle mesnetsiz ve provakasyon kokan yazıyı yazmazdın..

Başta Olin Edirne yöneticileri ve onu destekleyen Edirne halkı kimin ne denli başarılı olduğunu tribünleri doldurup koçuna ve takımına sevgi gösterilerini göstererek sana da kapak olacak cevabı verdiğini düşünüyorum..
Hadi başka kapıya..

magistram dedi ki...

@playmaker @Mental

Bay rumuzlu arkadaşın ima etmeye çalıştığı şey takımın bütçesi değil, GS CC maçına yapılan deplasman organizasyonudur. Anlayan anlar zaten, ehemmiyet verilecek bir şey değil. Pas geçiniz :)

magistram dedi ki...

@Kotanbaz @Galip @Mental

Tofaş maçında sevgili Polis Memurlarımız ile Özel Güvenlik Görevlilerimizden bazıları, Maraton Tribününde oturan seyircilere hakeme müdahale etmemeleri ve karışmamaları ve ayrıca rakip takıma yuh çekmemeleri yolunda sert ikazlarda bulundular !
Emniyet Birimleri ile Özel Güvenlik Şirketi Yetkilileri bu memur ve görevlilere neyin kötü tezahürat olduğu neyin olmadığı konusunda bir seminer yahut eğitim vermiyorlar mı diye sorabilirsiniz haklı olarak ?
Vermediklerinden eminiz !!! Çünkü konuştuğumuz Salondaki yüksek rütbeli bir Polis Amiri kelimesi kelimesine "Yuh çekmek küfür değil mi ?" diye sordu bize !!!!!
Buna artık "yuh" demiyelim de "pes" diyelim. Öteki türlü suç işlemiş olacağız bu anlayışa göre :)
Neyin kötü tezahürat veya küfür olduğunu ayırdedemeyen kolluk kuvveti, Sporda Şiddetin ve Kötü Tezahüratın Önlenmesine ilişkin kanunda öngörülen idari cezaları uygulayacaksa vah diyoruz da, vah' ı kime diyelim onu bilemiyoruz.
Yasanın küfür ile mücadele için kendisine yüklediği vazifeyi ihmal eden (!!!), ama öte yandan seyirciye rakip takıma yuh çekme, hakemin işine karışma diyen bir polis ! Vah ki ne vah...
Dipnot : Mimar Sinan Spor Salonunda son iki maçtır küfür edilmediği gibi aşağılayıcı kötü tezahürat dahi yapılmamıştır....