15 Ocak 2011 Cumartesi

Oyak Renault: 65 - Banvit: 82 (Banvit Bursa'da Rahat)

Kötü gidişatı durdurmak adına uğraşları sürdüren Renault, evinde ligin kalburüstü takımlarından biri olan Banvit'i ağırladı. Maç Bursa'da olmasına rağmen seyirci desteği Bandırma ekibinden yanaydı. Ama iki tarafın da dostluk mesajları göndermesi çok önemliydi.

Maç sıkıntılı başladı biraz. Renault'da savunma vasatı aşamasa da James Mays bloklarıyla, Kerem Özkan da ekstra ribaund katkısıyla ilk çeyrekte takımı ayakta tutmaya çalıştı. Bir diğer önemli not olarak haftalardır gözlerden uzak olan mücadele bu maçta kendini gösterdi Renault adına. Tabii bu da yetmedi. Banvit ise ilk çeyrekte normal şut ritiminden uzaktaydı. İkinci çeyrekte hafta içi biraz biraz çalışılan 2-3 alan savunmasını denedi Renault ve ilk üç hücumda 3 üçlük yenmesiyle bütün ivme çift haneli farkla beraber Banvit'e geçmiş oldu. Alan savunmasının zaaflarından biri olan ribaund kısmına, Banvit'in pota altı rotasyonunun kalite farkı da eklenince bir ribaund sorunu oldu ev sahibi adına. Yabancıların (Mays-Waller-Conroy) etkili olamamasıyla uzun süredir göremediğimiz bir skor dağılımı oldu tabelada. Orhun Ene ise ilk yarıda doğru beşi aradı; bu uğurda da 10 kişilik rotasyonu kullandı. Hepsinden küçük de olsa katkı aldı. Devreye de 25-39 önde girdiler.

Üçüncü çeyrekte şutlar girmek bilmedi ev sahibinde. Kadro derinliği ve kalitesi olarak da yetersiz kaldılar Banvit'e karşı. Çeyrek sonunda 4 kısa+Mays şeklinde sahada olan beş, son çeyrekte iyice 5 dışardaya döndü ve başı boş oynamaya başladı. Bir hareketlenmeyle geri gelmek için adım atmaya başlamışlardı ki, rotasyon darlığı nedeniyle yorgunluk baş gösterdi ve bu çaba yarıda kaldı. Sonrasında da maç koptu Banvit lehine.

Renault'da engellenemez gözüken serbest düşüş sürüyor. Alan savunması da etki etmedi bu hafta, dağınık oyuna nasıl bir çözüm bulunacak merakla bekliyorum. Banvit'e ise söylenecek şeyler yaklaşık bir kaç senedir hep söyleniyor. Takım kimyası, performans, koç, oyuncular, yapılanma, her şey 'gayet iyi'.

Oyak Renault (65): Will Conroy 8 (3 ribaund-6 asist), Serkan İnan 3, Ogün Sevinç 6, Nedim Dal 4 (2 ribaund), Tufan Önen 2 (1 ribaund), Tay Waller 8 (1 ribaund-5 asist), James Mays 13 (13 ribaund-3 asist), Kerem Özkan 18 (11 ribaund), Umut Yenice 3 (4 ribaund)

Banvit (82): İbrahim Yıldırım 12 (2 ribaund-1 asist), Barış Ermiş 6 (1 ribaund-2 asist), Mutlu Akpınar 13 (6 ribaund-1 asist), Chuck Davis 4 (7 ribaund-6 asist), Yiğitcan Turna 7 (6 ribaund-1 asist), Keith Simmons 3 (5 ribaund-1 asist), Vladimir Golubovic 12 (4 ribaund-2 asist), Antonio Graves 9 (3 ribaund-2 asist), Bora Hun Paçun 2 (5 ribaund-1 asist), Lance Williams 10 (5 ribaund-1 asist)

Henüz Yorum Yapılmamış