13 Ocak 2011 Perşembe

Penny Taylor All-Star'da Yok

Pazar günü Eskişehir'de düzenlenecek TBBL All-Star 2011 kadroları bugün İstanbul'da açıklandı. F.Bahçe'den Horakova-Matovic ve Vajda'nın yer aldığı kadroda Penny Taylor bulunmuyor. Anete Jēkabsone-Žogota'nın ülkesinin basınına yaptığı 'İstanbul'a gidiyorum.' açıklamalarının ardından Penny Taylor'ın takımdan ayrılacağı dedikoduları tavan yapmış durumda bilindiği üzere. Penny Taylor'ın kadroya dahil edilmemesi daha önceki yıllardan deneyimli olduğumuz üzere oyuncunun özel isteği ile de gerçekleştirilmiş olabilir. İkinci ihtimal ise günlerdir konuşulan durum zaten. Normal şartlarda Penny Taylor'ın bu organizasyona katılmaması ciddi haber niteliği taşıyan bir durum değil açıkçası. Fakat şu anki durumda bu haber odak noktası olabiliyor bir anda. Bu akşam Lotos Gdynia deplasmanına çıkacak olan F.Bahçe'deki gelişmeler merak konusu. Zogota, İstanbul'a gidiyorum dedi. F.Bahçe cephesinden ise henüz resmi bir doğrulama gelmedi. Bugün Lotos Gdynia deplasmanında olacaklar. Bakalım gelişmeler ne yönde olacak, beklemeye devam.

5 Yorum Yapılmış:

jbck dedi ki...

Bütün olanlar ortadayken ne yapsın çıkıp milleti mi eğlendirsin?

Gidip gitmeyeceği bu akşamki maçta ortaya çıkar diye umuyorum.

Özcan Yüksel dedi ki...

Takımın içindeki bu durumlar çok canımı sıkıyor. Bir an önce netleşse her şey. Kulüp de kendince haklı bekle ve gör politikasında bakalım ne olacak

sinan dedi ki...

Aklınca tepki koyuyor. Daha çok gelişme olacak gibi bu Penny yörüngesinde..

Özgür Çelebican dedi ki...

Medyaspor'daki Oğuz Yenihayat'ın haberine göre Ceyhan Belediyesi oyuncusu Monique Coker'ın numunesinde de "Modafinil" maddesine rastlanmış. Kaçıncı oldu bu son iki ay içinde. Ben dört tane duydum. Aynı merkezde. Salsabasket'e göre bunun haber değeri var mı acaba? Belki aşağıdaki rakamlar bir haber değeri katar.
WADA istatistiklerine göre 2006-2009 arası;
stimulant içeren toplam test örneği sayısı: 2080
modafinil içeren toplam test örneği sayısı: 36
Modifinil'in stimulantlar arası oranı: %1,8
Ankara'daki merkezimizde içinde stimulant çıkan test örneği sayısı: 13 (maalesef kayıtlarda kaçının Modifinil olduğu bilgisi istatistiklerde yok)

Öyle bir maddeden bahsediyoruz ki dört senedeki toplamda 974584 test örneğinde sadece 36 kere görülmüş olsun. Bir tarafta da bir test merkezi düşünelim bu maddenin temel grubu olan stimulantlarda bu dört sene toplamda bulunulan 2080 örneğin sadece 13'üne rastlamış olsun. %1'den az bir oran yani. Ama birden bire 2 ay içinde bu amaç ile çok da kullanılmayan bir stimulant olan Modafinil'den en azından 5-6 örnekte rastlamış olsun (Taurasi ve Orhan için ikişer örnek) Tüm 2009 yılında dünya genelinde rastlanılan Modafinil içeren örnek sayısı sadece 8 iken.

Hayır WNBA oyuncuları bundan önce de bu ülkeye geliyorlardı. Sadece Türkiye'ye değil tüm Avrupa'da oynuyorlardı. Takvimleri de farklı değildi. Ne oldu birden bu maddenin gizli artılarını mı öğrendiler, fiyatı mı ucuzladı? Bulunması mı kolaylaştı? Tabi rakamlar daha hızlı yayınlansa bilmek isterdik, Rusya'da, İspanya'da kaç WNBA oyuncusunda çıktı bu maddeden diye. Bu sorular sizce sesli bir düşünmeyi hakketmiyorlar mı?

sinan dedi ki...

eğer Vajda katılıyor penny katılmıyorsa ve Jekabsone fb ile anlaştım sözleşme imzaladım diyorsa. Ciddi bir soru işareti!!