19 Ocak 2011 Çarşamba

Penny Taylor F.Bahçe'den Ayrıldı

Uzun süredir spekülasyonlara sebebiyet veren Penny Taylor konusunda kulüp yönetimi sessizliğini korusa da koç Lazslo Ratgeber'den konuyla alakalı ilk resmi açıklama geldi: 'İki önemli oyuncumuz takımdan ayrıldı.' Cumartesi günü Eskişehir'de Penny Taylor'ın takımdan kesin olarak ayrıldığını ve deplasman dönüşü eşyalarını toplayarak ülkesine döndüğünü öğrensek de buraya yazmamayı tercih etmiştim, konu kesinlik kazanana kadar. Nitekim, Serdar Gürel ağabey de Eskişehir'den dönüşte ayağının tozuyla katıldığı Basketbol Panorama'da bu ayrılığı açıklamıştı zaten. Bugün de koç Ratgeber'den konuyla alakalı resmi açıklama geldi.

Diana Taurasi'li kadroda önde olmayı başarmasının yanı sıra takım için, taraftarlar için bir oyuncudan daha fazla anlamlar taşıyordu Penny Taylor. Geride kalan 1.5 sezonda bunu herkese net olarak gösterdi. Taurasi'nin ardından alınan bu ayrılık kararı son dönemde dillendirildiği üzere ikilinin özel yaşamlarına bağlansa da Medyaspor'dan Oğuz Yenihayat'ın haberine de bir kulak vermek lazım. Sebebi ne olursa olsun, yolun devamında Penny Taylor olmayacak. Mühim olan bu. Kupa için önemli bir adımın atıldığı sezonda arka arkaya iki yıldızı birden kaybeden F.Bahçe'nin McCoughtry ve Jekabsone eklemeleriyle kupaya olan inancını devam ettirdiğini görsek de yol artık çok daha dikenli.

10 Yorum Yapılmış:

Özcan Yüksel dedi ki...

Keşke bu akşamki maça çıkıp gitseydi. Zor bir maç olacak euroleague'in en yüksek bütçeli 2 ekibi karşı karşıya gelecek.

Şunu anlayamadım, Penny geçen sene burada mutluydu ve Taurasi de yanında yoktu ancak bu sene giderken Taurasi gitti ben de gidiyorum şeklinde ayrıldığına hiç arkadaşı kalmadığına dikkat çekilmiş bu bana saçma geldi...
Tamam yakın arkadaşı oda arkadaşı vs olur da geçen sene o yokken de mutluydu...

Bazı sitelerde annesinin ağır hasta olduğu ve 2 senedir görüşmedikleri yazılmış onun yanına gidecekmiş tam doğrusu nedir belli değil

esfender karagoz dedi ki...

en son pondexter'da bu kadar üzülmüştüm. taurasi'den pek etkilenmedim ama takımın yarısı olan penny'nin gidişi çok kötü oldu. bırakın dikenli olmasını yol diye birşeyin de kaldığını sanmıyorum. yıldız oyuncuları elde tutmak konusunda futbolda yaşanan sıkıntı amatör branşlara da yansıdı anlaşılan.

sinan dedi ki...

anlamdığım nokta herkes yönetimi suçluyor penny ısrarlar gitmek istiyorsa oynamak istemiyorsa yöneticiler ne yapsın! gidene yolun açık güle demek gerek kalan sağlar bizimdir. Fb yinede güçlü takım angel zagota iyi oyuncular. birde galiba Fb nin Türkiye ligi için ve avrupa ligi için bir kıta dışı kaliteli oyuncu alabileceğini düşünüyorum. tahminen alabileceği oyuncuyu hem lig hem avrupa zagota yı ise sadece avrupa'da kullanacalardır. Almazlarsa ekstra bir oyuncu ligde GS nin de şampiyonluk için ciddi şansı olur diye düşünüyorum.

Yiğit Gökçehan KOÇOĞLU dedi ki...

Keşke maça çıksaydı, son görevini yapsaydı :(
Kupaya olan inanç gene çok yukarılarda ancak hem dünyanın en iyi oyuncusunu, hem de en iyi oyuncularından birini kaybettik :(
Yol daha çok dikenli dediğiniz gibi :(
Pondexter'ın ayrılışından sonra ayrılışına en çok üzüldüğüm oyuncu oldu :(

kubilay dedi ki...

Bence Taurasi'nin gidişi değil ama Penny çok kötü oldu , hakkımızda hayırlısı...

onur dedi ki...

Haberde geçen "beraber olduğu Diana Taurasi'nin ardından" cümlesini doğru mu anladım yoksa benim mi içim fesat?

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

rahatladınız mı? gerçekten soruyorum başka bir amacım yok

HotSauce21 dedi ki...

@Cengizhan TÜRKİŞ

evet

Bilge dedi ki...

Çok tuhaf işler oldu, Penny'de doping çıkmazsa daha da tuhaflaşacak.
Fenerbahçe'nin Avrupa ve Türkiye şampiyonluk ihtimali azalmadı bence ama işin tadı büyük ölçüde kaçtı.
Fenerbahçe camiasının Türkiye'deki doping sistemini ciddi bir şekilde sorgulatması gerekiyor. Sadece basketbolda da değil.
Özellikle futbolda rakiplerin Fenerbahçe maçlarında yaptıkları koşu mesafeleri ve diğer maçlar da koştukları mesafe önemli bir ipucu verecektir. Ciddi bazı gariplikler var görünen sistemde.

dejavu dedi ki...

Evet, rahatladık.

Buraya bıraktığın yorumlara bir son versek, inan daha da rahatlayacağız hep beraber.