20 Ocak 2011 Perşembe

Perasovic: Çok Önemli Bir Galibiyet Aldık

Dün gece Siena karşısında aldığı 60-58'lik galibiyetle Top-16 gruplarındaki ilk maçında ilk galibiyetini alan ve Sinan Erdem'deki galibiyet serisini altı maça çıkaran Efes Pilsen'de koç Velimir Perasovic'in maç sonu açıklamaları şu şekilde:

'Öncelikle şunu söylemek istiyorum ki, Euroleague’in en iyi takımlarından birine karşı çok önemli bir galibiyet aldık. Daha farklı kazanma şansımız vardı. Skor avantajımızı elimizde tuttuğumuz anlarda, sabırsızlığımızın etkisi ile top kayıpları yaparak rakibimize fırsatlar verdik. Her şeye rağmen galibiyetten dolayı çok mutluyum. Hem ikinci tura galibiyetle başladık hem de evimizdeki yenilmezliğimizi sürdürdük. Aynı zamanda böyle bir gruba galibiyetle başlamak da çok önemliydi. Bootsy Thornton bu zaferimizdeki en kilit oyunculardan biriydi. 28 ranking'lik performansı gerçekten takdire şayandı.'

6 Yorum Yapılmış:

Bapsteba dedi ki...

Dün maçtaydım.Efes ilerisi için hiç ümit vermiyor.

Luke dedi ki...

Oratada bir yanlış çeviri olsa gerek. Aksi takdirde, ya ben hayal görüyorum ya da Perasovic hayal görüyor. Bootsy Thornton'ın 28 sayısı, Euroleague maçlarının kombine rakamı mıdır?

dejavu dedi ki...

Bootsy'nin 28 ranking'inden bahsediyor muhtemelen Perasovic. Sayı olarak çevirmişler onu, düzeltiyorum.

Çağlar..

numberonebasket dedi ki...

efes pilsen pota altında çok sayı yedi .karşı takımın oyuncusu rakoviç güçlü fiziği ile efese zor anlar yaşattı. mutlaka miroslav raduljica buraya monte edilmelidir.vujcic den bu iş bitmiş.Bence efes murray yerine iyi bir uzun almalıydı daha önce brzecec ile anlaşmışlardı ama pera seçimi kendi vatandaşı için kullandı.vujcic gönderilmeli yerine daha güçlü ve fiziği sağlam ribauntçu oyuncu şart yoksa efes diğer maçlarda hep içerden vurulacak ayrıca ender,cenk ve geçen lig deki maçta en iyi oyuncusu e.dudleyide oynatmamsı pera nın kötü notlarına girmiştir.

Sarıkaya dedi ki...

Rako 17 sayı ile ancak 7 rating alabilmiş!:-(( Hoca, kaç parmak kalınlığındaki bi' kalorifer borusunu Rako'nun sırtında eğmeyi düşünüyor? acaba?.. Belirtmemiş de!:-((

Batuhan dedi ki...

Rako bildiğimiz streetball oyuncusu tarzıyla devam ediyor.Maçtan sonra Murat Özyer Skytürk'te kare kare Rako'nun müdafasını Siena'nın işlediğini gösterdi, bereket eli tuttu dün akşam Rako 17 sayı buldu.Kullandığı zorlama toplar basket oldu, yoksa Efes'in hali haraptı.Ender eldeyken Vişne takıntısı ve Murray transferi anlamsız.Pota altında elde Vujcic, Kerem, Dudley, Roberts var, Raduljica soru işareti.Dört pota altı oyuncusu bu seviyede yetmez ki Vujcic 20 dakikadan fazla sahada kalınca oksijen çadırına ihtiyaç duyarken, Murray neden geldi?Raduljica'ya güveniliyorsa ne zaman oynayacak bu adam?