4 Ocak 2011 Salı

Schaffartzik Alba Berlin'e Transfer Oldu

Sezon başında Faruk Akagün'ün Telekom'a getirdiği oyun kuruculardan biriydi Heiko Schaffartzik. Hem hazırlık döneminde hem de kupada gördüğümüz baş döndürücü rotasyonda o bölgedeki yoğunlukta süre almakta zorlandı. Ankara'daki bazı maçlarda 5 dakika içerisinde 2 kez oyuna girip çıkmasına o da anlam veremiyordu ki surat ifadesinden de net olarak anlaşılıyordu bu. Hemen lig öncesinde 1 numarada oluşturulan Becirovic-Heiko-M.Yağmur ve Uğur Öğüt rotasyonu durumun özeti zaten. Ligde forma giydiği 10 maçta yakaladığı 3.8 sayı - 2.3 asist - 1.6 ribaund ortalamaları ile bugün ayrıldı Schaffartzik Türk Telekom'dan. Ülkesinde Alba Berlin takımında tamamlayacak sezonu. Jan Jagla transferinin ardından o bölgeye yabancı bir transfer düşünen Timuçin Meriç'in son tercihi kim olacak, ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bu arada 2. transfer dalgasında takıma dahil edilen Tony Gaffney'in de sezonun devamında Telekom takımıyla birlikte olamayacağını da söyleyelim. Sportando'nun haberine göre şansını D-League'de deneyecekmiş Amerikalı oyuncu. Kadroyu şişiren isimlerden biriydi o da. Elindeki kadroyu mümkün olduğunca sadeleştirmeye çalışıyor koç. Kalanlarla yola devam edip, iyi bir iş çıkartabilir. Ümitliyim o açıdan. Son yapılacak takviye de önemli elbette bu konuda.

5 Yorum Yapılmış:

ali dedi ki...

green yada chatman gelır telekoma

Legend dedi ki...

ohh beee
çok bile durdu telekomda

Anil dedi ki...

Sezon öncesindeki 1 numara rotasyonunu listelerken, yol yakınken ayrılan Berent'i de unutmayalım.

tlgylc dedi ki...

bencede süper oldu bence çok iyi bir adam değildi telekomda boşuna duruyordu.chatmanın gelmesi mantıklı ama zor bir oyuncu koçun idare etmesi gerekir bana kalırsa :D

ali dedi ki...

green gelebılır telkeoma chatmanda kaldı bjk de green olabılır telekoma