6 Ocak 2011 Perşembe

Taurasi'nin B Numunesi de Resmen Pozitif

İki numune arasında farklı sonuçların çıkması çok çok nadir bir durumdu zaten. Buna karşın Taurasi'nin günümüz kadın basketbolundaki mevcut durumu ve ilk günden bu yana ilk ağızdan olmasa da öğrendiğimiz açıklamaları sebebiyle bu düşük olasılığı bekleyen çok fazla kişi vardı. Medyaspor'dan Oğuz Yenihayat'ın hafta başında verdiği haber bugün itibariyle artık resmiyet kazandı. Diana Taurasi'nin B numunesi de resmen 'Pozitif'. F.Bahçe cephesi de dün öğrendiğimiz Angel Mccoughtry transferiyle durumdan haberdar olduğunu gösterdi aslında. Bu noktadan sonra Taurasi'ye çıkacak olan ceza önem taşıyor.

Haberin Türkiye ve F.Bahçe özeli kadar kadın basketbolundaki etkileri de önemli. Yeryüzünde faal olarak bu oyunu oynayan isimlerin en önde geleniydi Taurasi. Çok da göreceli olmayan bir tabloda üstelik. Türkiye'nin bu alanda yaptığı atakları taçlandırdığı sezonda bu olayın yaşanması üzerine ayrıca konuşulması gereken bir durum. Fakat şu an elimizdeki tek gerçek, Diana Taurasi'nin her iki numunesinde de 'Modafinil' maddesine rastlandığı.

45 Yorum Yapılmış:

onur dedi ki...

Ceza belli: 2 yıl men.

Marion Jones da kadın atletizminin en büyük ismi idi zamanında; iki yıl men etmenin yanında olimpiyat madalyalarını bile geri aldılar.

Şimdi "ilaçtır o doping değil" diyecekler boşuna yazamasın, WADA listesini okusun sadece...

berk dedi ki...

Takım oyunlarında bir sporcunun bilerek ve isteyerek doping yapacağına hala inan(a)mıyorum.

Bu Kerem Gönlüm'ün doping testi pozitif çıktığı zaman da aynı şekildeydi. Ancak o zaman ahlak dersi veren Fenerbahçe'li taraftarların şimdi vereceği tepkiyi çok merak ediyorum.

Üzüldüm bir basketbolsever olarak

Özcan Yüksel dedi ki...

Olaya şu açıdan bakın,
Kerem gönlüm doping yaptı ceza aldı efesin kaptanı şu anda
Chatman yasaklı madde kullandı Beşiktaş sözleşme yeniledi
Kambala ve Taurasi ise kim olurlarsa olsunlar anında sözleşmeleri feshedildi. Bu zaten bu şekilde olmalı

GLaDio dedi ki...

Taurasi'nin sozle$mesi fesh edildi. Kerem efeste oynamaya devam ediyo. Ahlak dersi...

jbck dedi ki...

@berk

Madem öyle Fenerbahçe neden sözleşmeye dopingle alakalı madde koyduruyor? Efes Pilsen'de iki oyuncuda cathine maddesine rastlandı, diğeri sınırın altında olduğu için ceza almadı. Kerem Gönlüm ülke sınırlarında ilk dopingli çıkan oyuncu değil, Fenerbahçe taraftarı öncekilere neden bu kadar tepki göstermedi? Şampiyonlukla alakalı olabilir mi? Rastgele seçilen iki oyuncuda aynı maddenin çıkması olabilir mi? Bir de o dönemde söz birliği etmişcesine Fenerbahçelilerin dışında herkes Kerem Gönlüm yapmaz, iyi çocuktur diye tepki verdi, hatta biz peki bizim bir oyuncumuzda çıksaydı acaba neler olurdu diye düşündük. Neler olduğunu da gördük. Büyük bir hata yapmıştır kendisi, takımı yalnız bırakmıştır.

Yücel dedi ki...

Sözleşmesi feshedildi hadi bakalım şimdi konuşsun Aziz yıldırım Kerem Gönlüm hakkında konuşmuştu bilmem ne yapmıştı diyenler o yasak maddeyi kullanan sporcu hala Efes bünyesinde ve dünya şampiyonasına yetiştirilmek için asgari biçimde ceza verildi.Bir başka örnekte bjk ve Chatman sürekli Bjk duruşundan bahseden kulüp göremedik duruşunuzu?

emre dedi ki...

tekrar açıklayalım o zaman, Fenerbahçe'nin itirazı kambala'da da yasaklı madde çıkması ama sınırın altında olmasından dolayı ceza almamasına, daha doğrusu test yapılan iki oyuncuda da çıktığından takım halinde yapılma olasılığınaydı.. doping yapan oyuncuya noldu peki(ki taurasi dünyanın en iyi basketbolcusu, saçma gelio işte yapması TBBL için), sözleşmesi feshedildi.

erhan dedi ki...

bırak sözleşmeyi onu bunu cezasını çekemeden gönderdin ona ne diceksin keyfinden mi gönderdi sanki yabancı kontenjanını başkasıyla doldurmak için yapılmış bir hamle bu... biraz objektif ve tarafsız bakın şu yorumları yaparken...şimdi efesli kerem bunu yaptığında arkasında zerre kadar durmayan başkana soruyorum hadi bakalım fenerbahçe için ne diceksin!!
aziz baba olmadığı gün herkesin maskesi düşecek...

Ahmet Karadag dedi ki...

"kafadan" 2 yil ceza yiyecek oyuncunun sözlesmesinin fesh edilmemesi icin herhangi bir neden yok. Yani Fenerbahce yönetiminin burada zaten baska bir alternatifi yok ki. Bu "dürüst" durusu bir de kulübün baskani artik hakem odasi basmayarak ve adamlara küfür ve tehdit yagdirmayarak pekistirebirse bence cok makbule gecer... hatta bu durumda kulübün "dürüstlük" aciklamalari inandirici bile gözükebilir.

Yücel dedi ki...

Ahmet karadağ yazılanları anlayamdın herhalde?KErem Gönlüm ceza alınca neden sözleşmesi feshedilip gönderilemedi aynı şekilde Chatman onlar ceza almadımı?Kambalayı niye gönderdi Fenerbahçe?

Yücel dedi ki...

erhan bir tranfer hakkı daha vardı yeni oyuncu almakla alakası yok hem sözleşme dondurma diye bir olay var oda yapılabilirdi ama yapılmadı.

Jackie Brown dedi ki...

Sanıyorum ki bazı insanlar için en iyisi Fenerbahçe'nin kapısına kilidin asılıp kapatılması . Bu nasıl bir nefret yahu ?

jbck dedi ki...

@Ahmet Karadağ

Burası futbol blogumu basketbol blogumu mu? Konu Diana Taurasi, Kerem Gönlüm ya da Chatman mi futbol hakemleri mi? Bunlar için diyecek bir sözünüz var mı? Futbolla ilgili başkanların hareketleri tartışılacaksa her üç büyük kulübün yaptıklarını sabaha kadar konuşuruz, hiçbirinin diğerinden farkı olmadığını görürüz. Tencere dibin kara seninki benden karaya dönmesin mevzu. Son söz Anti-Aziz Anti-Fenerbahçe ekmeği yeterince yendi artık başka ortaklar var. Bir nevi öküz öldü ortaklık bozuldu.

Ahmet Karadag dedi ki...

@jbck
pardon karistirmisim. Basketbolda Remzi (Dilli) Bey ve Tanjevic hakem odasini basmislardi...

Cakivu dedi ki...

Yazık oldu artık cezası neyse onu çekecek ama Onur heralde ceza kurullarında cezayı şimdiden biliyor, diğer cezalarıda önceden böyle net şekilde biliyor muydunuz acaba? Ceza belli: 2yıl men, menüde başka ne var onlarıda alalım, tatlı var mı ,künefe filan?
Marion Jones örneği verilmiş tamam güzel ama her iki örnek tam anlamıyla birbirini tutuyor mu acaba? Bu cezaya karar verecek hem yerel hem uluslararası kurullar varken kraldan çok kralcı yurdum insanı her konuyu günler öncesinden bilir tahmin eder. Tutarsa ben demiştim der, tutmazsa da hemen kendine başka bir konu seçer zamanında bir Carl Lewis vardı diye başlar cümleler...

Cengizhan TÜRKİŞ dedi ki...

Fenerbahçe ne yapacak diyen arkadaşlar. Fenerbahçe dünyanın en iyi basketbolcusu kabul edilen Taurasi'yi sonuç ortaya çıkar çıkmaz gönderdi. Artık susar mısınız? Yalvarsak susar mısınız? Allah aşkına bir susun artık. Salsabasket'den de rica ediyorum şu olayla ilgili (genel doping olayları) açıklayıcı bir yazın, yeter arkadaş her şeyde Fenerbahçe diye diye ölecek millet.

Yücel dedi ki...

Ahmet Karadağ bence sen yazacağın yeri karıştırmışsın taraftar forumlarına git orda provake et milleti.

Cakivu dedi ki...

Ahmet Karadağa katıldığım konular var hakem kararı ne olursa olsun, sıfatın ne olursa olsun hakem odasına giremezsin, daha elitist şekilde itiraz etmek daha iyi olabilir mesela kapalı zarflar, çok sıfırlı sponsorluklar, basket medyasını bile sponsor etmek bunlardan bazıları, görünenden ziyade görünmeyen rekabet malesef spor camiasında kutuplaşmalara yol açıyor bu nu tüm klüplerimiz yapıyor (fb,efes,gs,bjk), basketbolda pasta aslında o kadar da büyük değil ama bir taraf varsa hep bir diğer karşı tarafta vardır bence...

Ahmet Karadag dedi ki...

@Fenerbahceli arkadaslar
Ben Diana Taurasi gibi önemli bir oyuncunun böyle bir olayla karsi karsiya kalmasindan dolayi sevinmiyorum. Belki de gelmis gecmis en önemli kadin basketbolcunun durumu gercek anlamda bir "dramdir". Umarim bütün aksi haberlere ragmen "hafif" bir ceza alir ve yeniden parkelere döner.
Bu olaydan dolayi sadece Taurasi degil, ayni zamanda FBÜ'de zor durumda kalmistir. Bütün sezon planlari alt üst edilmis, yeni bir transfer yapilmasi söz konusu olmustur. Buna da gercek bir sporseverin sevinmesi mümkün degildir. Bu isin arkasinda kulübün bir parmaginin olduguna zerre kadar inanmiyorum. Benim takildigim konular bunlar degil. Maksat zannetiginiz gibi Fenerbace düsmanligi falan da degil. Ben "üc büyük" kulüplerin hepsine da ayni mesafede/yakinlikta olan birisi olarak, Fenerbahce Spor Kulübü icinde önemli pozisyonlarda bulunan bazi insanlarin söylemleri ve eylemleri arasindaki celiskilere takiliyorum, o kadar. Ancak bunu sabaha kadar tartisacak olsak da anlasamayacagiz...

jbck dedi ki...

@Ahmet Karadağ

Bu çelişkiler sadece Aziz Yıldırım'a mahsus değil. Bizi kızdıran bazen ikiyüzlülüğe varan bakış açısı. Günü birlik yönetilen bir ülkenin günü birlik yöneticileri bu insanlar. Onun yaptığı hareketlerin bir çoğunu aklı selim hiçbir Fenerbahçeli tasvip etmiyor zaten ama tüm kötülüklerin odağı gibi gösterilmesine de gönül razı değil. Kimseye sempatik görünme derdi olmayan bir adamdır kendi taraftarına bile.

Okan dedi ki...

Fenerbahçe kulübü kendine yakışanı yapmıştır, doping olayı konuşulmaya başladıktan itibaren, oyuncuyu maçlara çıkarmamıştır. Şimdi de sözleşmesini feshetmiştir.

Anlamadığım Fenerbahçe ne yapsa size yaranacak? Ligden miçekilsin ? Euroleaugeden mi çekilsin? Yoksa "Bizim de takımımızda dopingli oyuncu çıktı, Efes'den özür diliyoruz." mu diye açıklama yapsın?

Bu sitede rating sahibi olmak istiyorsan Fenerbahçe'ye salla herhangi bir konuda, gerisi çok önemli değil.

Tatü dedi ki...

Ahmet karadağ boşuna çırpınma seni anlamazlar malesef fanatiklik böyle olumlu yada olumsuz, doğru yada yanlış fb adına birşey söylersen bir anda fb düşmanı olursun, başkanından bazı taraftarlarına bulaşmıs bir virüs gibi bu durum. Ama bu yapılanlar malesef fb antipatisinin büyümesinden başka bir durum çıkarmıyor ortaya sevdikleri kulube daha büyük kötülük yapıyorlar ama bunu bile anlamıyorlar. Bu sadece fb ye özgü bir durum değil bütün takım taraftarlarında durumdan vazife çıkartmak avukatlık durumu var ama fb de durum daha bir farklı..

sinan dedi ki...

sanki Taurasi gönderilmeseydi ne olacaktıki 2 yıl men cezası alacak sporcuyu göndermezsinizde tribünde mi oturtursunuz. Bunu hiç bir klüp zaten yapmazdı. Biz gönderdik bakın çok etik davranıyoruz pozuna girmesin kimse.
O kadar etik davranıyorsan doping kontrolüne girmemek için ısrar eden ülkenin uzmanlarına saygı duymayan dolayısıyla ülkene saygı duymayan oyuncuna ceza vermekle başlayabilirsin o etik anlayışına.

solo dedi ki...

dünyanın en büyük basketbolcusu gitmiş siz hala burda fenerlilere genelleme yapıyorsunuz, yazık. yazık, hangi takım taraftarı olursa olsun keşke gelip izleyebilseydi, kimse taurasi gelmiş bi izleyelim demedi, kendi kıçıkırık dopingçi basketçisini gönderemeyenler lütfen susun artık.

Adsız dedi ki...

@sinan

o uzmanlara sadece biz değil wada da saygı duymuyor ki doping testi yapma yetkisini elinden almış yaklaşık 1.5-2 yıl önce.Ayrıca Fenerbahçe oyuncusuyken doping yapan hiç bir oyuncu kadroda kalamaz.Bunun 2 tane net örneği var.Bkz:Kambala,Taurasi

solo dedi ki...

Biralar soğuk mu dedim
Dedi ki normal
Peki ya havalar?
Valla gayet normal
İşler dedim gidişler dedim
Hepsi normal
Peki dedim ya sen ben?
Dedi ki normal
Peki biz ikimiz?
Valla gayet normal
Halimiz dedim
Ne dese beğenirsiniz? Normal

Ooo biri anlatsın hemen nedir bu normal?
Ooo canım sıkıldı artık yoksa ben miyim anormal?

jbck dedi ki...

@sinan

Ahlak dersi diyenler sizdiniz, Fenerbahçe sözleşmeyi feshetti, yukarıda organize iş yapmakla suçladı birileri, bunun üzerine cevap verildi. 2 yıl ceza almayacak Taurasi, yaza olimpiyatlar var, Atasü ortaya bir taş attı herkes bunun üzerine maşallah disiplin kurulu gibi konuşuyor. Sorulan şu iki haftadır hadi görelim bakalım diyordunuz sonuç ortada neden hala uzatıyorsunuz ben bunu merak ediyorum. Ekstra suçlama yapıyorsunuz, Penny Taylor Köln'de açılsın dedi, ben test istemiyorum demedi. O kurumun sicili tertemiz değil, ben de yerinde olsaydım güvendiğim kurumda açılsın derdim.

dejavu dedi ki...

@Emre;

Aynı laboratuvar geçtiğimiz yaz Türkiye'de düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonası boyunca gerçekleştirilen tüm testleri yapan laboratuvar. Bilgi olarak dursun burada.

Sevgiler,
Çağlar..

solo dedi ki...

biz de sayın atasü'yü "zaten kimse yaptım demez" gibi müthiş tarafsız ve bilimsel açıklamalarıyla hatırlarız artık.

Sarıkaya dedi ki...

Ya bırakın bu "Fenerbahçe kendine yakışanı yapmıştır" lafını.. N'apacaktı? Kambala'yı, Taurasi'yi yabancı kontenjanından sözleşmeli olarak tribünde mi oturtacaktı?

Taurasi 2012 olimpiyatlarında biraz zor oynar!:-(( Oynarsa WADA, bütün yaptırım gücünü inandırıcılığını kaybeder. Konu olimpiyat olduğunda işler değişir. Süreyya Ayhan'ı hatırlayın!:-((

Diğer taraftan, profesyonel sporlarda WADA kurallarının uygulanması, Turgay Demirel federasyonun uyguladığı bir şantaj mekanizmasıdır. WADA'nın bile yasal sınır koyduğu maddede Kasun'un ismini açıklayan federasyon, şantaj mekanizmasını ne boyutlara taşıyabileceğini göstermiştir. Kasun'un isminin açılanması WADA kurallarına göre bile yasaktır, skandaldır.

Eminim ki, KSK maçı sonrası Fenerbahçe zehir zemberek açıklamalar yapmasaydı, Taurasi olayı örtbas edilecekti. Hacettepe'deki laboratuar niye ceza almıştı ki?

Ha biz şimdi bur'da biri birimizi yemeye, biri birimize laf sokmaya devam edelim, bakalım elimize ne geçecek?:-((

emre dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
dejavu dedi ki...

emre;

Hocam sana değil 'Emre'ye yazdım ben onu. İsimler aynı da başharfler değişik..;)

Çağlar..

solo dedi ki...

gönderilmese iki yüzlü, gönderildi ne yapacak tı ki?

valla gayet normal

emre dedi ki...

@dejavu

yazdıktan sonra farkettim bozuntuya verme artık ;)

bu arada penny hakkında da yorumlar gelmiş ama düşünün bi ev arkadaşınız dopingli çıkıo ama kendisi inkar edio, sonuç kesinleşinceeye kadar ki süreçte yaşanan bu olaydaki tepki çok abartılmamalı bence, cezası varsa bu durumun çekmeli ona bişey demiorum ama onlarında birer insan olduğunu, psikolojilerini düşünmeliyiz bence..
uzmana saygısı yok haliyle ülkene saygısı yok tarzı bi yaklaşım her konu için kullanmaya müsait, abartırsak ülkesine inanan kimse kalmaz ;)

Bilge dedi ki...

Hoşçakal Taurasi. Yine de kızgın değilim kendisine..Neden yaptı sebebini asla anlayamacağız. Sonuçta istese kendine özel doping icad ettirebilecek, ya da bir ay izin alıp maça çıkmayacak biriydi.
Türk basketboluna örnek olur diye umutluyduk, tam tersine ibret oldu, kader kısmet ne diyelim.

Dombili dedi ki...

Yukarıda yapılan yorumlara inanamıyorum, edep ya hu demek geliyor içimden sadece. İnsan karşısındakini kendi gibi bilirmiş.

Taurasi bu rezil ortamdan kurtulmuş, allah yolunu açık etsin eğer masumsa.

Özcan Yüksel dedi ki...

Gönderilmeseydi de napılacaktı diyen arkadaşlar o zaman Kerem Gönlüm ve Chatman konusunda da yorumlarınızı alayım. Gönderilmedi ve oynuyorlar.. Normal bir şey mi bu basketbolcuların kulüpleri tarafından benimsenmesi ?

hakan dedi ki...

aradaki fark şu, chatman'ın cezası Taurasi'ye gelecek oranla daha ufak çaplı bir ceza zaten, kerem gönlüm de türk statüsünde. Hem beşiktaşın zaten maddi gücü de hedefleri de belli, Fenerbahçe yabancı kontenjanını da düşünürseniz ve bu seneki Euroleague hedefini, zaten yollamasa etiğe karşıt değil düpedüz aptalca bir hareket yapacaktı.

Bugün Fenerbahçede Birsel 3 veya 6 ay doping yüzünden ceza alsa Fenerbahçe yollar mı sanıyorsunuz? Nevriye ve Birsel keyif verici maddeden 3-6 ay civarı uzaklaştırıldı diyelim, yollar mı Fenerbahçe?

Biz çok farklıyız, aman şöyle asiliz, aman şöyle duruşumuz var etik bizden sorulur gibi kavramlara girmesin kimse, takımlar ne siyasi bir görüşü ne de bir ideolojiyi temsil ediyor, çoğumuz babamız o takımı tuttuğu için veya küçüklükten biri kandırdığı için tutuyoruz, kimsenin kimseden farkı yok aslında. St. Pauli taraftarı sanmayalım kendimizi.

Özcan Yüksel dedi ki...

Burada yapılan davranışların Türk sporuna örnek teşkil etmesi var. Ben de Fenerbahçeli olarak başkanı sevmiyorum hatalı bulduğum da çok yönü var ancak yiğidi öldür hakkını yeme demişler.

Yabancı kontejyanı demişsin. Onu da ekleyim Fenerbahçenin 1 yabancı transfer etme hakkı daha var. Yani olay orada bitmiyor. İsteseler sözleşme dondurulabilirdi. Ben bu olaylara hiç girmiyorum ligdeki saçma bir maçta dopingli çıkmasını da sorgulamıyorum dünyanın en iyi basketçisiymiş o da umrumda değil.

Bu hareketi yapan sporcu hakettiği cezayı almalı. Ödül olarak sözleşmesi yenilenmemeli. Öyle ya da böyle az buz para kazanmıyorsunuz her hareketinize dikkat edeceksiniz.

onur dedi ki...

@ Cakivu

Link aşağıda:

http://en.wikipedia.org/wiki/Calvin_Harrison

Tercüme de gerekir şimdi sana: adam 2 yıl ceza almış modafinil yüzünden ve madalyaları da geri alınmış.

Gördüğün gibi dolma da var zeytinyağlı, dolama da. Seç beğen al zevkine göre :)

Cakivu dedi ki...

@onur

bana tercüme gerekmiyor teşekkür ederim zaten yazımı dikkatli okursan verdiğin örneğe birşey demedim, iki durum tamamen benzer midir, birebir aynı mıdır, cezalar aynı mı olacaktır, bunu etkileyen bir sürü faktör var demek istedim ama sen cezalarını ilan ettin kendince, belki senin dediğin gibi 2 senede ceza alır ama benim anlatmak istediğim mevzu bahis o değil, dolma ve dolamalı menün sende kalsın eksik olma...

arif dedi ki...

@Hakan Çevir kazı yanmasın Chatmanın 3 ay cezası vardı öbürkülerde Türk'tü :)Yahu ya o da 3 ay ceza alsa dünyanın en iy kadın basketbolcusundan bahsediyorsun BJK olsa adım gibi biliyorum iptal falan etmezdi Kambala'da yaptıkları ortada sıfır tolerans, bir hakkını vermeyi öğrenin önce sonra spor konuşuruz.

sinan dedi ki...

Arkadaşlar burada kimse BJK yi veya efes'i savunmuyorki! BJK nin oyuncusu bildiğimiz keyf verici ot içtiği için 3 ay ceza almıştır. Eğer Chatman 1 yıl ceza alsaydı Bjk de muhtemelen gönderecekti kendisini. Hiç bir kulüp elinde bir kucak para ödediği oyuncusunu uzun süre ceza aldıktan sonra elinde tutmaz bu etik anlayışla değil ekonomi ile ilgili bir durumdur. Efes Pilsen'de oyuncusu 1 yıl ceza almış Kerem bulunması zor bir oyuncu olduğu için kendi mevkisinde elinde bekletmeyi uygun görmüştür. buda yanlıştır etik olarak. Anımsarsanız Pascal Nouma BJK-FB derbisininde maç sırasında attığı golden onra ters bir hareket yapmıştı. BJK yönetimi bunun üzerine oyuncusunun uzun süreli bir ceza lacağını bildiği için göndermişti etik davranmak istemesinden dolayı değil bu uzun süre gereksiz yere kontenjanını ve parasını harcamamak içindir. Bugün FB ninde yaptığı aynı mantıktır. Kontenjan ve para! Etik anlayış çifte standart söylemlerdir. 1.5 yıl önce KASUN'un bile bilgilerine ulaşan FB yönetimi bugün Taurasi'nin bilgileri basına düşünce gizlilikten bahsetmektedir. İşte etik anlayış ve samimiyet burada ortaya çıkmıştır zaten. Şimdi Herkes Penny den gelecek sonucu bekleyecek galiba.

jbck dedi ki...

@sinan

Bu Penny Taylor imaları nedir sürekli? Bu gönül sizin gibi arkadaşları Kerem mevzusunda da Chatman mevzusunda da bu kadar takipçi, bu kadar doğrucu görmek isterdi. İlk yorumlara bir bak istersen suçlama gene kime yapılmış, insanlar neden savunmaya geçmişler. Ahlak dersi tartışmasını başlatan belli.

aksel dedi ki...

ama Ahmet Karadağ hiç bir soruya cevap verememiş...merakla tüm yorumları okudum Yücel in sorusuna cevap verebilmiş mi diye...

hayır birde fesih etilse bi dert edilmese bi dert sizin derdiniz bu değil ki derdiniz Fenerbahçe...