29 Ocak 2011 Cumartesi

Timuçin Meriç: Ribaund Üstünlüğümüzle Kazandık

Olin Edirne'yi normal süresi 68-68 biten maçın uzatma dakikaları sonunda 77-72 ile geçen Türk Telekom'da koç Timuçin Meriç'in açıklamaları şöyle: 'Bugün maça gelen seyircilerin basketbola doyduğuna inanıyorum. Seyircimizin desteğine gerçekten çok ihtiyacımız var. Son iki maçımızda iyi oynayarak kaybetmiştik. Bu bizde biraz moral bozukluğu yaratmıştı. Ancak her galibiyet play-offda bizim için önemli. Uzatmada 10’a 1’lik ribaund üstünlüğü kazanmamızı sağladı. İyi savunma yaptık. Verilecek arayı iyi değerlendirerek play-off için iyi bir yer edinmeye çalışacağız.'
Sıralama için kritik bir galibiyet aldı Telekom. Timuçin Meriç yönetiminde çıktıkları 10 maçta 6. galibiyetleri oldu bu. Bu da önemli bir detay.

10 Yorum Yapılmış:

basketsever dedi ki...

Ribaunt üstünlüğü ile değil hakemler ile kazandınız.

Mental dedi ki...

"Hakemler sağolsun" demeyi unutmuşsun Timuçin Hocam..
Ayıp olmasın bir daha ki maça darılır kırılırlar sonra;)

pitbullXIII dedi ki...

olin edirne 7 kişiye karşı oynadı dün, o hakem yönetimi olmasaydı t.telekomun olin edirneyi yenmesinin imkanı yoktu, timuçin koç ve t.telekom yıllardır bu şekilde maçlar kazanmaya alışkın zaten ama ortada hala elle tutulur bi başar yok o kadar harcanan ve savrulan milyon dolarlara rağmen, olin edirne gökhan koç, yönetimi ve seyircisiyle çok doğru yolda ilerliyor, aynen devam...t.telekom da aynen devam :)

seckinm dedi ki...

Bir takımın hakkı ve alınteri nasıl heba edilir, ibretlik bir maç!!! Ey Basketbolseverler, basketbolun geleceği için sesinizi çıkarın.

FernandoLive dedi ki...

türk telekom için çok önemli maçtı zorda olsa kazanmayı bildi yabancıları iyi katkı sagladı...

telekomlu dedi ki...

HER MALUBİYETİ HAKEMLERE BAĞLARSAK TÜRK SPORU BİR ADIM ÖTEYE GİDEMEZ.ŞUTLAR GİRİNCE ÖNE GEÇTİNİZ GİRMEYİNCE GERİYE DÜŞTÜNÜZ.SONRA HAKEMLER YÜZÜNDEN YENİLDİK ÇOK KLASİK TÜRK ÜSÜLÜ OLUYOR.ÇOK BASİT DEĞİLMİ PARDON...

Gurhan Ul dedi ki...

haha
ya konuşmaya yorum yapmaya dahi gerek yok
taraftarının %90 a yakını bayan olan bir takımı küfürlerle gönderdi Telekom pardon Ankaragücü bu kafayla devam edin hakemlerle olaylarla maç alın son 5 6 senede olduğu gibi çok ileri gidiceksiniz.

Johnny dedi ki...

Bu bütçeyle playoff'a kalmaya çalışan bir Telekom :) Tam bir komedi :)

seckinm dedi ki...

@telekomlu
Telekom yönetici misin, nesin bilmiyorum, büyük ihtimal öylesin. Maça ve olaylara tarafsız bir yaklaşım yapamıyorsan, bırakta basketbol severler ve izleyiciler düşüncelerini açıklasınlar. Keşke maçı tv yayınlasaydı da, yada kasedi varsa bir kanal yayınlasın tarafsız basketbol yorumcuları bu maçı yorumlasınlar ne dersin???

basketsever dedi ki...

@telekomlu
Yakında araplar da uyanıp, kardeşim bizim paralarımızı nerelere harcıyorsunuz, bu kadar yatırımın sonunda koca bir sıfır var diye hesap soracak, o zaman yine hakem masasının üstüne mi çıkarsınız, yoksa skorbordamı tırmanırsınız... siz en iysi yayın masasına değil salonun çatısına çıkın belki ordan bakınca play off u görürsünüz:)