29 Ocak 2011 Cumartesi

Tofaş: 78 - M.P. Trabzonspor: 64 (Tofaş Evinde Affetmedi)

Yeni antrenörünün gelişiyle çıkış yakalayan Trabzonspor, bu hafta Bursa'da Tofaş'ın konuğu oldu.

Hatrı sayılır bir taraftar desteğini arkasına alan Tofaş, Trabzonspor'un savunmadaki zaafından yararlanıp Austin Nichols-Jason Rowe merkezli hücumlarla maçı koparmaya çalıştı. İki takımın da faul hakkını erken doldurmasıyla faul çizgisi çoğu kez ziyaret edilmiş oldu, bu da ilk çeyrekte yüksek bir skor çıkardı ortaya. İkinci çeyreğin başlamasıyla Trabzonspor biraz silkelenecek gibi gözüktü. Sonrasında gelen birkaç top kaybı ve kaçan şutla o ivme yine kaybolmuş oldu. Tofaş'ta uzunların erken faul problemine girmesi, Mahalbasic-İnanç Koç ikilisini pota altı rotasyonunda beraber oynamaya itti ve size olarak ince kaldı Tofaş. Trabzonspor, bütün dişlilerinin merkezi olan adam Aleks Rasic'in çok etkisiz kalmasıyla bu durumu avantaj haline getiremedi. Neticede Tofaş soyunma odasına 42-30 önde gitti.

Devre arasında soğumamış gözüken Tofaş, üçüncü çeyreğe 3'er 3'er sayarak başladı. Fark 20'ye dayandığında gelen Trabzonspor molasından sonra konuk ekip bir alan savunmasına başladı. Bu strateji değişikliği en fazla, ikinci devre başındaki Tofaş rüzgarını durdurmaya yetti. Devamında Tofaş'ın maçı rölantiye alarak Trabzonspor'u tamamen sistem dışı bırakması galibi belirlemiş oldu.

Trabzonspor'da zaten maça etkili başlayamamış, suya sabuna dokunmayan bir oyun sergileyen Aleks Rasic'in hafif skatlığı nedeniyle kenara gelmesiyle takım iyice dağıldı. Michael Wright'ın (Ali Karadeniz) boyalı alanda yalnız mücadele etmesi düşünülmesi gereken bir önemli nokta daha. Alwin Snow-Goran Cakic ikilisinin etkisizliği, mağlubiyeti perçinledi Trabzonspor'da. Tofaş tarafında da taşlar nihayet yerine oturmaya başlıyor gibi. Bu maç ne kadar Nichols-Rowe üstüne kalmış olsa da, oyuna giren her oyuncu üzerine düşeni yapmaya çalışıyor.

Tofaş (78): Jason Rowe 26 (3 ribaund-8 asist), Orçun Göllü, Austin Nichols 18 (3 ribaund-3 asist), Can Altıntığ 5 (2 ribaund-1 asist), Rasid Mahalbasic, İnanç Koç 7 (5 ribaund-1 asist), Tomislav Ruzic 11 (9 ribaund-2 asist), Can Özcan (1 asist), İlkan Karaman 9 (9 ribaund-2 asist), Kenan Sipahi 2 (1 ribaund), Onur Aydın (2 ribaund-1 asist)

Medical Park Trabzonspor (64): İlker Türel (3 ribaund-5 asist), Aleksandar Rasic 5 (2 asist), Ali Karadeniz 17 (5 ribaund), Hadi Özdemir 12 (7 ribaund-3 asist), Ersin Görkem (1 asist), Goran Cakic 9 (4 ribaund), Derrick Obasohan 15 (5 ribaund-3 asist), Alwin Snow 6 (4 asist)

12 Yorum Yapılmış:

Utku61 dedi ki...

Bursaspor seyircisi nefret tohumları ekmeye devam etsin. Bakalım sonları nereye gidecek merak ediyorum.

ondskan dedi ki...

son 4 tofas maçı istatistiklerinde mahalbasicin kağıdı tertemiz,acaba 1.lig ağır mı geldi,ilk haftalarda perormansını aratır oldu

lazfatih61 dedi ki...

salsa dün olin'e yapılanları çok güzel özetlediniz bugun ise tofas taraftarı olmayan tamamen futbol taraftarı olan bursalılar bize yapmadıkları pislikler kalmadı..otobüslerimiz taşlandı allahtan yaralımız yok..yazıklar olsun

Adsız dedi ki...

Ligin Ercüment Sunter ile birlikte uzak ara en kötü koçu olan İziç'in izleyici olarak başında bulunduğu Tofaş, Jason Rowe'ın performansı ile maçı aldı. İziç 7 dk kala 20 sayı fark varken bile Ruziç'i tekrar oyuna alarak basiretsizliğini bir kez daha bizlere gösterdi.

Rowe böyle oynamasa da TS'nin bir şey yapacağı yoktu zira bugün oynadıkları oyunla 1. ligde yenebilecekleri bir takım bulunmuyor. Hadi olmasa fark 30 olurdu.

insua dedi ki...

Bize heryer Trabzonspor un taraftarı maçta 15-20 civarıydı.Onlarda genellikle aileler,çoluk çocuktu. Toplu anlamda bir organizasyon yoktu. Salon beklediğim kadar dolu değildi.Trabzonlu arkadaşın dediği tarzda bişeyler yaşanmadı salonda(otobüs taşlama muhabbetini bilemem). Beşiktaş maçında yaşananların 10 da 1 i yaşanmamıştır bugün. Fark zaten hep 15-20 civarında olduğu için, akşamda Bursaspor-Galatasaray maçı olduğu için,salonda bulunan Bursaspor bazlı taraftar grubuda çok ciddiye alıp,çok avaz avaz bağırmadı.Ara sıra makaralar yapıldı bana göre dozunda olan o kadar.Hatta devre arasında bahçede sosisli sandviç yiyen 3 tane Trabzon(Faroz) atkılı taraftar gördüm.Kimse tek bir laf etmedi, yemeklerini yiyip,sigaralarını içip,koltuklarına geri döndüler.Haber yapılacak ne yaşandı bilemiyorum(Tekrar söylüyorum,salon içindeki durumdan bahsediyorum,maç önü maç sonu otobüs muhabbetinden haberim yok). Ne bir anons oldu, ne hakemler soyunma odasına fln gitti. 1 saat 32 dakikada antreman maçı havasında geçen oyun,sona erdi.

insua dedi ki...

Maça gelecek olursak, dediğim gibi antreman maçı havasındaydı. Trabzonspor 3. periyotta, 10 dakikada 1 tek faul bile yapmadı,fazla nazikler bana göre.
31 numaralı Snow ne oynadı bugün,anlamak güç.


Benden duymuş olmayın, Tofaş Mahalbasic'i yolluyor, yerine 4-5 numaralı pozisyonu oynayabilen bir Amerikalı getirmeye çalışıyor.

İşte o zaman,belki play off un 8. takımı olma iddası ortaya çıkar.

bigben dedi ki...

Telekom dahil Trabzon'a gelip sorun yaşamış basketbol taraftarı bugüne dek olmadı. Hatta iki hafta önce Karşıyakalılarla birlikte izlendi maç. Kendi site ve bloglarında haber bile yaptılar.

Anlamadığım bugün Bursa'da bir grup hazımsızın yapmaya çalıştığıydı. Kazanmışsınız işte, ne diye otobüse saldırıyorsunuz? BORDO-MAVİ'den bu kadar çok mu çekiniyorsunuz? Sakin olun biraz. Bu arada insua da onlardan biri sanırım. Alışık değil galiba salonda aile görmeye, yadırgamış gibi görünüyor. Keşke Bursalı dostlar da "ailece ve/veya grup" halinde Trabzon'a gelse... Sırada Oyak maçı var mesela.(Görürüz belki o günleri)

Ayrıca, evet, Bize Her Yer Trabzon!

Maça gelirsek: Süre almayan Milosevic, sakat Rasic ve hala nerede ne halde olduğu bilinmeyen Vlade. Şu ara tam zamanında geldi.

silahsız kuvvet dedi ki...

@bigben

Ömrü hayatında hiç Bursada basketbol maçı izlemedin galiba, aile görmeyi yadırgamışsın falan komik olmuş biraz :) Trabzonlular basket topunu bomba sanırken biz Euroligde Barçayla oynuyorduk çok değil 10 sene önce. Renault maçında çoluk çocuğa ana avrat küfredip saha dışında gerçek basketbolseverlere salça olan bir taraftara sahip takım taraftarlarınında yakınması da ironik olmuş. Hoş olan biten birşeyde yok ne saha içi ne saha dışı. Olsaydı eğer ana haber bülteninde izlerdiniz zaten.

Maça gelirsek Dodocuğum hafta içi taraftar desteği ile kazanıp seriyi devam ettiririz demişti. Jason Rowe gereken cevabı vermiştir kendisine Dodo da konuşmaya devam etsin...

insua dedi ki...

@bigben

şahsi olarak saygısızlığın manası yok

'insua da onlardan biri sanırım.' derken neyi kastettiğini anlayamadım?

Trabzon'un herhangi bir profesyonel basketbol liginde takımı yokken,biz Atatürk Spor Salon'unda Tofaş forması terletiyorduk altyapıda.

Ne işim olur Trabzonspor otobüsüyle,taraftarıyla.İzlenimlerimi yazdım sadece.

'Alışık değil galiba salonda aile görmeye, yadırgamış gibi görünüyor. Keşke Bursalı dostlar da "ailece ve/veya grup" halinde Trabzon'a gelse... '

Yazarken komik bie olamamışsın.Gelen insanlar sanki kalkıp Trabzon'dan Bursa'ya Tofaş maçını izlemeye geldilerde,sen Bursalı aileleri Trabzon'a Reno maçına davet ediyorsun :)

Bursa basketbolunu, seyirci portföyünü (Beşiktaş vb maçındaki Bursaspor ağırlıklı tarartar hariç), altyapı ekolünü vs yi bilmesi gereken bilir zaten, kafanı çok yorma bence bu konuda..

İkili diyaloga girmek zorunda hiç kalmadım burda,zaten ayıp,görüntü kirliliği.

Trabzon'lu gelip, Bursa'da ailelerin salona gitmesinin garip karşılandığını fln anlatmaya çalışan bişeyler yazıyo ya,dahada denecek bişey yok.

Daha bişey yazmam.

Sana bol şans.

bigben dedi ki...

Mizah algınızı bilemeyeceğim lakin bir takım otobüsü salondan ayrılırken taşlanıyor (keşke komik olsa). Sizse salonunuzda bulunan rakip taraftarları sayma garipliğindesiniz. Trabzonluların basketbol geçmişini sorgulamak ise cahillik kokmaktadır.

Sporun özüne yakışan, dostluğu yücelten "bir özür" yeterdi. Fakat belli ki beklentimizi yüksek tutmaya gerek yokmuş.

insua dedi ki...

@bigben

Bak şimdi güzel arkadaşım, bir Trabzon'lunun Bursa basketbolunu,seyircisini irdelemeye,eleştirmeye vizyonu yetmez. Ha çeşitli maçlarda (bknz genellikle Bjk maçları) salonda sayısal olarak fazlaca olan Bursaspor taraftarının bulunduğu durumları bir kenara koyabiliriz.(Koymasakta olur o noktada ayrı da)

Silahsız kuvvetin de dediği gibi siz basketbol topuna bomba diye bakarken, biz Euroleague maçlarını oynuyoduk,Koraç finalini yaşıyoduk,Riversları,Grifith leri izliyoduk.

Bursaspor-Trabzonspor maçında yaşadığın şehire ana avrat küfür edip,tahrik edici videolar çekiceksin, Reno-Trabzon maçında adabıyla maç izleyen ailelere,çoluğa çocuğa sataşıp rahatsızlık vereceksin (sayıca da azımsanmayacak kadar fazla olacaksın), sonra bunlardan sonra her ne hikmetse, Tofaş maçında salonda aile profilinde(ki takdirimdir) 10-15 kişi olup, kuzu gibi maçını izleyeceksin. Neden sayıca bir azalma oldu Reno maçına göre ? Neden İstanbul'dan maça gelen Trabzonlu olmadı,neden Bursadaki aktif grup yada gruplarınız bir bütün olarak tezahürat yapacak şekilde salonda yer almadı bugün? Sayıca büyük bir azalma olduğundan ötürü bugün dikkatimi çekti yazdım Yukarıdaki soruların cevaplarını sen benden daha iyi bilirsin, ama hoşuna gitmez vermek zorunda olacağın cevaplar. Size heryer Trabzon'da, burası Bursa,sabrı fazla zorlanmayacak bir şehir, bunu sende,sizde gayet güzel anladınız ama hoşunuza gitmiyor bazı gerçekler.

Ben sana Trabzonda basketbol oyunu bilinmezken, Bursa altyapısının çıkarttığı, 1. ligde oynayan oyuncuların ismini yazmaya kalkarsam;burdan Trabzon'a yol olur bilmem anlatabildimmi ?

Onun için içindeki fanatikliği,sakın ha Bursa basketboluna,seyirci kitlesine aklınca laf söyleyerek ortaya çıkarmaya kalkma,komik duruma düşersin,cevaplayamayacağın sorularla karşılaşır,yorulursun.

maranda dedi ki...

@İnsua
evet bizde de holigan taraftarlar var ama biz gerçekleri görüp aynı hataya 2 kere düşmüyoruz , reno maçında istanbuldan gelen bizim de tasvip etmediğimiz taraftar grubu bir daha hiç bir maça gelmez umarım.. Trabzondaki maçlarda zaten en ufak bir olay yok..
peki neden hala Bursa seyircisi kan davası güdüyor? salonda olan arkadaşlarımız var sürekli küfür edildiğini söylüyorlar, maç bitiyor takım otobüsümüz taşlanıyor... bence bunun nedeni şımarıklık...
Trabzonu küçümseyerek Bursanın basketbol ekolü olduğunu söylemişsin buna itirazımız olamaz ama 5-10 sene sonra bu da değişecek...