6 Ocak 2011 Perşembe

Tofaş'a 1 Maç Seyircisiz Oynama Cezası

Hafta arasına sıkıştırılan 12. hafta mücadelesinde Bursa'da Beşiktaş Cola Turka'yı ağırlayan Tofaş, Bursaspor taraftarının ağzına kadar doldurduğu salonda takım halinde yakaladığı yüksek yüzdeyle 5. dakikada maçı bitirmişti. Fakat bütünüyle futbol odaklı olarak hareket eden tribün, kalan 35 dakikada oyunu tam 3 kez durdurmayı başarmıştı. Ve akabinde de hakem üçlüsü yaklaşık 20 dakika kadar içeri girmişti. Konu ile alakalı dosya görüşüldü ve ceza bugün belli oldu: Tofaş'a 1 maç seyircisiz oynama + 15.000 TL para cezası.

Buna göre bu hafta Bursa'da Antalya BŞB'i ağırlayacak olan Tofaş, kendileri açısından oldukça önemli olan bu karşılaşmayı boş salonda oynayacak. Her zaman salona gelen Bursa taraftarının aksine basketboldan bihaber, bütün olayı biz ve onlar ekseninde gören, şiddet için çırpınan futbol taraftarları yüzünden. Yazık gerçekten..

4 Yorum Yapılmış:

armny dedi ki...

Şu anda gelen kitleyi bilmiyorum ama Bursaspor taraftarı her zaman TofaşSAS taraftarı da olmuştur. Ben yıllar önce maçlara giderken de bu böyleydi, şimdi de böyle. İç saha, dış saha demeden bütün maçlara gidilirdi. Basketboldan bihaber insanlar şeklinde bir yakıştırma yapmanız çirkin bence. Ateşli taraftar grupları zaman zaman böyle taşkınlıklar yapabiliyorlar. Yunanistan bunun en büyük örneğidir. Yapılanı savunmuyorum ama keşke olayları bu şekilde nitelemeseydiniz.

berk dedi ki...

Ben de bu sezon 12 Kasım'daki Oyak Renault-Beşiktaş maçında Beşiktaş tribününde oturuyordum. Ancak özellikle Beşiktaş-Bursaspor futbol maçından sonra Bursaspor'lu !!taraftar!!ların facebook'da açtıkları gelen Beşiktaş'lıları öldürelim yorumları eşliğinde örgütlenmisi nedeniyle Tofaş-Beşiktaş maçını gidip seyredemedim tribünde.

Belki Tofaş'ın şampiyonluğa oynadığı yıllarda destekleyen basketbol severler olabilir ancak sadece Beşiktaş maçlarında salonu dolrudan Bursasporlu, düzeltiyorum Tofaş veya Oyak Renault taraftarlarının basketbolsever olduğunu kimse söyleyemez bana.

Verilen cezanın caydırıcılığının olmadığını tartışmaya lüzum yoktur diye tahmin ediyorum.

Futbol mantelitesiyle maçlara giden taraftarlar hiç gitmese basketbol bişey kaybetmez, bu da benim kişisel görüşümdür.

Dombili dedi ki...

Maçı izlemedim, belki daha da fazla olmalı ceza, ama yine de insan başka salonlarda sabaha kadar küfredilmesine neden ses çıkmadığını soruyor. Gücünüz Bursa'ya mı yetiyor anca?

Bob dedi ki...

@armny

nerden baksanız 3 sene olacak bursa'da maç izlediğim, ceza almayı tetikleyen grubun basketbol maçı izlemeye değil de desteğe, küfür etmeye geldiğine kalıbımı basarım. yani amaç burda basketbol izlemek değil. zaten öyle olsa o maçta çılgın atan tofaş'ın oyununu durdurmazlardı taşkınlıklarıyla.