1 Şubat 2011 Salı

18.Osman Erverdi Minikler Basketbol Şenliği 6 Şubat'ta Başlıyor

Pamukspor Kulübünün öncülüğünde merhum basketbol antrenörü Osman Erverdi anısına düzenlenen Minikler şenliği, bu yıl 18. kez basketbol severler ile buluşmaya hazırlanıyor.


6 - 11 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 18. Osman Erverdi Minikler Şenliği'nde gruplar ve maç programı belli oldu. Detaylar için tıklayınız.

18. Osman Erverdi Minikler Basketbol Şenliği, 6 Şubat Pazar günü Maltepe/İstanbul Pamukspor tesislerinde başlayacak. Yaklaşık 400 sporcunun yer alacağı minikler şenliğinde tüm maçlar resmi hakemlerle oynanacak ve katılan miniklere çeşitli hediyeler verilecek.

İstanbul takımlarının yanı sıra Ankara temsilcilerinin de katılacağı şenlik 24 takımla oynanacak ve 11 Şubat Cuma günü sona erecektir. 6 gün boyunca sürecek şenlik programında bir de all star organizasyonu yapılacak.

Şenliğe katılacak takımların grupları ve maç fikstürleri aşağıdaki gibi oluştu.

OSMAN ERVERDİ : 1955 yılında Ankara’da doğdu.Namık Kemal ilk ve orta okulunu,Yükseliş Kolejini ve ODTÜ İdari İlimler Fakültesi, Kamu Yönetimi ve Siyasal Bilimler bölümünü bitirdi. 1969 yılında ODTÜ ‘de basketbol’a başladı. Türk bayan basketbolunda büyük katkıları oldu. ODTÜ bayan basketbol takımı ile 3 kez üst üste Bayanlar TÜRKİYE ligi şampiyonluğunu yaşadı. 1982 yılında ÇUKUROVA Spor Kulübü basketbol takımına teknik direktör oldu. 3 yıl Birinci Türkiye Erkekler Basketbol Liginde ÇUKUROVA spor kulübüyle çeşitli başarılara ulaştı. Basketbol Federasyonunun gerçekleştirdiği çeşitli kurs ve seminerlere eğitmen olarak katıldı. Türk basketboluna birçok yıldız oyuncu ve antrenör kazandırdı. Kısa yaşamı boyunca çevresi ve basketbol camiasında çok sevilen bir kişiydi. 1985 yılında elim bir trafik kazasında eşi ve çocuğuyla birlikte 30 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Henüz Yorum Yapılmamış