28 Şubat 2011 Pazartesi

Ahmet Çakı: Sonda Geri Adım Atmayışımız Önemliydi

Türk Telekom deplasmanından kritik bir galibiyet çıkartarak kümede kalma yolunda dev bir adım atan Erdemir'in koçu Ahmet Çakı, Salsabasket okuyucularına özel olarak verdiği demeçte şunları söyledi:

'Maçın başlarında bulduğumuz hızlı hücum sayılarıyla öne geçtik, farkı 10 sayıya kadar çıkarttık. İlk yarı itibariyle oyunu kontrolümüzde tuttuk. Telekom devre sonuna doğru gelir gibi oldu ama orada da Hall'un dış atışları kontrolü kaybetmememizi sağladı. 3. periyot sonunda farkı 15 sayılara kadar getirdik ama sonrasında faranjit olan James Thomas halsiz düştü, pick'n roll savunmasında aksadık, onu kenara alıp farklı alternatiflere yöneldiğimizde Wesson epey hücum ribaundu çekti, bir de Randle çok yüzdeli şut atınca yakalandık. Berent'in maçın hemen başında burnu kırılmıştı, Hakan'ı da dinlendiremedik, dar bir rotasyonla oynadık. Telekom bu konuda bize göre çok daha avantajlı bir takım. Onlara sadece bir kez öne geçme fırsatı verdik, onda da zaten maçı alabilirlerdi ama hem son hücumu hem de son savunmayı iyi yaparak maçı kazanmayı başardık.

Genelde bütün maçı önde götüren takım, sonda skor üstünlüğünü kaybedince maçı da kaybeder ama bizim takım bu deneyimi sıkça yaşamasından dolayı mıdır bilinmez, önemli bir karakter koydu, geri adım atmadı. Bu şekilde kaybettiğimiz maçlardan nihayet ders almayı başarmışız diye düşünüyoruz biz. Sonuçta bizim için önemli, ekstra bir galibiyet ile döndük Ankara'dan.'
Salsabasket özel.

2 Yorum Yapılmış:

lazfatih61 dedi ki...

çakı erdemiri ligde tutar

selda dedi ki...

belki play off... ne dersiniz??