27 Şubat 2011 Pazar

Aliağa: 72 - Olin Edirne: 82 (Bibo'nun Finaldeki Üçlükleri Aliağa'yı Yıktı)

Olin oyuna hızlı bir giriş yaparak skoru 0-7, 4-12 ve 8-17 ile önde götürdü. Kambala'nın boyalı alandaki etkinliği, skor katkısı yanında Samardziski'nin faulleri ikilemesi artısını da getirdi Aliağa'ya. 10 sayı üreten Kambala'ya, birer isabetli üçlükle eşlik eden Hayes ve James, Aliağa'nın çeyrek sonunda farkı eritmesini sağladı (18-19). İzmir ekibi yakaladığı rüzgarla ikinci çeyreğin hemen başında maçta ilk kez skorda üstünlüğü eline geçirdi. Karşılıklı sayılarla geçilen ikinci çeyreğin sonunda 30-35 Olin üstünlüğü vardı skorbordda. İlk yarıda neredeyse tüm uzunların (Samardziski, Dixon, Kambala, Levent) üçer faule ulaşmaları dikkat çekiciydi. Seibutis'in 12 sayı ile en skorer olduğu ilk yarıda, Olin'in rakibi üzerinde kurduğu 24-14'lük ribaund üstünlüğü, onlar adına en ciddi artı idi. İlk çeyrekten çift hanelere ulaşan Kambala, ikinci çeyrekte hiç sayı atamadı.

2.yarının ilk 4 dakikasında yalnızca 1 baskete izin vererek skoru 32-43'e taşıyan Olin, alışılageldik 3. periyot rüzgarını da arkasına almayı başardı. Samardziski'nin dörtleyip bir kez daha kenara gelmesinin ardından Hayes ve Kambala ile skor üretmeye başlayan ev sahibi karşısında Seibutis-Ginevicius ikilisinin 10 sayısıyla ayakta kalan Edirne ekibi finale 55-49 ile 6 sayılık avantajla girdi. Final periyodunun ilk 5.30'luk bölümünde Hayes-James-Kambala üçlüsünden gelen 11 sayıyla rüzgarı arkasına alan Aliağa, mutlak kazanması gereken maçta skoru 64-65'e getirmeyi başardı. Fakat Edirne cephesinde bu çeyrek öncesinde sadece 1 üçlük kullanan ve onu da kaçıran Erdal Bibo, peşpeşe yolladığı 3 üçlükle ev sahibinin canını yaktı. En kritik şutu 64-65'de sokan ve rüzgarı dindiren Bibo, takip eden 4 dakikada oluşan 14-0'lık serinin ateşini yakarken takımına bu kritik deplasmanda galibiyeti getiren isim oldu. Bu sekansda Aliağa cephesinden mola gelmemesi de dikkat çekiciydi. Koçun mola hakkı kalmış mıydı, onu da bilmiyorum açıkçası.

Oyundaki tüm uzunların faul problemine girdiği karşılaşmada 13'ü hücum olmak üzere tam 41 ribaund çekerek bu alanda 41-27'lik önemli bir dominasyon sağlayan Edirne ekibinde Seibutis, 28 sayı-3 asist-3 ribaund ile karşılaşmanın en skoreri olurken yaptığı hücum faullerle oyunda kalmakta zorlanan Samardiski 11 sayı-6 ribaund-3 asist-2 blok ile parkede kalabildiği anları verimli geçirmeye çalıştı. Ama dediğim gibi bana göre maçın adamı finalde peşpeşe yolladığı üç üçlükle galibiyeti çekip alan Erdal Bibo'ydu. Edirne sisteminde ana parçalardan biri olan Can Akın'ın 15 sayı -4 asist - 5 ribaund ile tamamladığı maçta tam 19 asist üretti konuk takım. 8 oyuncu en az 1 basket, 7 oyuncu da en az 1 asist yapmayı başarırken Aliağa'dan yenilen 72 sayı galibiyetin temeli onlar adına.11. galibiyet oldu bu, play-off'a iyi bir yerden girebilme mücadeleleri de iyiden iyiye kızışmış durumda. Zor deplasmandan çıkardıkları galibiyetle bu hafta yine büyük bir alkışı hakettiler.

Aliağa cephesinde ise Burak Bıyıktay'ın takımın başında, İzmir'de çıktığı ilk maçtı bu. 12-0'lık kötü başlangıcına rağmen toparlanıp, oyuna girmeyi başardılar. Fakat son bölümde gelen 14-0'lık seride ayakta kalamadılar. Yeni transfer James, ilk kez forma giydiği maçta 5/12 saha içi isabetiyle 14 sayı-6 asist üretirken Hayes, 22 sayısıyla takımın en skoreri oldu. Maça çok iyi başlayan Kambala 16 sayıyla çift haneye çıkan bir diğer isim olurken serbest atışlardan yalnızca 9 sayı üretebildi ev sahibi takım. Konuk Olin'in 20/31 ile çizgde kötü bir gün yaşadığı maçta Aliağa'nın çizgiye yalnızca 11 kez gelebilmesi ve ribaundlarda ezilmesi mağlubiyetin hazırlayıcı oldu onlar için. Koç Bıyıktay'ın geçen hafta vurguladığı gibi hedef maçlardan biriydi bu maç. Kazanamadılar. Alt tarafın alevini hissetmeye devam ediyorlar.

Aliağa Petkim (72): Erdem Türetken 2 (3 ribaund- 2 asist), Polat Kaya 4 (3 ribaund-3 asist), Ufuk Kaçar 2 (1 asist), Levent Bilgin 5 (2 ribaund), Barış Güney 1 (4 ribaund-4 asist), Michael Lamont James 14 (2 ribaund-6 asist), Jarvis Hayes 22 (5 ribaund-1 asist),Fahri Kaan Üner, Kaspars Kambala 16 (5 ribaund- 1 asist), Brandon Hunter 2 (2 ribaund-1 asist), Mustafa İlkay Okay 4 (1 ribaund)

Olin Edirne (82): Can Akın 15 (5 ribaund-4 asist), Erdal Bibo 9 (4 ribaund), Vidas Ginevicius 7 (1 ribaund-2 asist), Renaldas Seibutis 28 (3 ribaund-3 asist), Predrag Samardjiski 11 (6 ribaund-3 asist), Reha Öz 3 (1 ribaund-2 asist), Seth Doliboa 5 (5 ribaund-4 asist), Davud Kamer 4 (9 ribaund)

9 Yorum Yapılmış:

bluc dedi ki...

şimdi herkes aliağa dan Halil gitti Aliağa düşer gibi düşğnebilir...
1-Burak Bıyıktay antrenör değildir olmamştır aliağa yönetimi bunu görmüyor mu
2- Halil in mirasıdır bu takım kepez e ne yaptı bıraktı gitti düştüyse bu takmında sonu aynıdır halil kadar kötü antrenör Türkiye tarihinde yoktur geçmiş olsun şimdiden aliağa ya....

dejavu dedi ki...

lazfatih;

Efendi gibi kimseye laf atmadan, adabıyla yorum yapacaksan buyur baba. Yoksa gerçekten bir son verelim bu duruma zira birçok başlık altında kıvılcımı çakan isim oluyorsun, haliyle millet de arkandan yürüyor. Biraz empati, biraz saygı..Fazla birşey değil istediğimiz.

Cakarta ve trafiklive;
Arkadaşın yorumunu kaldırdığım için sizinkileri de uçurdum beyler, kusura bakmayın.

Çağlar..

lazfatih61 dedi ki...

benim normal blog ve facebokta sayıları yüzbinleri aşan sayfalarım var adminliği iyi bilirim, sözlerimde en ufak hakeret ve küfür yoktur, yapmamdaa zaten, özgür ve demokratik yorumlara acık olmanız gerekirr değerli yonetici ,bu sitenin en eski uyelerindenim bu siteye onlarca okur kazandırdım yaptığım reklamlarla, ama düşünce özgürlüğü maalesef yokmuş

magistram dedi ki...

Rakip takım taraftarlarının ayağına kadar giderek şans dileyen ve bir sorunları olursa kendisine ulaşılmasını isteyen bir Kulüp Başkanı Metin Timurhan ! Aynı şekilde yaklaşan bir bayan Kulüp Koordinatörü. Misafir takım taraftarına maç öncesinden maç bitimine kadar saygılı ve sevecen davranan bir evsahibi taraftar profili. Gerçekleşen bir iki küçük olumsuzluk kadı kızında da bulunur. Sanırım biz Edirne taraftarları bile mağlubiyeti ve rakip takım coşkusunu bu kadar olgunlukla karşılayamıyoruz. Böyle bir Yönetim ve Taraftara sahip Aliağa' nın Beko' dan düşmesi basketbol çok büyük bir kayıp olur. İnsan neredeyse galip geldiğine üzülecek.

dejavu dedi ki...

Sildiğim mesajlarını halen okuyabilme şansım var dostum. Diğer başlıklarda da neler yazdığını biliyoruz hepimiz. Madem iyi biliyorsun burayı, içinde küfür, hakaret barındırmayan tüm yorumların yayınlandığını da bilmen gerekir. Tıpkı bu yorumunun yayınlandığı gibi. Bilmem kaç binlik grubunun olduğuyla da ilgilenmiyorum açıkçası, burada daha düzeyli, kimseye laf atmadan yorum yapmanı tavsiye ediyorum sadece.

'Düşünce özgürlüğü' olmasa diğer tüm mesajlarını da silmem gerekirdi, emin ol. Bundan sonra daha dikkatli olursan sevinirim.

Çağlar..

Cakarta35 dedi ki...

"magistram"bizde edirne taraftarını sevdik düzeyli iyi insanlar gerçekten yolunuz açık olsun elbette sizin gibi taraftara böyle davranılır bunu hak ediyorsunuz bir iki ufak tefek kusur içinde yorum yapmaya gerek yok dostuz inşallah ligde kalırız ve sizinle daha iyi ilişkiler içinde olmak dileği ile

aslika dedi ki...

dün oynanan maçta her ne kadar yenilsek de gelen olin taraftarı bizlere nasıl taraftar olunması gerektiğini gösterdi.oldukça düzeyli ve fanatik bir gruptu.ben bir fanatik bayan aliağa taraftarı olarak 2.ligden itibaren 5 yıldır pekçok deplasman dahil maçlara gittim.aliağa ya gelen böyle bir grup görmedim.hani bazı taraftarlar var salonu cehenneme çeviren gittikleri deplasmanda yıkıp döken...onlar öyle değildi.biz de olin tarfatarını oldukça çok sevdik çıkışta asarız keseriz değil atkı alışverişi vardı.hoşgörü çerçevesinde maçı bitirdik.biz yenildik ama yeni arkadaşlar kazandık.bu sene olinle olan maçlarımız bitti.ama en kısa zamanda edirnedeki herhangi bir maça gideceğim.düşme tehlikesindeyiz.yöneticilerimize,hocamıza ve sevgili oyuncu arkadaşlarıma sesleniyorum bu takımı düşürmeyin basketbol zevkinden aliağamızı mahrum etmeyin her zaman ki sloganımız ne olursa olsun HEP DESTEK TAM DESTEK

Edirne isyan dedi ki...

Takımları takım yapan arkalarında ki menfaatsiz,çıkarsız,her şartta ve koşulda destekleyen seyircidir.biz bu ilke ve sevgi saygının başkenti edirne olarak çıktık bu yola ne mutlu ki senelerdir bekoda olan takımların seyircileri bizi kabul ettiler ve hepsinden güzel sözler duyuyoruz evet giderse giderde yaparız ama öncelikli sloganımız burası edirne spor dostluk ve kardeşliktir

Hasan Bahadır dedi ki...

Sevgili "aslika" Aliağa deplasmanı biz Olin Edirne taraftarları için çok güzel anılarla doluydu. Son derece dostça bir atmosferde geçen bu mücadelede Başkanından, yöneticisine, polisinden, taraftarına tüm Aliağa’ lı dostlarımızın bizlere olan ilgisi, misafirperverlikleri hepimizi çok memnun etti. Sonuçta sporun dostluk, barış ve kardeşlik olduğunun hep söylendiği ülkemizde maalesef buna uygun davranış örnekleri çok ender görülür. Aliağa’ nın bu konuda çok sıradışı bir örnek olduğunu gördük. Dün gördüğümüz Aliağa' lı sporseverler yenmek ya da yenilmenin sporun doğasında var olduğu bilinci ile hareket ederek, maç sonunda kazanan rakiplerini alkışlama erdemini büyük bir olgunlukla gösterdiler ve Aliağa’da konuk olduğumuz süre boyunca bize çok güzel dostane bir deplasman ortamı sundular. Tüm Aliağa’ lı dostlarımızı bu davranışlarından ötürü kutluyorum, inşallah ligde kalırlar (ki Beko Basketbol Ligine şehir olarak çok yakışıyorlar) ve önümüzdeki sene onları Edirne’de ağırlayarak bu dostluğumuzu pekiştirme fırsatı buluruz...