6 Şubat 2011 Pazar

All-Star'da Üç Sayı Şampiyonu: Ömer Onan

Dünya Şampiyonası'ndan bu yana atıl şekilde bırakılan Ankara Arena'nın Ankaralı basketbolseverlerce ağzına kadar doldurulduğu günde start 'Üç Sayı Yarışması' ile verildi. Ömer Onan, Holston, Yunus Çankaya, Rasim Başak, Ignerski ve Snow'un yer aldığı ilk yarışmada salonun favorisi Ömer Onan'dı, en büyük alkışı da o aldı. Açıkçası, benim favorim de Ömer'di. Holston'un onu zorlayabileceğini, Yunus'un da dış kulvardan ses verebileceğini düşünüyordum.

İlk turun sürprizi ise Medical Park Trabzonspor'dan Snow oldu. Tersten başladığı turu 21'le muazzam şekilde tamamlayarak ilk aşamayı lider kapattı. Ömer Onan 16, Rasim Başak da 13 puanla 2. tura geçen diğer isimler oldular. Holston, idmanda şut atıyormuşcasına takıldığı için süreyi yetiremedi ve 10'da kaldı. Ignerski 12, yatağından kalkıp gelen Yunus da 7 puan yaptı. Final turunda Snow ve Ömer Onan arasında çekişme olabileceğini düşünürken parkeye gelen ilk isim olan Rasim, sadece 6 sayı yapabildi ve köşesine çekildi. İlk turun yıldızı Snow da tüm isabetleri 21'de bırakınca ikinci turda yalnızca 9 sayı yapabildi. Ömer ise sezon başından bu yana hem ligde hem de Euroleague'de sergilediği şut istikrarını devam ettirerek 14 sayıyı buldu ve şampiyonluğu göğüsledi.

1978 doğumlu Ömer Onan'ın bu son sezonunda oyununu taşıdığı noktayı ve Euroleague'de son sekize kalmak üzere olan takımındaki rolünü uzun zamandır konuşuyoruz. Fakat, bu noktada her defasında dikkat çektiğim bir yön var. O da Ömer'in bu yaşından sonra, savunmasıyla bilinen oyununu devam ettirirken şutunu ne kadar geliştirdiği. Adam resmen keskin şutör rolüne büründü bu yaşından sonra. Bu ödülü de dibine kadar haketti bugün. Altyapıdan gelen tüm kardeşlerimize verilecek en iyi örnektir Ömer'in bu gelişimi. İsmi anons edildiğinde tüm salonun ayağa kalkarak onu alkışlaması da Şampiyona günlerini tekrar hatırlattı salonda. Tüyler yine diken diken oldu. Taraftar da çılgın bir alkışla yeniden teşekkür etti Ömer'e.

Bu arada, maçı Tv'den anlatan Melih Gümüşbıçak, bonus top konusunda bilgi sahibi olmadığı için 3 top arka arkaya sokan ekstra 2 puan alıyor gibi bir kural uydurmuş kendi dünyasında. Yarışma anında Twitter'dan okudum. İletelim, seneye öyle olsun madem. Çok güzel, hem düşünce hem de bu düşünceye yayın yaptıranlar..

5 Yorum Yapılmış:

Kando dedi ki...

Adamlar üçlük yarışması finalinin yarısını reklama yedirdiler , Melih Gümüşbıçak kural uydurmuş çok mu ?!

BaHa dedi ki...

Melih Gümüşbıçak, basketbolun Reha Muhtarı mı olacak?

bahadır dedi ki...

özyer coach,süper bir insan ya. daha bir kere bile bozmadı melih gümüşbıçak'ı:)

nonstop dedi ki...

melih gümüşbıçak futbol maçı anlatırkende 3 korner 1 penaltı ediyor diye uydurmasın.

Da Vinci dedi ki...

basketboldan hiç anlamayan melih'in bunu da bilmemesi gayet doğal değil mi?