28 Şubat 2011 Pazartesi

Ataman: Zirveye Aday Bir Takım Gibi Oynuyoruz

İzmir deplasmanında aldığı rahat galibiyetle bu sezon 12. galibiyetini elde eden Beşiktaş Cola Turka, Ergin Ataman yönetimindeki 7. maçtan 5. galibiyeti almayı da başardı. Arada Türkiye Kupası'nda oynanan bir de final var 2.Ataman döneminin hemen başında. Karne şu an için gayet başarılı gözüküyor açıkçası. Koçun maç sonu görüşleri şu şekilde:

'Özellikle ilk devrede mükemmel bir basketbol oynadığımızı söyleyebilirim. Savunmada, hızlı hücumlarda ve hücum organizasyonlarında iyiydik. Bornova Belediye iyi bir takım ve yeniden toparlanan bir ekip. Böyle bir rakibe karşı dominant olmak bizim için iyi bir sinyal. Net bir galibiyet aldık. Son haftalarda zirveye aday bir takım gibi oynuyoruz. Oyuncularımı tebrik ediyoruz.'

Maçın hemen ardından Spormax ekranlarında Volkan Günak'ın sorularını yanıtlayan koç, yeni transferlerin ve bugün özelinde Kemp'in 35 sayısına istinaden 'Göreve geldikten sonra gerçekleştirdiğimiz Hüseyin Beşok, Serkan Erdoğan transferlerinde oyuncuları tanımam önemliydi. Aynı şekilde Marcelus Kemp'i de titiz çalışmalar sonucunda takıma kattık. Sistemi kurduktan sonra gelen oyuncuların katkısı da buna göre daha fazla oluyor.' şeklinde bir ek açıklama daha yaptı. Hatta Volkan Günak'ın '35 sayı ligimizde nadir görülen bir rakam' şeklinde soruya başlamasının ardından koç Ataman, kupa finalinde Emir Preldzic'in 35 sayısını hatırlattı hemen. Bizim için tatsız bir anıydı diye ekleyerek.

Henüz Yorum Yapılmamış