28 Şubat 2011 Pazartesi

Başkent Derbisinde Kazanan Hacettepe

Hafta arasında Yalçın ve Barkın'ın bıçaklı saldırıya uğramasıyla bir anda dikkatlerin üzerine çevrildiği TED Koleji, haftanın en kritik maçında, Başkent derbisinde Hacettepe'yi ağırladı. Yalçın ve Barkın'ın ellerindeki sargılarla takım arkadaşlarını hemen benchin dibinden takip ettiği bu kritik karşılaşma öncesinde Hacettepe Üniversitesi'nin 'yaşanan kötü olay herkesi etkiledi, dilerseniz maçı erteleyebiliriz' düşüncesiyle Kolej'e teklifte bulunduğunu söyleyelim hemen. İnce düşünmüşler, kendilerine yakıştığı gibi. Hacettepe taraftarının da bulunduğu salon ağzına kadar doluydu Cumartesi akşamı, park yeri için biraz dolanmak zorunda kaldık. Hacettepe'yi desteklemeye gelen genç grubun zaman zaman ufak sataşmalarına rağmen keyifli, nezih bir ortam vardı salonda. Her zaman olduğu gibi. Basketbolu bilen taraftarla dolu salonda maç izlemek büyük keyif gerçekten.

Maçta Yalçın ve Barkın'dan faydalanamayan TED Koleji, karşılaşmaya hızlı bir giriş yaptı ve skoru çift haneye doğru çekmeyi başardı. Bu anda konuk ekipten çift guard hamlesi geldi. Bu hamleyle birlikte önce oyunu, ardından da skoru dengeledi Hacettepe. 19-18 ev sahibi üstünlüğüyle geçilen ilk periyodun ardından devre skoru 41-36 konuk takım lehine tamamlandı. Caner Erdeniz'in şut performansı, Özgür Adıgüzel'in saha içindeki yönlendirmeleri ve kenardan gelen Onur Altınmakas'ın iki üçlüğüyle avantajı ele geçirdi Hacettepe. Bu hamleye karşılık olarak 2.yarının ikinci diliminde çift uzun tercihi geldi koç Hakan Yavuz'dan. Tek yabancısı McKnight'tan istediği katkıyı alamaması da önemliydi. Karavana attı Amerikalı oyuncu. Çift uzun tercihiyle bu kez zorlanan taraf Hacettepe oldu ama maçı bırakmadılar. 70-68 Hacettepe üstünlüğüyle girilen son saniyede Emre Özpulat, 2 serbest atış ile maçı uzatma şansı yakaladı. İlkini kaçıran Emre, mecburen 2.sini de kaçırdı. Fakat uzatmaya izin vermeyen Hacettepe, oldukça gergin geçen karşılaşmadan 70-68 galip ayrılarak TED'i bu sezon 2. kez mağlup etmeyi başardı. Maçın kaderini çizen serbest atış çizgisinde 31-18 geride kalan konuk takım, yay gerisinden bulduğu 11 isabetle bunu tölare etmesini bildi.

Gergin geçen maçta Hacettepe cephesine 2 kez teknik faul çalındığını da ekleyeyim hemen. 2.ligi takip etmeyenlere abartı gelebilir fakat resmen her hafta savaş var 2.ligde. Bir top için can alınıp, can veriliyor. Koçlar da ister istemez bu stresin içinde buluyorlar kendilerini. Bu açıdan 2 taraf adına da stres yoğunluğu çok yüksek olan bir maçtı. Kepez Belediyesi'nin evinde Gelişim'e kaybetmesiyle 2.lik için yeniden umutlanan Hacettepe'de Adeleke bu maçta da forma giymedi. Fiziksel olarak hazır durumda olmayan Adeleke, önümüzdeki haftadan itibaren takımla birlikte maçlara çıkmaya başlayacak. Bu konuda çokça soru vardı, cevaplamış olalım bu vesileyle. Onun da katılımıyla birlikte önemli bir destek almış olacak Başkent ekibi. Normal sezonun sonuna doğru yaklaştıkça heyecan da artıyor 2.ligde. TED Koleji ise bu sezon yeniden lige dönebilmek adına bütün fedakarlıkları yapıyor. Akılda olmadık şekilde Yalçın ve Barkın'ı kaybettiler şu an için. Fakat, hedeften sapma yok. Sezon sonunda 1.lige yükselen ekip olmak istiyorlar. Tüm çaba, tüm hamleler bu yönde.

3 Yorum Yapılmış:

Anil dedi ki...

Dilerseniz bir de ev sahibi bakış açısından okuyabilirsiniz:

http://www.die4youankarakolejliler.com/content/view/1032/36/

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Ted Kolej'in sahasında maç izlemek gerçekten büyük zevk umarım 1. lige çıkarlar bu sene.

Cell_O dedi ki...

Neden bu maç Kepez - Gelişim maçı ile aynı saatte başlamadı ki? Kepez'in mağlubiyeti üzerine Hacettepe'nin TED Ankara Koleji'ni yenmesi hiç sürpriz olmasa gerek.