23 Şubat 2011 Çarşamba

Başkent'te Yalçın ve Barkın'a Bıçaklı Saldırı

Optimum TED Ankara Kolejliler'den Yalçın Azizmahmutoğulları ve Barkın Çınar, dün gece Bahçelievler metrosu yakınında kimliği belirsiz maskeli bir grubun saldırısına uğradı. Saldırıda Barkın Çınar'ın kolunda iki çatlak oluşurken Yalçın, 'öldürme teşebbüsüyle' kendisine çekilen bıçağı uzun kolları sayesinde engellemeyi başarmış. Fakat yeterli olmamış müdahalesi ve kolundan bıçaklanmış. Ciddi ve derin kesikler olduğu ve ayrıca tendonda da sorun olabileceği söyleniyor ki bu basketbol kariyeri için de çok talihsiz sonuçlar doğurabilir. Olay yeri yakınındaki Gazi Üniversitesi Hastanesi'nde bir operasyon geçiren Yalçın'ın ve kolunda iki çatlak bulunan Barkın'ın çok şükür ki su anda hayati tehlikesi bulunmuyor.

Saldırıyı kimlerin ne sebeple gerçekleştirdiği şu anda net olarak bilinmiyor. Bazı tahmin edilen durumlar var elbette ama henüz netlik kazanmış bir bilgi yok. İdman sonrası oyuncuları takip eden bir gruptan söz ediliyor. Yalçın, daha önce bu konuda polise de başvuruda bulunmuş aslında ama nasıl bir süreç yaşandığını herkes tahmin edebiliyordur sanırım. 15 gündür takip ediliyormuş zaten. 'Birşey yapamayız' cevabı verilmiş polis tarafından. Bir kere de takımla beraber olduğu için birşey yapamamışlar. İki oyuncuya da çok büyük geçmiş olsun demekten başka birşey gelmiyor elden. Çok şükür ki, ikisinin de sağlık durumu iyi şu anda.

Birileri Başkent'te yıllardır olan bitene karşı '3 Maymun'u oynamaya devam ettiği sürece bulunduğumuz noktadan bir adım öteye gidemeyeceğiz. Basketbolun üst kademe yetkililerinin, Emniyet görevlilerin devreye girmesi ve olaylara müdahale etmesi için bakalım daha neler yaşanması gerekiyor?

10 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Çok kötü bir olay 2 sporcuyada çok geçmiş olsun...

lazfatih61 dedi ki...

fanatizm basketbola daa sıçradıı ama bana kalırsa kişisel bir mesele, hesaplaşma olabilir

seckinm dedi ki...

2 sporcu arkadaşa da geçmiş olsun.
Faillerinin en kısa sürede yakalanıp en ağır cezaya çarptırılmasını umuyorum. Özellikle kişisel bir şey değilse bu olay çok vahim Türk sporu açısından. Umarım titizlikle olayın üzerine gidilir.

basketçi dedi ki...

allah belanızı versin, bu tribün pisliklerine bu kadar güç verenler gün gelecek bunun hesabını bizzat kendileri çekerek ödemek zorunda kalacaklar..

Gurhan Ul dedi ki...

Ben her allahın günü Turgay Demirelin bu ülke basketbolunun başına gelmiş en kötü şey olduğunu söylüyorum da ipleyen yok.Yakında adam öldürürler o Ankarada

naumoski dedi ki...

Bu konunun aslını bilen var mı? Kişisel bir husumetse federasyonla ne alakası var?

Gurhan Ul dedi ki...

Federasyonla hatta Federasyonlarla alakası,bu insanların maçlarda yapıp edip ceza bulmaması.Sen Olin e o hareketleri yapıp ceza almazsan,sen sahaya atlayıp Ümit Özat a saldırırsan 1 2 maç ceza alırsan bu iş buralara kadar gelir.Ankara da uzunca bir süredir resmen spor öldürülüyor,buna da kimse dur demiyor.

tuğçe dedi ki...

keşke yalçın abi izmirden hiç gitmeseydi çok üzücü bir olay :(

Gurhan Ul dedi ki...

Hay allah sinirden geçmiş olsun demeyi unutmuşum.Çok büyük geçmiş olsun oyunculara.İnşallah Yalçının basketbol oynamasında sorunçıkmaz

Emre dedi ki...

Allahtan Ankara'nın TBL'de iddialı bir takımı yok ve umarım hiçbir zaman da olmaz. Yoksa bu mağara adamları insan keser sokak ortasında...