7 Şubat 2011 Pazartesi

Beşiktaş'a Yeni Takviye: Marcelus Kemp

Transferi Türkiye Kupası'na yetiştirme niyetinde olan Beşiktaş Cola Turka'da Oliver Lafayette'nin sağlık kontrolünden geçememesinin ardından hemen B planı devreye sokuldu ve daha önce görüşmeler yapılan Marcelus Kemp ile sözleşme imzalandı. Hatırlanacağı üzere daha önce koç Ergin Ataman'ın Twitter hesabından ilgilendiklerini duyurduğu üç isimden biriydi Kemp. Son 1 ay içerisinde dış basında Malaga - Limoges ve Roanne ile anlaştığı yazılan Kemp, bu son gelişme sonrasında acil bir planla takıma kazandırıldı. 1984 doğumlu oyuncu bu sezon İtalya'da forma giydiği 9 lig karşılaşmasında 13.5 sayı - 0.9 asist - 4.4 ribaund ortalamalarını tutturdu. Dediğim gibi son 1 aylık süreçte de boştaydı.

Daha önce gerçekleştirilen ve son anda sağlık sorunları nedeniyle vazgeçilen Lafayette transferine nazaran 2 numaraya yönelik olarak yapılan bir hamle bu. Yani Mire Chatman, o bölgede yalnız kalmaya devam edecek gibi gözüküyor. Cüneyt'in de sakatlığı var malum. Fakat Serkan Erdoğan ve Kemp'in sisteme dahil olması ve operasyon geçiren Fedor Likholitov'un takıma dönmesiyle birlikte, Ergin Ataman faktörünü de dahil edecek olursak Beşiktaş Cola Turka da ucundan yarışa dahil olma mesajları veriyor gibi. Çok kısa vadedeki hedef ise elbette Türkiye Kupası. Kemp'i oraya yetiştirecekler. Fiziksel durumu ne alemde bilemiyoruz tabii ama takımla birlikte Kayseri'de olacağını söyledi koç Ergin Ataman.

3 Yorum Yapılmış:

strwind dedi ki...

Hayırlısı olsun kempde sorun çıkmaz heralde 1.96 ve 100 kilo maşallahı var:),ama benim bu lafayette konusunda hala şüphelerim var yahu adam bostonda,nbdlde,partizanda sağlık kontrolünden geçti sorun çıkmadı da türkiyede mi çıktı hayret yani.

strwind dedi ki...

Belki şimdi de farkedilmiş olabilir tabi lafayettin sorunu.Sonuçta bjk transfer için baya bir istekliydi ama kime niyet kime kısmet.

Ihsahn dedi ki...

Sundiata Gaines zorlansaydı PG mevkii için, daha isabetli bir tercih olabilirdi belki de.