17 Şubat 2011 Perşembe

Ceyhan Belediye Tekrar İstiyor

Olayda yer alan isimlerden birinin Diana Taurasi olması mevcut durumu çok ayrı noktalara taşımış olsa da bu olaydan canı yanan diğer kulüpler ve oyuncular da konuyla alakalı görüş bildirmeye başladılar. Bu isimlerden biri de tıpkı Taurasi gibi 'Modafinil' maddesinden dolayı ceza alan Ceyhan Belediye oyuncusu Monique Coker. Bugün Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde bir basın toplantısı düzenleyen Kulüp Başkanı Hüseyin Sözlü, Coker'ın forma giyemediği 6 lig maçının da iptal edilmesini ve yeniden oynanması gerektiğini söyledi. Coker da aynı toplantıda yer alarak 'maddi kaybının telafi edilmesi gerektiğini' vurguladı. Başkan Sözlü'nün ve Coker'ın görüşleri şu şekilde:

'Oyuncumuz cezası nedeniyle Burhaniye Belediyesi, Beşiktaş Cola Turka, BOTAŞ Spor, Fenerbahçe, Tarsus Belediyesi ve Samsun Basket maçlarında forma giyemedi. 13,7 sayı ve 5,8 ribaund ortalaması ile oynayan oyuncumuzun yokluğunda bu maçların hepsinde de mağlup olduk. Coker’ın cezalı olduğu için oynayamadığı maçlar usulsüzdür. Bu maçların tekrar oynanmasını istiyoruz.

Kaybımızın hesabını kim verecek? Federasyon mu doping merkezi mi? Böyle bir gaflet olamaz. Şu andan itibaren Hacettepe Üniversitesi Doping Merkezi şaibe altında değil midir?'


Monique Coker da yasaklı madde kullanmadığına emin olduğunu belirterek, adı temize çıktığı için çok mutluluk duyduğunu söyledi. Coker, hukuki açıdan ne gibi girişimlerde bulunacağının sorulması üzerine, 'Avukatımla birlikte çeşitli hukuki girişimlerimiz olacak. Oynayamadığım maçlar nedeniyle yaşadığım maddi kaybın telafisini istiyorum.' dedi.

Coker, başka bir soru üzerine ise olayın yabancı oyuncuların Türkiye’ye bakışını etkileyebileceğini kaydetti.

12 Yorum Yapılmış:

solo dedi ki...

ne yazık ki ancak böyle kötü olaylar sebebiyle ve bu site gibi geniş kitlelere hitab eden yerlerde sesimizi duyurabiliyoruz.

halimiz içler acısı, ne yazık ki! sporu sevmeyen spor yazarlarının olduğu bir yerdeyiz. spor yazarları sağlıksız, homofobik, ırkçı, ayrılıkçı düşüncelerini kendi körükledikleri fenerbahçe düşmanlığıyla kusuyorlar.

ölüme bile "su testisi su yolunda kırılır" gibi yorumlar getiriyorlar.

ülke de voleybol doğru düzgün konuşulmazken fenerbahçe acıbadem'in kazandığı başarılara kin kusarak bir yerlere gelebiliyorlar.

değil parkede, tv başında bile izlediklerinden şüphe duyduğum penny ve taurasi'yi aşağılayabiliyorlar, cinsel tercihlerini sorgulama haklarını kendilerinde bulabiliyorlar.

yazık!!!

sinan dedi ki...

galiba kaotik bir durum ortaya çıktı. Bence lig ve bayan eurolegue iptal edilsin. Böylece kupayıda mağdur takıma versinler olay kapansın.

solo dedi ki...

Olayı kupaya-şampiyonluğa bağlamayın lütfen, zaten yıllardır şampiyon oluyoruz, çeyrek finallerden dönüyoruz. İnsanlara bu kadar kolay haksızlık edilmemeli, Mağdur olmak falan, Ceyhan Belediye de mağdur buna nasıl bir çözüm getirebilirsiniz?

tozasor dedi ki...

Ölü taklidi yapın gider beyler

solo dedi ki...

leşini bile rahat bırakmazlar

FernandoLive dedi ki...

benim bircok fbli arkadasım var hepsine ne ligimizin nede euroleaguenin kupasındalar hepside taurasiyi fb formasiyla oynarken gorememekten şikayet ediyorlar .ben maclarin gecerli olacagini kanaatindeyim tekrar diye birsey soz konusu olamaz sonucta basketbol bir takım oyunudur ve 1 kisiye endeksli butun maclar iptal edilemez...

aksel dedi ki...

@sinan

hala şampiyonluk , kupa vs diyorsun.
korkma taurasi gelip oynamayacak.
kupanızda , liginizde sizin olsun.

yahu bırak bunları yapılan haksızlığa , şerefsizliğe bak aç gözlerini.kupa yüzünden kör olmuşsunuz.

bu kadar kolay olmamalı bu işler.
o kadar yatırım yapıyor kulüpler.al işte ceyhan'ın durumu ortada maç kazanamadılar olaydan sonra.zaten kıt kanaat çabalıyorlar.

Fenerbahçe'nin haline bak.avrupa şampiyonluğuna giden takım ne hallere düştü.ne kadar pislik içinde mücadele etmeye çalışıyor.

Giray Özkan dedi ki...

WADA Başkanı David Howman, Türkiye Doping Kontrol Merkezi’nin lisansının askıya alınabileceğini söyledi.

sinan dedi ki...

şerefsizlik olsaydı gerçekten durum kimse çıkıp bunu yanlış yaptık diye nitelendirmezdi.
@aksel
neden korkayım ki ben herhangi bir takım taraftarı değilim siz tarafsunız! şekip mosturoğlu çıkıp pardonla geçiştirelemez diyor ne bekliyor peki beklediği ne??
istifa bekliyorsa ben sziden daha çok destek veriyoum Turgay demirel hemen istifa etmelidir. Kupa isede alın sizin olsun yeterki kimse mağdurum diye yıllarca ağlmasın bıktık ağlama görmekten.

Emre dedi ki...

@sinan

Bir taraftarın tuttuğu takımın adını söyleyememesi çok acı bir durum olsa gerek ? Nymbruk galibiyeti için seni kutluyorum. Türk basketbolu için küçük, senin için büyük bir başarı...

Yücel dedi ki...

@sinan
İnsanların canları yanmış hakları yenmiş sen hala gırdır peşindesin git başka bir yerde dalganı geç.

arif dedi ki...

@sinan taraf değilim demişsin sen en büyük antifenerlisin bundan daha büyük taraftarlık olur mu :) Bütün Fenerbahçe ile ilgili haberlere negatif yorum yapıp tarafsız olduğunu iddia ediyorsun, hadi futbol forumlarında neyse de basketbol forumlarında kimse yemez bunu :)