20 Şubat 2011 Pazar

Damon Jones'dan Vazgeçildi, Yeni Guard Mike James

Kupa öncesinde Damon Jones ile anlaşarak Türkiye'ye getiren Aliağa Petkim'de oyuncunun fiziksel açıdan hazır olmasının en az 1 ay alacağının anlaşılması üzerine bu transfer askıya alındı. Guard arayışlarını sürdüren İzmir ekibinde kadroya katılacak isim ise yine çok geçmeden belli oldu. Basket Dergisi'nden Can İşbakan'ın haberine göre, Aliağa'nın yeni guardı 35 yaşındaki Mike James. Birçok NBA takımının formasını giyen James, son olarak Çin Ligi'nde mücadele ediyordu.

Mike James'in de katılımıyla transferi noktalayan Aliağa'da oyun kurucu bölgesindeki eksiklik de tamamlanmış oldu böylece. Kambala - Hunter - Hayes üçlüsünün ardından yabancı rotasyonuna yapılan son takviyeyle birlikte yola başlıyor Burak Bıyıktay. Bugün oynanan Beşiktaş deplasmanını saymıyorum zira guard eksikliğini rahatça kapatabileceğiniz bir maç değil orası. Hedef maçlar şimdi başlıyor, yolu açık olsun koçun.

3 Yorum Yapılmış:

Legend dedi ki...

yazık ya damon jones tam önümde takıma gaz veriyordu bench arkasından , harbi haberi yok galiba olaydan.. :P

kuzey35 dedi ki...

Nba'de 10 sezonda 561 maç (10,1 sayı) ortalama ve bu sezon Çin'de 8 maç (27,9 sayı) (4,8 ribaund) (3,5 asist) Aliağa'ya fazlasıyla katkı yapacak bir tecrübe bekleyip göreceğiz...:)

Cakarta35 dedi ki...

gelsin gelsin guardsız gördük 2 maçtır olmuyor olmuyor gerçi yönetim içten (takımın içinden)guardlar icat etmeye çalışıyor inşallah gelen faydalı olur hayırlı olsun.