25 Şubat 2011 Cuma

Doğan Deniz: Play-Off'lar İçin Hazır Duruma Geleceğiz

TB2L temsilcilerinden Gaziantep BŞB takımının başarılı koçu Doğan Deniz'in Salsabasket okuyucuları için yaptığı değerlendirme şöyle:

'Normal sezonun bitmesine 4 hafta kala Play-Off'lar öncesi her hafta daha üst düzey basketbol oynanıyor. Her takım grubunda Play-Off'a iyi bir sıradan girip avantaj sağlamak için savaşarak maç kaybetmemeye çalışıyor.

Bizim açımızdan ilk devreyi sıralama açısından istediğimiz yerde tamamladık. 11 maçta 8 galibiyet alarak grubumuzu 4. olarak bitirdik. Devre arasını iyi değerlendirdik. 2. devreye Ankara’da TED Kolej ile oynadığımız ilk maçta şanssız bir şekilde mağlup olarak başladık ve bu mağlubiyetten sonra şanssızlıklar takımımızın peşini bırakmadı. İlk devrede bütün oyuncularımızdan tam performans aldık fakat forvet oyuncumuz Erhan Kocamış’ın Selçuk üniversitesi maçında talihsiz bir şekilde parmağının kırılmasıyla 5 hafta bizimle olmayışı, yabancı oyuncumuz Jamal Boykin’in sezon ortasında topuğunda başlayan sakatlığı giderek arttı. İlerleyen haftalarda da şanssız bir şekilde sağ ayağında da aynı sakatlık belirince mecburen 2. yabancı oyuncumuz Devon Hardin’i getirdik. Her iki oyuncumuzda background olarak iyi takımlarda oynamış oyuncular. 2. yabancı oyuncumuz Devon’un geldiği ilk haftada takıma ciddi bir enerji verdi ve geçtiğimiz hafta sonu oynadığı ilk maç olan Akhisar maçında dizine aldığı bir darbe sonucu şanssız bir şekilde sakatlandı. Yaklaşık 3 hafta bizimle olamayacağı söylendi. Oyunda kaldığı 16 dakikada 9 ribaund 5 sayı 2 blok ile tamamladı. Şanssızlık gene peşimizi bırakmadı ve hafta sonu oynanan Hacettepe maçını son 8 saniyede kaybettik. İki oyuncumuzda o maçta sakatlandı. Nikolay’ın dirseğinde ve Buğra’nın da ayak bileğinde burkulmaya bağlı problem oluştu. İki oyuncumuzu da bu hafta sonu oynayacağımız İTÜ maçına yetiştirmeye çalışıyoruz. Unutulmaması gerek ki grubumuz olan B grubunda birbirinden kuvvetli ve yıllardır bu ligde oynayan tecrübeli takımlar bulunuyor.


Çalışma tempomuzdan taviz vermiyoruz ve inanıyoruz üzerimizdeki bu şanssızlığı atıp 1. devredeki form grafiğimizi yakalayıp Play-Off'lar için hazır duruma geleceğiz.'

Henüz Yorum Yapılmamış