9 Şubat 2011 Çarşamba

Ergin Ataman: Maç Sonunu Akıllıca Oynayarak Galibiyeti Elde Ettik

Çeyrek finalde karşılaştıkları Efes Pilsen'i ikinci yarıdaki oyunuyla deviren Beşiktaş Cola Turka'da koç Ergin Ataman ve oyuncu Serhat Çetin'in maç sonu açıklamaları şu şekilde:

Maçın başında istediklerini yapamadıklarını ama karşılaşmanın sonunu iyi oynadıklarını söyleyen Beşiktaş Cola Turka Baş Antrenörü Ergin Ataman, 'Hücumda ilk yarıda çok düşük bir tempoda oynadık ama ikinci yarıda toparlandık. Yeni bir oluşum içinde olduğumuzdan dolayı ve sakat oyuncularımızın daha yeni takıma katılıyor olması nedeniyle oyunun bazı bölümlerinde istediklerimizi sahaya yansıtamıyoruz fakat savunmadan hiç taviz vermediğimizi söyleyebilirim. Böylece rakibimizin oyununu da bozduk. Maçın sonunu akıllıca oynayarak galibiyeti elde ettik. Artık yarı final maçındaki rakibimizi bekliyoruz.' dedi.

Beşiktaş Cola Turka oyuncusu Serhat Çetin ise, 'Hücumda kötü oynamamıza rağmen savunmada verdiğimiz savaş sayesinde maçı kazanmasını bildik. Ligde oynadığımız Efes Pilsen maçında bu kadar geniş bir kadroya sahip değildik ve karşılaşmadan mağlubiyetle ayrılmıştık. Rövanş maçı olarak gördüğümüz mücadeleyi kazandığımız için mutluyuz.' ifadesini kullandı.

Henüz Yorum Yapılmamış