18 Şubat 2011 Cuma

F.Bahçe Cephesinden Beklenen Açıklamalar Geldi

'Hacettepe Skandalı'nın' ardından F.Bahçe cephesinin açıklama günüydü bugün. İlk olarak dün Ceyhan Belediyesi bir basın toplantısı düzenlemişti ama F.Bahçe ismiyle birlikte bugünkü etkinin daha yüksek olacağı kesindi. Asbaşkan Şekip Mosturoğlu ve Basketbol Şubesinden Sorumlu Yönetici Semih Özsoy vardı mikrofonun başında. Beklentiler Aziz Yıldırım'ın tıpkı Kerem Gönlüm'ün olayında olduğu gibi mikrofonun başına geçmesiydi aslında. Fakat Başkan, toplantıyı en ön sıradan dinlemeyi tercih etti. Açıklamaları yapan Mosturoğlu ve Özsoy'a ilaveten orada olup kısa da olsa konuşması toplantının etkisi çok daha arttırırdı diye düşünüyorum naçizane.

Toplantı gündemi ve açıklanan şeyler ise bildiğimiz, beklediğimiz açıklamalar. Hem Prof.Dr.Rüştü Güner’in hem de Prof.Dr.Turgay Atasü'nün net ifadelerle istifaya davet edildiği basın toplantısında TBF'nin de bu olayda asli sorumlulardan biri olduğu vurgulandı. Ki genel kanı TBF'nin olayda çok da müdahil olmadığı yönündeydi. 'Sporcumuzun doping yapmadığı yeni bir laboratuar tetkiki ya da yeni bir kimyasal test sonucunda ortaya çıkmamıştır. Sporcumuzun doping yapmadığı Türkiye Doping Merkezi’nin bulguları üzerinde özel uzman tarafından yapılan inceleme sonucunda ortaya çıkmıştır.' denilen açıklamada Penny Taylor ile olan sözleşmenin devam ettiği de söylendi. Taurasi'yi geri döndürebilmek için gereken herşeyin kulüp tarafından yapılacağı da vurgulandı. Bugüne kadar haberdar olunamayan tek şey, G.Saray maçı öncesi iki oyuncunun evlerine kadar giderek doping testi yapılmasaydı. O haberin detayı için buraya göz atabilirsiniz.

Dediğim gibi, beklediğimiz tarzdan açıklamalarla geçti toplantı. Etki gücü daha yüksek bir toplantı bekliyordum kendi adıma. Ayrıca soru-cevap kısmında 'F.Bahçe'ye karşı oynanan oyunlar mı bunlar?' şeklinde yöneltilen ilginç sorular yerine daha spesifik, daha nokta atışı sorular sorulsaydı daha efektif bir toplantı da olabilirdi. Açıklamaların tamamını buradan okuyabilirsiniz.

2 Yorum Yapılmış:

basketsever dedi ki...

Keşke Aziz Yıldırım'ın yerine sayın ALİ ŞEN başkan olsaydı da bu rezalete nasıl tepki verilir, bu rezaletin hesabı sorumlulardan nasıl sorulur cümlealem görseydi.

Güçlü Berk dedi ki...

Benim hala anlamadığım bir konu var. Yanlış anlaşılmamak için önce şunu belirteyim:Evet Fenerbahçe mağdur edilmiştir. Ancak Hacettepe'nin test sonuçlarını geri çekmesinin sebebi nedir? Bu hala açıklanmadı. Sonuçlarda hesaplama hatası mı vardı? Madde bulundu ama limitin altında mıydı? Test prosedüründe mi hata yapıldı? Numuneler doğru şekilde alınmadı mı?