14 Şubat 2011 Pazartesi

F.Bahçe Ülker Mahalbasic'i Geri Aldı

Mirsad Türkcan'ın şanssız sakatlığından sonra o bölgeye takviye yapıp yapmayacağı merakla beklenen F.Bahçe Ülker, çareyi kendi bünyesinden bir çözüm üretmekte buldu. Sezon başında geleceğe yatırım amacıyla alınan ve sonrasında pişsin diye Tofaş'a kiralanan Rasid Mahalbasic geri çağrıldı. 20:15 feribotuyla İstanbul'a geçen genç oyuncu Litvanya'ya da götürülür herhalde.

Sezon öncesinde Banvit - TÜBAD turnuvasında izlediğimiz Mahalbasic'in Euroleague seviyesinde ne yapacağı koca bir soru işareti. Bu arada bu yıl ligde 8 farklı yabancı oyuncusuna (Jasi, Ukic, Tomas, Lavrinovic, Kinsey, Greer, May, Vidmar) sarı lacivertli formayı giydiren F.Bahçe Ülker, Mahalbasic'ten lig maçlarında faydalanamayacak. Sadece Euroleague'de kadrosunu +1 kişi genişletmiş olacak.

16 Yorum Yapılmış:

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Çocuğa yazık etmişler bıraksalardı Tofaş ta süre almaya devam etseydi...

lazfatih61 dedi ki...

tofasta bekleneni veremedii, avrupa gibi fizik ve teknik mücadelesi yüksek bir ligde ne yapar soru işaretii

Tatü dedi ki...

Tofaş bu adam yüzünden Selim Saygına yazık etti asıl. Euroligde havlu sallar anca ligin vasat uzunlarını bile tutamıyordu izlediğim maçlarında.

sinan dedi ki...

yazık oldu adam oynuyordu orada lig maçlarında ne güzel. Şimdi 3-4 dk belki alır almaz.

Emre dedi ki...

Yapılacak en doğru hamle olduğunu söylemiştim, yapılmış.

Ligin en kötü koçu olan İziç tarafından kendisine süre verilmiyordu. Zira İziç geleceği olan genç uzunlara süre vermeyi sevmez. Elbetteki kendisinden Selim Saygın gibi bir karış sıçrayabilen bir uzuna süre vermesini bekleyemezdik. Ama İlkan ve Mahalbasic oynatılmaları gerekenden çok daha az süre aldılar. Mahalbasic ilk çıktığı Aliağa maçını tek başına almıştı ama yine de sonradan İziç'e yaranamadı.

Bence Euroleague'de 5. uzun olarak gerektiğinde 2-3 dk süre alabilir ve iş görür.

tuna54 dedi ki...

madem ligde oynamayacak daha iyi bir uzun alınabilirdi.zaten beklenen 10 dakika oynaması.yaşlı euroleagu oynamış biri bulunabilirdi.sam may hamlesinden sonra bir tane daha garip bir tercih gördük.herşey bu kadar iyi giderken sona bu kadar az kalmışken bir uzun almayı beceremeyenler umarım çok üzülmezler.

Selami dedi ki...

yanlış bilmiyorsam Türk oyuncu alma hakkımız halen mevcut,bu işi Ümit Sonkol biçilmiş kaftan,kariyerinin en iyi sezonunu oynuyor,tabii Bornova verir mi,orası ayrı bir soru.

Tatü dedi ki...

@emre
Selim saygın 1 karış şıçrıyor demek gözlerini bir muayene ettir istersen

Emre dedi ki...

@Tatü

Bu sezon tüm Tofaş iç saha maçlarına gittim. İzmir uzak mesafe oradan görememen normal...

Tatü dedi ki...

Bu sezon pek oynatılmadığı için görememen normal sezon başı buradaki turnuvada toplan ligden fazla oynamıştır.. Bir oyuncuyu beğenmiyor olabilirsin ama aslı olmayan şeyler söylemen olmamış bence

dilek dedi ki...

@Tatü

Bizim Bursa'da göremediğimizi sen görmüşsün , bravo ! Selim'den ancak 2. lig oyuncusu olur...

Admin dedi ki...

Geçmiş olsun mirsada , mahalbasic in ligte olmaması kötü olacak

Tatü dedi ki...

@dilek
Oynamayan oyuncuyu görmek gibi maharetlerin var demek dilek. Hem oynatılmıyor diyorsunuz hem izleyene sen daha iyi biliyorsun diyorsun biraz mantık akıl fikir..
Bundan sonra oyuncuları sana göstersinler 1.ligmi 2.ligmi yoksa bölgeselmi karar verirsin bu kadar antrenör koç boşaymış meğer bursada dilek varmış.

Gurhan Ul dedi ki...

Konuya gel Rasid den Selime gitmiş.Selim Saygını sezon başı turnuvasındada,genç takımdada,bu sezon süre aldığındada izledim.Selim Saygın hakikatende yerden 1 karış olmasada maksimum 2 karış kalkıyordur:)
Mahalbasic e gelirsem,bu çocuğa gereken şanslar verildi ama o da bekleneni veremedi.Belki Fenerde verir.İzlediğini anlatmak coachluksa,bendende coach olur.

Adsız dedi ki...

@Tatü

Selim'in geçenlerde Türk olduğunu da iddia etmiştin. Seneye KSK alır umarım.

Selim şutu istikrarsız, post-up yapmayan, atletik yetenekleri sınırlı, bir uzun için ince fiziği olan bir oyuncudur. 1-2 maçını izledin diye uzman kesilmişsin.

Tatü dedi ki...

@jonny
Türk olduğunu iddia etmedim Türkiye için oynuyorsa Türktür benim için dedim elma ile armutu karıştırmayalım. Bilerek bu çarpıtmalarınız hoş olmuyor. Yada okuyup anlamada problem var.
Ben adamı beğeniyorum varın siz beğenmeyin