22 Şubat 2011 Salı

G.Saray C.C: 54 - Pepsi Caserta: 64 (Cimbom Avrupa'ya Veda Etti)

Mutlak kazanması gereken maça iyi başlayamayan ve Ayhan Şahenk'e yabancılık çeken taraf beklenmedik şekilde G.Saray Cafe Crown oldu. İlk periyotta 14, ikinci periyotta yalnızca 6 sayı üretebilen sarı kırmızılılar, devre sonunda yay gerisinden 0-12 ile karavana atarken içeriye de tam 21 sayı farkla geride girdi (20-41). Caserta'nın meşhur Ayhan Şahenk potasına 4/9 isabetle üçlük yollaması da devrenin kritik notuydu aslında. 2.yarıda 0-9 ile Ayhan Şahenk gerçeğine merhaba dediler ama iş işten geçti. Buradan dönmek ve üstüne de 6 sayılık fark yakalamak çok ütopik gözükse de 2.yarının ilk 5 dakikasında 16-1'lik bir seri izledik G.Saray cephesinden. Onları bu sezon farklı bir yerde konumlandıran şey de tam olarak bu aslında. Mücadeleyi hiçbir zaman bırakmıyorlar. Fakat 21 sayı farkı kapatmak da kolay değil işte. 16-1'lik 2.yarı başlangıcına rağmen toparlandı İtalyan ekibi ve periyot sonundaki küçük seriyle finale 12 sayı önde girmeyi başardı. Tur şansı için 6 sayılık fark gereken G.Saray'ın morali de bitmişti zaten final öncesinde. 64-54 kaybeden sarı kırmızılılar, sezon planında hiç yer almayan fakat son anda gelen fırsatı değerlendirerek katıldığı kupaya son 16'da veda etmiş oldu böylece.

Takım oyununu farklı bir boyutta oynayan Mahmuti takımının aldığı bir yenilgiden sonra tek isim konuşmak doğru olmayabilir fakat Taylor Rochestie sonrası Jerry Johnson hamlesi de aranan kan olmadığını gösterdi bugün. En azından kısa ve orta vade için. 27 dakikada 2-9 saha içi isabeti, 1asist/2 top kaybı oranı yazıyor Johnson'ın karşısında. Rakamların ötesinde parkede görünen görüntü de bana pek sıcak gelmiyor. Haftaya İspanya deplasmanına turistik gezi var, sonrası tam gaz lige devam.

G.Saray C.C. (54): Josh Shipp 7 (7 ribaund-2 asist), Jerry Johnson 7 (1 ribaund-1 asist), Caner Topaloğlu 2, Preston Shumpert 15 (13 ribaund-2 asist), Tutku Açık 9 (1 ribaund-3 asist), Luksa Andric 8 (8 ribaund), Radoslav Rancik 4 (1 ribaund), Ermal Kurtoğlu 2 (4 ribaund),

Pepsi Caserta (64): Lukasz Koszarek 10 (1 asist), Martin Colussi 5 (1 ribaund), Fabio Di Bella 5 (2 ribaund-1 asist), Timmy Bowers 4 (3 ribaund-2 asist), Luca Garri 6 (4 ribaund-1 asist), Aaron Doornekamp 8 (6 ribaund-2 asist), Ebi Ere 8 (3 ribaund-2 asist), Eric Williams 13 (3 ribaund-1 asist), Jumaine Jones 5 (7 ribaund-3 asist)

8 Yorum Yapılmış:

tarski dedi ki...

macı izlemedim ama daha önce de yazmistim, mahmuti genel olarak guardlarından verim alamıyor...

Giray Özkan dedi ki...

Kara Salı F.B ile başladı,KSK ile devam ettti ve G.S ile bitti.

lazfatih61 dedi ki...

çok ama çok uzuldum ama zaten gecen yorumlarımdada belirtmiştim galatasaray ilk iki maç sonunda zaten elenmişti..bu kadro daha iyisini yapmalıydı

Sinan Doğan dedi ki...

Önce kupa şimdide Avrupa'dan elendik bakalım geri kalan tek hedef olan ligde ne yapacağız...

Emre dedi ki...

Efes , FBÜ ve KSK haricinde kalan takımlarımızın ülkemizi Avrupa kupalarında temsil etmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Bilge dedi ki...

GS keşke Euro challenge'da kalsaymış orada muhtemelen şampiyon olurdu.

sinan dedi ki...

Olaya objektif bakacak olursak Galatasaray cc kadrosunun daha iyi bir verim ortaya koyması gerekiyordu. Ancak gerçektende seçilen guard tercihinin yanlışlığı ve hücumda şutlard abüyük sorun yaşanması gözle görünürbir sorun olmuş Glatasaray cc'de zamanla daha iyi olacaktır Glatasaray bu yıl başlangıç yılı herşey için istikrar için c ile yeniden devam etmeyecek sponsorluğuda düşünürsek Galatasaray basket şubesinin daha büyük düşüneciği muhakkak.

futbas dedi ki...

emre başka takım görmek istemiyorsan izlemezsin.insanlar fanatiklik yapmak isterken bu kadar gülünç duruma düşecek yorumlar yapması gerçekten ilginç.