1 Şubat 2011 Salı

G.Saray C.C: 76 - Nymburk: 75 (Shipp Umutları Tazeledi)

İkinci turda ilk iki maçını şanssız şekilde kaybeden G.Saray Cafe Crown, grubun bir diğer galibiyet alamayan takımı Nymburk'la karşılaştı bugün. Kaybeden takımın ciddi şekilde yarıştan düşebileceği maçta uzun süre skoru geriden takip eden sarı kırmızılılar, ayağındaki yırtığa rağmen oynamak isteyen Tutku Açık'ın son 15 dakikada oyuna girerek dengeleri değiştirmesiyle birlikte çift haneli farktan maça dönmeyi başardı. Shumpert'ın arka arkaya yolladığı üç üçlükle birlikte öne geçen G.Saray'da noktayı koyan isim ise bitiş düdüğünden sadece 1 saniye evvel topu çembere bırakan Josh Shipp oldu. Tutku Açık'ın büyük özveriyle mücadele ettiği 15 dakikaya 10 sayı - 5 asist sığdırarak yıldızlaştığı maçta Shipp 17 sayı-13 ribaund, Shumpert 14, Evren Büker de yüksek yüzdeyle 12 sayı üreterek galibiyeti getiren isimler oldular.

Bu galibiyetle birlikte ikinci gruplardaki ilk galibiyetini elde eden G.Saray, yarış içerisinde kalmayı başardı. Bir sonraki maç yine Nymburk ile bu kez Çek Cumhuriyeti'nde oynanacak. O maç da aynı şekilde kazanılması gereken bir karşılaşma. Pepsi Caserta-Estudiantes maçları oynanırken bu iki maçı kayıpsız geçmek yeniden yarışa dahil olmak anlamına gelecek çünkü. Koç Oktay Mahmuti'nin maç sonundaki 'maçları kazanabiliriz/kaybedebiliriz ama oyun karakterimizi kaybetmemeliyiz' açıklaması altı doldurulması gereken bir demeç. Bugün çok zor da olsa galibiyeti almayı başardılar. Şimdi ufak bir dinlenme zamanı olacak onlar için ki şu sıralar bu araya en fazla ihtiyaç duyan takım da açık ara G.Saray.

G.Saray Cafe Crown (76): Josh Shipp 17 (13 ribaund- 2 asist), Jerry Johnson 5 (2 ribaund- 1 asist), Gökselin Köksal 2 (1 asist), Preston Shumpert 14 (2 ribaund- 3 asist), Taylor Rochestie (1 asist), Tutku Açık 10 (1 ribaund- 5 asist), Luksa Andric 9 (4 ribaund), Radoslav Rancik 2 (3 ribaund- 1 asist), Haluk Yıldırım 2 (2 ribaund- 1 asist), Evren Büker 12 (4 ribaund), Ermal Kurtoğlu 3 (1 ribaund- 1 asist)

Cez Nymburk (75): Petr Benda 6 (2 ribaund- 5 asist), Ladislav Sokolovsky 6, Pavel Pumprla 14 (6 ribaund- 3 asist), Ales Chan, M,chal Kremen, Afik Nissim 13 (4 ribaund- 1 asist), Radek Necas 10 (2 ribaund- 3 asist), Tre Simmons 22 (6 tibaund- 2 asist), Vladimir Stimac 2, Mike Lenzly 2

3 Yorum Yapılmış:

lazfatih61 dedi ki...

galatasaray benii şaşırtmaya devam ediyor bu maçta bile rahat alacağı maçı son saniyede aldı.oktay mahmudu artık birseyler yapması lazım,galatasaray üzülerek söyluyorum ama bu gruptan çıkamaz, insallah yanılırım

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Oktay Hoca daha ne yapsın bu kadro ile bu kadar...

ali dedi ki...

gs ye avrupada bır daha 1/1 verırsem....