22 Şubat 2011 Salı

G.Taştimur: Banvit Maçında Satılmayan 259 Bilet Beni Şaşırttı


Banvit'i devirerek ligin üst tarafına yeni bir şekil veren Olin Edirne'de koç Gökhan Taştimur'un geçen hafta ve bu haftaya ilişkin değerlendirmeleri şöyle:

“Hafta sonunu iyi geçirmemiz, hafta başına da iyi başlamamıza neden oluyor. Bu haftaya da çok keyifli başladık. Türk basketbolunda önemli bir isim olan Banvit gibi bir takımı yenmek bizim için çok başarılı bir sonuç. Maçın ilk periyodunda 10-11 sayı geriye düşen takımım kendi doğrularını 2. periyottan itibaren sahaya yansıttı ve bunu tüm maç boyunca devam ettirdi. Bizim için çok önemli olan hücum seçimleri maçın başlarında iyi olmadıysa da hücum seçimlerimizi daha sonra aynı disiplin ve düzen içinde ve olumlu bir biçimde neticelendirdik. Bizim bütün hücum organizasyon özelliğimi hücum ederken her oyuncunun kendi alanını genişletmesini sağlamak. Bu alanı ne kadar genişletebilirsek herkesin kendi hücum özelliğini sahaya yansıtması pozitif oluyor. Bizim bununla ilgili iki kuralımız var diyebilirim. Birincisi her topun içeriye gidip uzun oyuncumuzun eline değmesini sağlamak, ikincisi de, mümkün olduğu kadar, zayıf taraf dediğimiz top tarafının uzak tarafını her hücum değerlendirmeye çalışmak.

Bunu ikinci periyottan itibaren oyuncularım çok iyi yaptı. Ve tabii ki bu şekilde doğru seçimleri artırdığımız zaman basket olmasa dahi savunmada az oyuncu ile yakalanmamız düşük bir ihtimal oluyor. Beşe beş savunma yaptığımız zaman da benim ve herkesin keyifle seyrettiği iyi ve sert savunmamız ortaya çıkıyor. Kazandığımız Banvit maçının özeti aslında bu.

Tabii bundan sonrası çok daha önemli. Hepimizin ayaklarının yerden kesilmemesi, tam tersine yere daha dikkatli ve sağlam basmamız gerekiyor. Şu anda ilk yılımızda geldiğimiz nokta olağanüstü. Ama bu sonuçlara bakıp bundan sonra alabileceğimiz olası mağlubiyetler karşısında da endişe duymamamız lazım. Herkesin Olin Edirne basketbol takımını keyifle izlemeye devam etmesi gerekiyor.

Bir noktaya dikkat çekmek istiyorum. Türkiye’nin en popüler takımlarından biri Banvit basketbol takımı ile oynadığımız maçta 259 tane biletin satılmamış olması beni hem şaşırttı hem de gelecek için beni bir o kadar da endişelendirdi. Olin Edirne sonuçta Edirne’ye ve hatta Trakya’ya mal olacak bir takım. Eğer biz bir spor kültürünü yaygınlaştırıp yaşatacaksak, basketbol sevgisini uzun süre yaşatacaksak hep beraber olmamız gerekiyor. Şu anda kolay gözüken yapılanma bilinsin ki her geçen gün daha da zorlaşacak. Maddi manevi sorumluluklar her yıl artacak. Bu bağlamda Olin basketbol organizasyonuna herkesin sıkı sıkı sarılması gerekiyor.

Şimdi önümüzde çok çok önemli bir deplasman maçımız var. Aliağa Pektim yeni yabancı transferleri ile bugün ligde bulunduğu yerden kurtulmak istiyor. Zaten kadro olarak çok kuvvetli bir takım. Eminim ki Aliağa’da oynayacağımız maçın seyir keyfi çok yüksek olacak ve basketbol adına güzel bir maç seyredilecek. Biz her zaman olduğu gibi yine kendi basketbol düzenimiz içinde Pazar günü oynayacağımız bu maça hazırlanıyoruz ve umarım netice de lehimize sonuçlanır.”

3 Yorum Yapılmış:

Ozan Kartal Kaya dedi ki...

oline sadece edirnenin değil tüm trakyanın sahip çıkması gerekir. bir trakyalı olarak çok iyi biliyorum ki trakya takımları hiçbir branşta başarılı değil ve uzun vadede de başarı yakalanması imkansız gibi gözüküyor. çünkü trakyada sporcu yetişmiyor, gençler çok büyük çoğunlukla spora yönelmiyor hatta spor bile yapmıyor. dolayısıyla alt yapı diye birşey yok. olin edirnenin istikrarlı bi başarı yakalamsı belki birşeyleri değiştirir.

lazfatih61 dedi ki...

spor bakımından en geri kalmış bir yörelerden biri,olin dışında 1.lig dğzeyinde temsil edilen bir spor takımı yok sanırsam.. oline destek olmaları gerekir

aslika dedi ki...

uzman basketbol yorumcumuzdan açıklamaları dinledik türkiye..