28 Şubat 2011 Pazartesi

G.Taştimur: Bu Başarı Tüm Ekibin Başarısı

Olin Edirne başantrenörü Gökhan Taştimur, Aliağa Petkim deplasmanında alınan önemli galibiyet sonrası yazılı bir açıklama yaparak maçla ilgili görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

“Her aldığımız galibiyetten sonra yaptığım yorumlardan da anlaşılacağı gibi kendi basketbol karakterimiz çok yol kat etmiş durumda” diyen Taştimur, bu galibiyetin ardında güçlü bir teknik yapılanmanın bulunduğunu belirtti.

Gökhan Taştimur’un yazılı basın açıklaması şöyle:
“Aliağa Petkim maçı istikrar yakalamamız açısından bizim için çok önemliydi. Aliağa Pektim takımı da şu anda ligde bulunduğu yerden kurtulmaya çalışıyor. Onların bu durumu da maça ekstra bir önem sağladı. Son dönemde sahaya artarak yansıttığımız performansımız bu maçta da daha maçın başından itibaren sahaya yansıdı. Oyuncularım maça çok kuvvetli bir başlangıç yaptılar ve oyunun kontrolünü tamamen ele geçirdiler. Bu da maçın sonun da net bir galibiyet getirdi. Oyuncularımı kutluyorum.

Aliağa Petkim takımına da bundan sonra ki maçlarında başarılar diliyorum.
Aliağa takımının ben de ayrı bir önemi bulunuyor. Daha önceki yıllar da başka bir ikinci lig takımını birinci basketbol ligine çıkardığımda Aliağa takımı da basketbol birinci ligine terfi etmişti. Bu yüzden Aliağa takımına özel bir sempati duyuyorum. Bugün itibariyle ligde bulundukları yerden kurtulabilmeleri için onlara tüm yüreğimle başarılar diliyorum. Şu an yeni yabancı transferleriyle de zaten çok daha güçlü bir takım oldular. Bunu bizimle oynadıkları maçta da gördüm. Eminim ki bunu başaracaklar.

Bize gelince: Her aldığımız galibiyetten sonra yaptığım yorumlardan da anlaşılacağı gibi kendi basketbol karakterimiz çok yol kat etmiş durumda. Ve bu, bundan sonra ki haftalar için daha da umut veriyor. Bu oluşumda kadro itibarıyla da o kadar güçlüyüz ki. Beraber çalıştığım Ali Burgul ve Erdem Can hocalar, kondisyoner Derya Günay, masörümüz Mehmet Üstev, malzeme sorumlumuz Kenan Yavuz, idari menajerimiz Murat Erbaş ve yardımcısı Burak Uysaloğlu hatta alt yapı antrenörlerimiz Alptuğ Akkaş, Sinan Atalay ve Onur Güler programımıza o kadar hakimler ki, bu da kendi programımızı inanılmaz derece de hızlandırıyor. Bu ekiple birlikte olmanın ayrıcalığını yaşadığımı, şanslı olduğumu düşünüyorum.


Önümüzdeki hafta sonu yine önemli bir maçımız var. Bornova Belediye ile oynayacağız. Bornova ilk devre deplasmanda yenildiğimiz takımlardan biri. Sahamızda oynayacağımız maçı kazanmak, üst üste aldığımız iki galibiyeti üçe çıkarmak için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz.

Sözlerimi Edirneli baskebolseverlere seslenerek bitirmek istiyorum. Hafta sonu Aliağa deplasmanında aldığımız parlak bir galibiyetten sonra lütfen Bornova maçında tribünlerdeki yerlerini alsınlar ve takımlarını gururla seyretmeye devam etsinler.”

4 Yorum Yapılmış:

Anil dedi ki...
Bu yorum yazar tarafından silindi.
engin Karsiyakali dedi ki...

efes pilsen maçını izlemek için gitmiştim edirneye ve şimdiye kadar gördüğüm en güzel atmosferlerden biriydi , iyi bir salonla beraber ilerisi için büyük şeyler yapacak bir şehir bence!!

Mental dedi ki...

Sevgili Koca Yürekli Hocam,
Seni ve ekibini takdirle ve hayranlıkla izliyoruz..
Senelerce 2.ligte aldığın başarıları 1.ligte de gayet başarılı bir şekilde sergiliyorsun..Nur içinde yatsın rahmetli Siyavuş seni görseydi eminim çok mutlu olurdu..
İnanıyorum ki Edirneli idareciler senin kıymetini biliyordur..

pitbullXIII dedi ki...

edirnede 2 sezonda basketbol anlamında bi devrim yapan gökhan koça, ekibine ve onlara destek olan bütün edirnelilere tebrikler, edirnenin ve trakyanın yıllardır ihtiyacı olan birşeyi başarıyorlar şu an, edirne bir basketbol şehri olma yolunda sizin sayenizde hızla ilerliyor...teşekkürler