8 Şubat 2011 Salı

Hacettepe'den Önemli Transfer: Kenny Adeleke

Geçen sezon son anda kaçırdığı 1.lig trenine geç kalmamak için bu yıl daha sıkı çalışan Hacettepe Üniversitesi, kadrosunu Kenny Adeleke ile güçlendirdi. Daha önce 2007-08 sezonunda Banvit formasıyla ligimizde mücadele eden ve 14.5 sayı - 11.4 ribaund ortalamaları gibi oldukça tatminkar rakamlar yakalayan Adeleke'nin rakamların ötesindeki performansına rağmen o dönem ligde herhangi bir takımın radarına girememesine şaşırdığımı da itiraf etmeliyim şu anda. Daha sonra Lukoil takımıyla anlaştı ve ayrıldı Türkiye'den Adeleke. Daha sonraki kariyer yolculuğu ise İtalya ve Çin oldu Nijeryalı uzun için. Son olarak Ukrayna'da Dnipro Dneproptrovsk takımında forma giyen Adeleke, süre bulduğu 7 karşılaşmada 10.9 sayı - 8.4 ribaund ortalamalarıyla mücadele etti.

1983 doğumlu Adeleke'nin kadroya katılmasıyla takımdaki yabancı sayısı ikiye yükselen Hacettepe'de takımın geçen yıldan bu yana kadrosunda yer alan Amerikalısı Dearman da yine kadroda tutulacak ve böylece yola 2 yabancı ile devam etmiş olacaklar. Şu anda fiziki durumu ne alemde bilemiyoruz tabii ama 1.lig düzeyinde dahi her zaman güvendiğim, beğendiğim bir isim olan Adeleke'nin 2.ligde, Hacettepe'ye çok önemli katkılar vereceği kanısındayım. Geçen yıl kaçan treni bu kez yakalamak için elinden geleni yapıyor Başkent temsilcisi. Bu girişimlerin karşılığını alarak Ankara'nın 1.ligde tek takımla temsil edilme şanssızlığını ortadan kaldırabilirler umarım.

13 Yorum Yapılmış:

Fanatik Basket dedi ki...

bence ted kolejliler garanti çıkar zaten, olursa hacettepe 3. ankara takımı olur :)

basketçi dedi ki...

ted kolej hemen karşı hamle yapsın
victor brejnoi ile anlaşsın :)))

Gündüz Feneri dedi ki...

eğer fizikî bir problemi yoksa 20 sayı, 10 ribaundu garanti..

Selami dedi ki...

Banvit performansının yarısını gösterse büyük kazanç

lazfatih61 dedi ki...

iyi transfer gercektende ted kesin çıkar .2 takım hacettepe yada selcuk olacak..hacettepe gecen sezon ligi 1.bitirmesine rağmen çıkamadı..umarım türkiyenin en büyük üniversitesi ve sayılı taraftarlarından olan torku selcuk çıkar..

ozz dedi ki...

açıkçası telekom dışı bir takım
ya da ankaragüçlülerin tribün terörü estirmediği bir takım ankaraya gelirse, maçların çoğuna giderim.

Özak dedi ki...

bence çok çok iyi transfer Hacettepe'nin maçlarını izleyen herkes pota altında sert bir uzunun gerekliliğini görmüştür. Lige çıkmak için böyle adamlar lazım bakın Trabzon örneği Jamison...

Legend dedi ki...

ted çıkar diye düşünüyorum ama hacettepe de çok çok önemli bir hamle yapmış.
kalbimden geçen torku selçukun 1.lige çıkması ama onunda zor olduğu bu dönemde (şu anki duruma göre) ted ve hacettepe çıkar gibi geliyor bana.
sezonun sürprizi gaziantep bşb. diye düşünüyorum.

Adsız dedi ki...

Ankara'dan bence bir takım olması gayet yeterlidir.

Tayfun Yurdagül dedi ki...

Dearman da çok iyi bir oyuncu ama onun yerine oynuyabilecek yerlilerde vardı hacettepe'de Adeleke çok iyi bir transfer bu nedenle...

dejavu dedi ki...

Johhny;

Bir takımın yeterliliğinden ziyade-ki o da tartışılabilir- o bir takımın 'Telekom' olması bana o cümleyi yazdıran. Bir de o açıdan bakmanı isterim.

Çağlar..

hücumribaundu dedi ki...

b grubunu kimin 5.sırada bitireceğinin çok kritik olduğunu düşünüyorum. ted kolejliler uzak ara grubunu lider bitirse de final four öncesi olası bir selçuk üniv. eşleşmesi çok da uzak görünmüyor. benim de gönlümden geçen iki üniversite takımının BBL'ye yükselmesi ancak selçuk üniv. açısından gidişat pek de umut vermiyor. iki üniversite takımı olmasa bile ufukta iki Ankara ekibi en şanslı takımlar olarak görülüyor.

süpriz adayımsa vestel.. canlı izlemesem de amerikalılarının istatistikleri muazzam. son transfer dönemini de oldukça verimli kapattılar. öte yandan genç telekom da daha sık maçlara yetişebilen uğur, hacıyeva ve rindin takviyeleriyle çok can yakacaktır.

naumoski dedi ki...

benim final four tahminim TED kolej - Hacettepe - Vestel - Genç Banvit