3 Şubat 2011 Perşembe

Iverson Mayıs'a Kadar Yok

Operasyon ve tedavi için ülkesine dönen Allen Iverson hakkında Beşiktaş cephesinden, Basın Sözcüsü Mete Düren'de bir açıklama geldi. Yıldız oyuncunun Mayıs ayından önce sahalara dönmesinin mümkün olmadığı söylenen ve o tarihten sonra da ekstra bir tedavinin gerekebileceği vurgulanan açıklama şu şekilde:

Oyuncumuz Allen Iverson'un A.B.D.'de tedavisini üstlenen Dr. James Andrews'ten dün bir rapor geldiğini belirten Mete Düren, bu rapora istinaden şu bilgileri verdi:

'1. Allen Iverson'un sağ bacağındaki lezyonun tanısı ektopik kalsifikasyon olup herhangi bir tümoral oluşum söz konusu değildir.

2. Bu hastalık bu yerleşim yerinde çok nadir görülen bir durum olup tıp literatüründe tarif edilmiş dört vaka bulunmaktadır.
3.
Hastalığa cerrahi müdahale riskli bulunmuş olup ilaçla enjeksiyon tedavisi yapılmış ve bu kireçlenme bölgesi eritilmeye çalışılmıştır.

4.
Mayıs 2011 tarihine kadar oyuncunun dinlenmesi gerekli olup bu tarihte şikayetlerine göre cerrahi tedavi düşünülebilecektir.'

Mete Düren, oyuncumuzun bu özel durumu ile ilgili olarak yönetim kurulumuzun ileriki günlerde bir karar alacağını kaydetti.

Açıklamanın sonunda yer alan 'yönetim kurulunun alacağı karar' kısmını tahmin etmek çok da zor değil. Muhtemelen önümüzdeki günlerde yollar ayrılacak Iverson ile. Bu PR çalışmasından bize kalan da onu canlı izleyebildiğimiz sayılı maçlar olacak.

Henüz Yorum Yapılmamış