1 Şubat 2011 Salı

P.Karşıyaka: 94 - Dexia Mons-Hainaut: 71 (Adım Adım Liderliğe)

İkinci turdaki ilk 2 maçını kazanan Pınar Karşıyaka'nın bugünkü konuğu Belçika takımı Dexia Mons-Haianut'tu. İlk periyodu 20-17, devreyi de 46-36 önde kapatan temsilcimiz, üçüncü periyotta yalnızca 15 sayıya izin vererek giyotini indirdi ve finale 77-51 önde girmeyi başardı. Üçüncü maçta 3. galibiyetini elde eden ve evindeki yenilmezlik ünvanını koruyan Pınar Karşıyaka, bu galibiyetle birlikte liderlik yolunda attığı adımları kuvvetlendirmiş oldu. 15'i hücum olmak üzere 34 ribaund çeken ve bu alanda rakibi 34-22 mağlup eden Karşıyaka'da tam 5 oyuncu 12 ve üzerinde skor üretirken rotasyonda da 30 dakikayı geçen bir isim olmadı. Son haftaların formda ismi Jovo ve Kaptan Andre 19'ar sayıyla takımın en skorerleri olurken Holston 15, Osiris 14 ve Birkan da 12'şer sayıyla onlara değerli destekler verdi. 94-71'lik rahat bir skorla İzmir'de kazanma serisini de devam ettirmiş oldu Karşıyaka.

Son sekiz için kararlı olduğunu bir kez daha gösteren Karşıyaka'nın bu maçtan sonraki rakibi yine Belçika'dan Antwerp Giants takımı olacak. Bir kanalımız farkına varsa da şu güzel takımın keyifli mücadelesinin kalan kısmına şahitlik edebilsek keşke.

Pınar Karşıyaka (94): Osiris Eldridge 14 (1 ribaund – 2 asist), Emre Bayav 6 ( 2 ribaund – 1 asist), Ulug Kacaniku (1 ribaund – 3 asist), Birkan Batuk 12 (3 ribaund – 2 asist), Jovo Stanojevic 19 (9 ribaund – 2 asist), David Holston 15 (4 ribaund – 4 asist), Andre Smith 19 ( 6 ribaund – 2 asist), Ahmet Erdoğan 3 (2 ribaund – 2 asist), Alper Saruhan 6 (3 ribaund – 1 asist)

Dexia Mons Hainaut (71): Shan Foster 6 (1 ribaund – 2 asist), Alexandre Libert 4 (3 ribaund), Quincy Taylor 14 (3 asist), Justin Cage 11 (4 ribaund – 4 asist), Benjamin Mc Cauley 19 (2 ribaund – 1 asist), Marcus Hatten 8 (5 ribaund – 3 asist), Sebastien Bellin 7 (1 ribaund), Peter van Paassen 2 (2 ribaund), Ahmad Nivins (1 ribaund – 1 asist)

6 Yorum Yapılmış:

Buğra dedi ki...

maçtan geliyorum... atmosfer yine çok iyiydi... krka maçındaki tarife aynen devam etti ... 94 sayı ve çok iyi oynanan bir 3.çeyrek ... adamlara havlu attırdık resmen... 15 şubatta Antwerp'i de geçip grup liderliğini büyük ölçüde garantileyerek son sekizde saha avantajına sahip olursak gelsin final four ... acaba bunları düşünmek için henüz erken mi ? ne dersiniz ...

lazfatih61 dedi ki...

kaf-kaf benii yanıltmadı maçtan once salsaya yazdığım gibi karşıyaka bu maçı rahat alacağını tahmin ediyordum..karşıyaka bu sene final four oynayacak..

Özgün dedi ki...

Bende maçtaydım.Fazla zorlanmadan aldık maçı.2bin civarı taraftar olmasına rağmen iyi tribün vardı.Dediğim gibi fazla zorlanmadık, karşı takım oldukça zayıftı bunun etkisini söyleyelim ama maçı izleyenler zevk almışlardır. zaman zaman andre ve eldridge'den güzel smaçlar gördük.

birde not:ilk periyodda 2 faul alan holston'a doğal olarak hakan demir benchte fırça attı.Holston oturduğu yerden kalkarak, kaba tabirle diklenerek karşılık verdi koçuna.İlerde böyle saygısızlıklar yapmaz umarım.

Tatü dedi ki...

maça gelemedim atom karıncayı severim ama hakan hocaya saygısızlık yaptıysa ayıp etmiş ne demek hocaya diklenmek heleki o kadar taraftar önünde haklı bile olsan susar oturursun sonra anlatırsın hocana. Umarım uygun bir dille uyarılır kendisine gelir yoksa kapıyı göstersinler buranın bir basketbol kültürü var kimler geldi kimler geçti holstonuda çok aramayız böyle yapacaksa

disc erec dedi ki...

Arkadaşım,iki dakikada adam alıp satıyosunuz:) Bunlar normal şeyler. Ciddi bir problem olsaydı koç bir daha almazdı oyuna diye tahmin ediyorum.

kskserdar dedi ki...

ben de az önce maçı izleyen arkadaşımla bu konuyu konuştum... holston rakip oyuncudan blok yiyince hırs yaparak arka arkaya 2 faul yapmış, daha sonra da kenarda koç'la konuşurken el kol hareketi olmuş, öyle oturduğu yerden kalkıp koç'a doğru bir diklenme olmadığını söyledi... pireyi deve yapmayalım hemen... disc erec'in dediği gibi ciddi bir şey olsaydı koç zaten bir daha oyuna almazdı...