28 Şubat 2011 Pazartesi

Kavasoğlu: Takım Kimyasını Oturtmak İçin Çabalıyoruz

Beşiktaş Cola Turka karşısında aldığı mağlubiyetle son 10 maçtaki 9., toplamda ise 13. mağlubiyetini alan Bornova Belediyesi'nde koç Aclan Kavasoğlu'nun maç sonu görüşleri şu şekilde:

'Ligde daha iyi bir konuma gelmek için çabamızı sürdüreceğiz. Bizim için hayli zor olan müsabakanın ilk devresinde kötü savunma yaptık. Böyle rakipler karşısında da geri dönüşü gerçekleştirmek kolay değil. Bu süreçte hücumda yaptığımız hatalarla Beşiktaş Cola Turka da toparlandı. Bundan sonra bizim için önemli olan kendi rakiplerimize karşı oynayacağımız basketbol. Play-off şansımızı kaybetmekle birlikte, ligde daha iyi bir konuma gelmek için çabamızı sürdüreceğiz. Yabancı oyuncularımızı değiştirmemiz bizim için bir dezavantaj. Takımın kimyasını oturtmak için çabalıyoruz. Bugün, geçen maça oranla daha az pas hatası yaptık. Savunmamızla kendimizi geliştirmemiz lazım.'

Dün izlediğimiz Bornova Belediyesi, çok dağınık bir görüntü verdi her anlamda. Koçun da bahsettiği gibi yapılan yabancı takviyelerinin henüz takıma uyum sağladığını söylemek güç. Sezon başındaki yabancıların takımdan ayrılması, yeni gelenler, sakatlıklar, hastalıklar derken bambaşka bir kadro kaldı koçun elinde. Şimdi sezon ortasında o ekiple neler yapabileceğini kestirmeye çalışıyor koç ve tabii bu arada da maçlar oynanıyor. Edirne(d) - Antalya - Erdemir(d) - Karşıyaka - Tofaş(d) gibi 5 maçlık bir serisi var İzmir ekibinin. Edirne deplasmanını da pas geçebilirler fakat takip eden 4 maçta gösterilecek performans onlar adına çok çok kritik olacak.

2 Yorum Yapılmış:

serdar dedi ki...

bornova yeni kadro birbirine alıştıkça kazanağını düşünüyorum.anlamadığım birşey var. serdar, murat,pertev,çağdaş neden oynamıyor.en azından yabancı oyuncuları dinlendirip bu oyuncular oynatabilir.

tuğçe dedi ki...

Serdar oynuyor baya da süre alıyor bende murat kayanın neden oynamadığını düşünüyorum