15 Şubat 2011 Salı

Konya'da Altar Tunçkol Dönemi Bitti

Torku Selçuk Üniversitesi'nde birkaç ay önce göreve getirilen Altar Tunçkol, TED Kolejliler ve iki uzatmalı İstanbulspor yenilgilerinin ardından görevinden alındı. Aslında görevinden alındı demek ne kadar doğru bilmiyorum, zira o ve tüm görevine son verilenler an itibariyle istifaya zorlanıyorlar. Ve komik olan da ne biliyor musunuz? Altar Tunçkol'a görevden alındığı bilgisini, kendisi gibi görevden alınan teknik menajer Fevzi Keçeli veriyor.

Konya'da saçmalıklar, saçmalıklar, saçmalıklar.. Durmadan devam ediyor anlayacağınız. Oraya her gidenin kuruyup kalması tesadüf olmasa gerek. Zira basketbol yöneticiliği tesadüfleri pek sevmez. (Hatırlarsanız Ayhan Kalyoncu da takımdaki oyuncuları ona gözyaşlarıyla veda ederken görevinden alınmıştı). Altar Tunçkol ile birlikte görevinden alınan kişiler teknik menajer Fevzi Keçeli, idari menajer Yaşar Berber, yardımcı koç İsmail, kondiyoner/masör İbrahim.

Hayırlısı olsun, 12361368138 yöneticisi bulunan takımda bu saçmalıklar artık bir son bulsun..

14 Yorum Yapılmış:

onlyreals dedi ki...

Ulkemizde sadece Konya Selcuk ta degil, takimlarin %99 unda profesyonel ve egitimli yonetici olmadigi gibi, basketboldan anlamayan, fabrika, universite vesaire yoneticileri basketbola ve takima karisirlarsa iste dogacak sonuclar bu olur.

Legend dedi ki...

@ salsa
Hayırlısı olsun, 12361368138 yöneticisi bulunan takımda bu saçmalıklar artık bir son bulsun..

az yazmışsın yönetici sayısını anıl.
999510408974650 olmalıydı.
herkes herşeye karışıyor orda. başarı beklenmesi imkansız.
malesef olan koça ve ekibe oluyor.
bu sene çıkamazlarsa kesin kapatırlar.

Serdar dedi ki...

Çok merak ediyorum bu takımın bir bütçesi kısacası gelir ve gider hesabı yapan bir bölümü var mı?
Geçen sene de benzer sorunlar yaşadılar. ÇOk küçük bir bütçeyle yola çıktılar yerli rotasyonunu kuramadılar. Koç değişti, yeni koç mevcut takıma sadece yedek bir yabancı alabildi ve buna rağmen dörtlü finallere gitti ve sadece 1.lige çıkan Trabzon ve Edirnmeyi yendi :)
Sonra yeni sezona başka bir koçla başladı sonra koç değişti şimdide 2. koçun görevine son verildi :)

Bu tablo böyle sürer gider...
BU koçlara bakıyoruz. İsmail Beleş, Hasan Özmeriç, Ayhan Kalyoncu ve Altar Tunçkol. Demek ki burada sorun teknik değil idari.

Eralp Onat dedi ki...

Sorun teknik kadroda kesinlikle değil.Takımı idare edemeyen acemi kişiler aslında burda suçlu olanlar.Bu durumdan koçlarımız malesef olumsuz yönde etkileniyor...

lazfatih61 dedi ki...

selcuk üniversitesinde okuyan bir öğrenciyim, ben bu sene bu takımın göstermiş olduğu bu performans karşısında hayretler içindeyim...takımın kadro kalitesi çok iyi taraftar zaten 2.ligdeki en iyi taraftar, ama takım çok kötu..bu takım zaten bu sene kapanacaktı ama torku ve konyalı işadamları takımı ligde tuttu..gecen sene o kadroyla final-four oynadık, o kadrodan meeking ve cemal bayraktar kalmalıydı, iyi bir türk uzun gelmeden bu takım çıkamazz

futbol-ex dedi ki...

yeni gelecek koç konya yı şampiyon yapıp 1. lige çıkaracak birisi olmalı!!!
peki bu iş acaba bu kadar basit mi?

Marty dedi ki...

Altar Tunçkol un gidişi istanbulspor maçından 1 hafta önce belliydi, geçen sene takımı bırakan bir koçla temasa geçmişler Altar hoca görevdeyken.İşte bu kadar alçak bir yönetim var konya da.Kabul etmemiş tabi ki görevde altaç tunçkol olduğu için, bir de böyle bir kaos olan selçuk üniversitesi takımında olmak kim ister.

Serdar dedi ki...

Marty geçen sene bırakan koç ismail beleş değil mi?

lazfatih artık 2. ligde yerli transferi yapamıyorsun

Marty dedi ki...

Evet

Giray Özkan dedi ki...

Her mağlubiyette teknik kadro gidiyor.Bu giden kaçıncı teknik ekip?Yönetim hiç mi suçlu değil?

fuat dedi ki...

ismail beleş ile temasa geçildiğini kesinlikle sanmıyorum. selçuk üniversitesi ni yakından tanıyan biri olarak Altar hocanın gönderilmesini haklı buluyorum. Zira bu kadar kaliteli kadronun bu kadar kötü sonuçlar almasının başka nedeni yok.Dediğiniz gibi yönetim koça karışıyor gibi bir durum yok. Bu yöneticiler geçen senede vardı ve bu takım daha mütevazi bir kadro ile finalfour oynadı. Yöetimle alakası yok. Disiplinli bir hoca lazım takımın başına

lazfatih61 dedi ki...

halil üner selcuk üniversitesine hayırlıı olsunn

Serdar dedi ki...

halil üner mi :) çok komik halil üner oyuncu alamayacağı yere nasıl gider? Cevap çok para verirlerse :)

demir dedi ki...

beko basketbol liğinde antrönör olmak kolay al 4 tane amerikalı koy yanınanda bir türk oyuncu biri bi maç oynasın biri bi maç oynasın kolay tabi yapsaydı o zaman altar hoca da başarılı olsaydı yönetimde ona karışmasaydı.konuşmak kolay şimdiiiiiii